------/
Flying Finns -junnumaastot ja Aikuisurheiluliiton (SAUL) SM-maastot 10.05.20

Flying Finns -junnumaastot ja Aikuisurheiluliiton (SAUL) SM-maastot 10.05.20

N80 N85 M90 N70 N75 M70 M75 M80 M85 N50 N55 N60 N65 M60 M65 N30 N35 N40 N45 M50 M55 M30 M35 M40 M45 T9 P9 T10 P10 T11 P11 T12 P12 T13 P13

N80 : 1 km

 (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.  8008   Lattu Elma                      Sporttiveteraanit ry                   8:25

N80 N85 M90 N70 N75 M70 M75 M80 M85 N50 N55 N60 N65 M60 M65 N30 N35 N40 N45 M50 M55 M30 M35 M40 M45 T9 P9 T10 P10 T11 P11 T12 P12 T13 P13

N85 : 1 km

 (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.  8009   Sopanen Senni                   Sporttiveteraanit ry                  13:33

N80 N85 M90 N70 N75 M70 M75 M80 M85 N50 N55 N60 N65 M60 M65 N30 N35 N40 N45 M50 M55 M30 M35 M40 M45 T9 P9 T10 P10 T11 P11 T12 P12 T13 P13

M90 : 1 km

 (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.  9001   Saukkosaari Pentti              Sporttiveteraanit ry                   7:24

N80 N85 M90 N70 N75 M70 M75 M80 M85 N50 N55 N60 N65 M60 M65 N30 N35 N40 N45 M50 M55 M30 M35 M40 M45 T9 P9 T10 P10 T11 P11 T12 P12 T13 P13

N70 : 2 km

 (Lähti: 13, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.  7030   Janhunen Inkeri                 Virtain Urheilijat ry                 10:01
  2.  7032   Karetie Pirjo                   Jyväskylän Kenttäurheilijat ry        10:33         +32
  3.  7033   Kivistö Hannele                 Sporttiveteraanit ry                  10:42         +41
  4.  7036   Marttila Terttu                 Toivakan Rivakka ry                   10:50         +48
  5.  7041   Vehnämäki Tuulikki              Päijät-Hämeen Veteraaniurheili        11:00         +59
  6.  7039   Rasimus Riitta                  Riihimäen Kiista-Veikot ry            11:14       +1:13
  7.  7040   Sandman Ilona                   Sporttiveteraanit ry                  11:22       +1:21
  8.  7031   Kaartinen Leena                 Päijät-Hämeen Veteraaniurheili        11:51       +1:50
  9.  7038   Piironen Pirjo                  Hyvinkään Seudun Urheilijat ry        12:08       +2:07
 10.  7037   Pihlajaniemi Tellervo           Kunto-Pirkat ry                       12:51       +2:50
 11.  7035   Lehto Liisa                     Hyvinkään Seudun Urheilijat ry        12:51       +2:50
 12.  7029   Holmberg Varpu                  Helsingin Kisa-Veikot                 14:43       +4:42
 13.  7034   Laisi Eeva                      Hyvinkään Seudun Urheilijat ry        19:39       +9:37

N80 N85 M90 N70 N75 M70 M75 M80 M85 N50 N55 N60 N65 M60 M65 N30 N35 N40 N45 M50 M55 M30 M35 M40 M45 T9 P9 T10 P10 T11 P11 T12 P12 T13 P13

N75 : 2 km

 (Lähti: 3, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.  7513   Nieminen Eila                   Sporttiveteraanit ry                  10:35
  2.  7514   Taipale Marjatta                Toivakan Rivakka ry                   12:38       +2:03
  3.  7512   Laurila Hanna                   Hämeenlinnan Tarmo ry                 17:01       +6:26

N80 N85 M90 N70 N75 M70 M75 M80 M85 N50 N55 N60 N65 M60 M65 N30 N35 N40 N45 M50 M55 M30 M35 M40 M45 T9 P9 T10 P10 T11 P11 T12 P12 T13 P13

M70 : 2 km

 (Lähti: 27, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.  7001   Ahtiainen Antero                Kuusankosken Kisa ry                   8:28
  2.  7018   Lehtiniemi Aimo                 Kurikan Ryhti ry                       8:35          +6
  3.  7028   Vainikka Einari                 Kunto-Pirkat ry                        8:38         +10
  4.  7009   Karvonen Raimo                  Varsinais-Suomen Veteraaniurhe         8:44         +15
  5.  7004   Haarala Vesa                    Hölkkä-ja kuntoliikuntaseura H         8:49         +21
  6.  7012   Komulainen Viljo                Sporttiveteraanit ry                   9:00         +31
  7.  7003   Engberg Markku                  Padasjoen Yritys ry                    9:00         +31
  8.  7016   Lappalainen Paavo               Polvijärven Vauhti ry                  9:02         +33
  9.  7027   Viljakainen Kauko               Kunto-Pirkat ry                        9:05         +36
 10.  7007   Juopperi Markku                 Sporttiveteraanit ry                   9:09         +40
 11.  7023   Salo Heikki                     Varsinais-Suomen Veteraaniurhe         9:14         +45
 12.  7006   Järvelä Eino                    Kunto-Pirkat ry                        9:19         +50
 13.  7015   Kosonen Taisto                  Varsinais-Suomen Veteraaniurhe         9:22         +53
 14.  7022   Rajamäki Tapio                  Kunto-Pirkat ry                        9:35       +1:07
 15.  7020   Peltola Eero                    Hämeenlinnan Kisa ry V- ja U-s         9:39       +1:10
 16.  7014   Koskinen Jouko                  Hämeenlinnan Kisa ry V- ja U-s         9:43       +1:14
 17.  7026   Tunturi Markku                  Kunto-Pirkat ry                        9:45       +1:17
 18.  7021   Pitkänen Paavo                  Rovaniemen Roadrunners ry              9:51       +1:22
 19.  7002   Damberg Jorma                   Hämeenlinnan Kisa ry V- ja U-s         9:56       +1:28
 20.  7008   Karo Pentti                     Kunto-Pirkat ry                       10:01       +1:33
 21.  7010   Kauppila Reijo                  Kunto-Pirkat ry                       10:04       +1:36
 22.  7025   Tikkanen Veikko                 Kiuruveden Urheilijat                 10:05       +1:37
 23.  7019   Mattila Risto                   LahtiSport35+                         10:10       +1:41
 24.  7011   Koivula Keijo                   Sporttiveteraanit ry                  10:13       +1:44
 25.  7013   Korhonen Osmo                   Varsinais-Suomen Veteraaniurhe        10:38       +2:09
 26.  7005   Heinonen Jaakko                 Sporttiveteraanit ry                  11:08       +2:40
 27.  7024   Sillanpää Pentti                Kunto-Pirkat ry                       11:57       +3:29

N80 N85 M90 N70 N75 M70 M75 M80 M85 N50 N55 N60 N65 M60 M65 N30 N35 N40 N45 M50 M55 M30 M35 M40 M45 T9 P9 T10 P10 T11 P11 T12 P12 T13 P13

M75 : 2 km

 (Lähti: 9, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.  7507   Rautio Antti                    Toholammin Urheilijat ry               9:15
  2.  7502   Friman Harri                    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe         9:40         +24
  3.  7501   Aaltonen Unto                   Harjun Urheilijat -82 ry              10:43       +1:27
  4.  7506   Lindberg Kauko                  Sporttiveteraanit ry                  10:57       +1:42
  5.  7508   Siltanen Veikko                 Lempäälän Kisa ry                     11:15       +2:00
  6.  7511   Vihma Yrjö                      Sporttiveteraanit ry                  11:19       +2:04
  7.  7505   Kiirla Sulo                     Sporttiveteraanit ry                  11:20       +2:04
  8.  7510   Tukonen Lasse                   Päijät-Hämeen Veteraaniurheili        11:37       +2:21
  9.  7509   Tahvanainen Lauri               Lempäälän Kisa ry                     16:24       +7:08

N80 N85 M90 N70 N75 M70 M75 M80 M85 N50 N55 N60 N65 M60 M65 N30 N35 N40 N45 M50 M55 M30 M35 M40 M45 T9 P9 T10 P10 T11 P11 T12 P12 T13 P13

M80 : 2 km

 (Lähti: 7, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.  8001   Anonen Martti                   Lappeenrannan Urheilumiehet ry         9:52
  2.  8004   Korhonen Niilo                  Suonenjoen Vasama ry                  10:44         +52
  3.  8002   Kangasmäki Ahti                 Lappeenrannan Urheilumiehet ry        11:17       +1:25
  4.  8005   Pihlajamäki Antti               Sporttiveteraanit ry                  11:43       +1:51
  5.  8006   Vaahisto Raimo                  Sporttiveteraanit ry                  12:27       +2:34
  6.  8007   Vehkjärvi Pauli                 Lappeenrannan Urheilumiehet ry        13:32       +3:40
  7.  8003   Kari Aatos                      Sporttiveteraanit ry                  14:36       +4:43

N80 N85 M90 N70 N75 M70 M75 M80 M85 N50 N55 N60 N65 M60 M65 N30 N35 N40 N45 M50 M55 M30 M35 M40 M45 T9 P9 T10 P10 T11 P11 T12 P12 T13 P13

M85 : 2 km

 (Lähti: 3, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.  8501   Mattsson Unto                   Hämeenlinnan Tarmo ry                 12:05
  2.  8503   Tamminen Matti V                Kyyjärven Kyky                        16:14       +4:09
  3.  8502   Savolainen Aaro                 Lempäälän Kisa ry                     17:51       +5:45

N80 N85 M90 N70 N75 M70 M75 M80 M85 N50 N55 N60 N65 M60 M65 N30 N35 N40 N45 M50 M55 M30 M35 M40 M45 T9 P9 T10 P10 T11 P11 T12 P12 T13 P13

N50 : 4 km

 (Lähti: 15, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.  5060   Soivanen Satu                   Mikkelin Kilpa-Veikot ry              16:38
  2.  5050   Kemiläinen Marja                Kiuruveden Urheilijat                 16:42          +3
  3.  5062   Yrjölä Tuula                    Hämeenlinnan Tarmo ry                 16:53         +14
  4.  5054   Ojanen Anu                      Hämeenlinnan Tarmo ry                 17:16         +37
  5.  5052   Luostarinen Päivi               Päijät-Hämeen Veteraaniurheili        17:39       +1:00
  6.  5059   Romppainen Eeva                 Suomussalmen Rasti                    17:41       +1:02
  7.  5057   Rajala Marita                   LahtiSport35+                         18:00       +1:21
  8.  5053   Oikarinen Kati                  Runners Club ry                       18:07       +1:28
  9.  5048   Haikonen Liisa                  Mikkelin Kilpa-Veikot ry              18:50       +2:11
 10.  5051   Koivunurmi Riitta               Kiuruveden Urheilijat                 19:19       +2:40
 11.  5049   Hirvelä Arja                    Jämsänkosken Ilves ry                 20:31       +3:52
 12.  5058   Rantakokko Eeva                 Varsinais-Suomen Veteraaniurhe        20:53       +4:14
 13.  5056   Pyykönen Kirsi-Kaarina          Sporttiveteraanit ry                  21:37       +4:59
 14.  5061   Voutilainen Tytti               Mikkelin Kilpa-Veikot ry              21:55       +5:16
 15.  5055   Potila Tarja                    Kunto-Pirkat ry                       22:21       +5:42

N80 N85 M90 N70 N75 M70 M75 M80 M85 N50 N55 N60 N65 M60 M65 N30 N35 N40 N45 M50 M55 M30 M35 M40 M45 T9 P9 T10 P10 T11 P11 T12 P12 T13 P13

N55 : 4 km

 (Lähti: 11, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.  5538   Nurmi Seija                     Suomen Aikuisurheiluliitto ry         16:57
  2.  5531   Nieminen Eija                   Mäntän Urheilijat ry                  18:04       +1:06
  3.  5534   Rostén Mervi                    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe        18:08       +1:10
  4.  5530   Murtomäki Teija                 LahtiSport35+                         18:33       +1:35
  5.  5529   Mörä-Leino Anneli               Kensu                                 18:47       +1:49
  6.  5536   Teräväinen Merja                Varsinais-Suomen Veteraaniurhe        18:53       +1:55
  7.  5533   Pihjala Salme                   Espoon Tapiot                         19:07       +2:09
  8.  5537   Uusitalo Hannele                Varsinais-Suomen Veteraaniurhe        20:06       +3:08
  9.  5526   Huttunen Tarja                  LahtiSport35+                         20:12       +3:14
 10.  5527   Kytöaho Liisa                   Raahen Sporttiveteraanit ry           21:36       +4:38
 11.  5525   Berg Aino                       Kunto-Pirkat ry                       22:02       +5:04

N80 N85 M90 N70 N75 M70 M75 M80 M85 N50 N55 N60 N65 M60 M65 N30 N35 N40 N45 M50 M55 M30 M35 M40 M45 T9 P9 T10 P10 T11 P11 T12 P12 T13 P13

N60 : 4 km

 (Lähti: 9, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.  6041   Rantakari Helena                Raahen Sporttiveteraanit ry           17:48
  2.  6043   Tynkkynen Mirjam                Varsinais-Suomen Veteraaniurhe        18:02         +14
  3.  6042   Roppo Kerttuli                  LahtiSport35+                         18:21         +33
  4.  6040   Patomäki Ritva                  Kunto-Pirkat ry                       18:43         +55
  5.  6037   Koskinen Päivi                  Tampereen Maratonklubi ry             20:04       +2:16
  6.  6044   Virtanen Arja                   Varsinais-Suomen Veteraaniurhe        20:34       +2:46
  7.  6038   Laakso Sirkka                   Hämeenlinnan Tarmo ry                 21:56       +4:08
  8.  6039   Lauronen Eeva                   Jyväskylän Kenttäurheilijat ry        23:59       +6:11
  9.  6036   Karvonen Pirjo                  Varsinais-Suomen Veteraaniurhe        26:07       +8:19

N80 N85 M90 N70 N75 M70 M75 M80 M85 N50 N55 N60 N65 M60 M65 N30 N35 N40 N45 M50 M55 M30 M35 M40 M45 T9 P9 T10 P10 T11 P11 T12 P12 T13 P13

N65 : 4 km

 (Lähti: 12, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.  6529   Lahdenperä Tuula                Idrottsföreningen Drott Friidr        18:04
  2.  6528   Kumpula Maija                   Haukiputaan Veikot ry                 18:47         +43
  3.  6526   Huttunen Kristiina              Säyneisen Salpa                       18:58         +54
  4.  6536   Sepponen Ulla                   LahtiSport35+                         21:35       +3:31
  5.  6527   Karjalainen Kirsti              Kunto-Pirkat ry                       21:44       +3:40
  6.  6534   Saimovaara Marjatta             LahtiSport35+                         21:52       +3:47
  7.  6525   Ahonen Marjatta                 Sporttiveteraanit ry                  23:43       +5:38
  8.  6537   Turunen Seija                   Varsinais-Suomen Veteraaniurhe        24:24       +6:20
  9.  6533   Piispanen Seija                 Varsinais-Suomen Veteraaniurhe        24:28       +6:24
 10.  6535   Salo Sinikka                    Kunto-Pirkat ry                       24:30       +6:26
 11.  6530   Lintunen Leila                  Sporttiveteraanit ry                  26:42       +8:38
 12.  6531   Mauno Airi                      Sporttiveteraanit ry                  26:43       +8:38

N80 N85 M90 N70 N75 M70 M75 M80 M85 N50 N55 N60 N65 M60 M65 N30 N35 N40 N45 M50 M55 M30 M35 M40 M45 T9 P9 T10 P10 T11 P11 T12 P12 T13 P13

M60 : 4 km

 (Lähti: 34, Keskeytti: 1, Hylätty: 0)

  1.  6025   Piiroinen Valde                 Polvijärven Vauhti ry                 14:33
  2.  6003   Anttila Kari                    Päijät-Hämeen Veteraaniurheili        15:08         +34
  3.  6013   Kortetmaa Eero                  Toholammin Urheilijat ry              15:16         +42
  4.  6024   Paukkonen Markku                Leppävirran Urheilijat ry             15:18         +44
  5.  6010   Kärkkäinen Heimo                Päijät-Hämeen Veteraaniurheili        15:24         +51
  6.  6012   Kopra Jarmo                     Hämeenlinnan Kisa ry V- ja U-s        15:26         +52
  7.  6011   Komulainen Risto                Leppävirran Urheilijat ry             15:33         +59
  8.  6001   Aho-Mantila Aki                 Ilmajoen Kisailijat ry                15:41       +1:07
  9.  6002   Alen Heikki                     Päijät-Hämeen Veteraaniurheili        15:45       +1:11
 10.  6027   Rytkönen Jouko                  Sporttiveteraanit ry                  15:49       +1:15
 11.  6015   Laitila Erkki                   Varsinais-Suomen Veteraaniurhe        15:52       +1:18
 12.  6026   Rannanpää Jouko                 Korson Kengurut ry                    16:00       +1:26
 13.  6014   Kotomäki Simo                   Etelä-Pohjanmaan Urheiluvetera        16:16       +1:42
 14.  6009   Juutilainen Teuvo               Leppävirran Urheilijat ry             16:29       +1:56
 15.  6021   Ojen Jorma                      Kunto-Pirkat ry                       16:33       +1:59
 16.  6004   Haapa Markku                    Kankaanpään Urheilijat ry             16:38       +2:05
 17.  6033   Tynkkynen Esko                  Varsinais-Suomen Veteraaniurhe        16:41       +2:07
 18.  6030   Tanskanen Matti                 Polvijärven Vauhti ry                 16:46       +2:12
 19.  6031   Tuomainen Pertti                Leppävirran Urheilijat ry             16:49       +2:15
 20.  6007   Jetsonen Voitto                 Valkeakosken Haka ry                  16:56       +2:23
 21.  6020   Näppäri Harri                   Varsinais-Suomen Veteraaniurhe        16:57       +2:23
 22.  6019   Myyry Pertti                    Polvijärven Vauhti ry                 16:58       +2:25
 23.  6035   Ylikoski Erkki                  Kankaanpään Urheilijat ry             17:12       +2:38
 24.  6034   Ylä-Hallinen Eino               Virtain Urheilijat ry                 17:19       +2:45
 25.  6028   Silvennoinen Rauno              Sporttiveteraanit ry                  17:22       +2:48
 26.  6006   Iso-Peura Ilpo                  Kankaanpään Urheilijat ry             17:24       +2:50
 27.  6023   Pääkkö Markku                   Sporttiveteraanit ry                  17:44       +3:10
 28.  6017   Lehtinen Taisto                 Sporttiveteraanit ry                  18:23       +3:49
 29.  6029   Tamminen Pentti                 LahtiSport35+                         18:36       +4:02
 30.  6005   Hanhinen Jaakko                 Jyväskylän Kenttäurheilijat ry        18:49       +4:16
 31.  6032   Turunen Visa                    Sporttiveteraanit ry                  20:11       +5:37
 32.  6008   Jussila Ari                     Varsinais-Suomen Veteraaniurhe        20:13       +5:40
 33.  6016   Lehtinen Sauli                  LahtiSport35+                         21:24       +6:50
      6022   Paakko Jarmo                    Kymen Urheiluveteraanit ry            Kesk.

N80 N85 M90 N70 N75 M70 M75 M80 M85 N50 N55 N60 N65 M60 M65 N30 N35 N40 N45 M50 M55 M30 M35 M40 M45 T9 P9 T10 P10 T11 P11 T12 P12 T13 P13

M65 : 4 km

 (Lähti: 20, Keskeytti: 1, Hylätty: 0)

  1.  6510   Kuningas Kauko                  Kymen Urheiluveteraanit ry            15:42
  2.  6520   Tonttila Markku                 Päijät-Hämeen Veteraaniurheili        16:05         +23
  3.  6514   Ollitervo Lauri                 Sporttiveteraanit ry                  16:16         +33
  4.  6508   Koivuranta Lauri                Hämeenlinnan Kisa ry V- ja U-s        16:24         +41
  5.  6504   Hartonen Raimo                  Sporttiveteraanit ry                  16:28         +45
  6.  6517   Sääksjärvi Alpo                 Viitasaaren Viesti ry                 16:34         +52
  7.  6516   Rouhiainen Jaakko               Kunto-Pirkat ry                       16:59       +1:17
  8.  6521   Törmä Raimo                     Kunto-Pirkat ry                       17:01       +1:18
  9.  6507   Koivuaho Timo                   Kunto-Pirkat ry                       17:21       +1:38
 10.  6511   Niemi Raimo                     Sporttiveteraanit ry                  17:36       +1:53
 11.  6524   Elonen Arto                     Suomen Aikuisurheiluliitto ry         17:40       +1:57
 12.  6502   Finnig Ahti                     Kunto-Pirkat ry                       17:52       +2:09
 13.  6512   Nikulainen Arto                 Sporttiveteraanit ry                  18:42       +2:59
 14.  6519   Toivonen Reijo                  Kunto-Pirkat ry                       18:49       +3:07
 15.  6501   Arminen Veli                    Sporttiveteraanit ry                  19:04       +3:21
 16.  6515   Puukkoniemi Pekka               Virtain Urheilijat ry                 19:21       +3:39
 17.  6505   Kääriäinen Viljo                Hämeenlinnan Kisa ry V- ja U-s        19:25       +3:42
 18.  6523   Wastimo Ilkka                   Sporttiveteraanit ry                  22:45       +7:03
 19.  6522   Vähäsantanen Aulis              Kunto-Pirkat ry                       23:01       +7:18
      6503   Harakka Pentti                  Turun Senioriurheilijat ry            Kesk.

N80 N85 M90 N70 N75 M70 M75 M80 M85 N50 N55 N60 N65 M60 M65 N30 N35 N40 N45 M50 M55 M30 M35 M40 M45 T9 P9 T10 P10 T11 P11 T12 P12 T13 P13

N30 : 6 km

 (Lähti: 4, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.  3016   Tulppo Riikka                   Kuivasjärven Aura                     23:48
  2.  3015   Savukoski Marika                Keuruun Kisailijat ry                 24:46         +58
  3.  3017   Vesikkala Henna                 Nummen Kipinä ry                      27:09       +3:21
  4.  3014   Holländer Anette                Varsinais-Suomen Veteraaniurhe        29:25       +5:36

N80 N85 M90 N70 N75 M70 M75 M80 M85 N50 N55 N60 N65 M60 M65 N30 N35 N40 N45 M50 M55 M30 M35 M40 M45 T9 P9 T10 P10 T11 P11 T12 P12 T13 P13

N35 : 6 km

 (Lähti: 9, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.  3525   Mattila Jenni                   Loimaan Voima ry                      23:37
  2.  3529   Salonen Jaana                   Varsinais-Suomen Veteraaniurhe        24:53       +1:15
  3.  3526   Räisänen Riikka                 Keski-Uudenmaan Yleisurheilu          24:57       +1:20
  4.  3530   Vaara Annika                    Oulaisten Taru ry                     25:07       +1:29
  5.  3531   Valtonen Maarit                 Jyväskylän Kenttäurheilijat ry        25:20       +1:42
  6.  3528   Sorri Katja                     Jyväskylän Kenttäurheilijat ry        25:40       +2:03
  7.  3527   Rajaniemi Katja                 Oulaisten Taru ry                     26:36       +2:58
  8.  3524   Jämsen Miia                     Jyväskylän Kenttäurheilijat ry        29:24       +5:46
  9.  3523   Harvia Pirjo                    Jyväskylän Kenttäurheilijat ry        36:17      +12:40

N80 N85 M90 N70 N75 M70 M75 M80 M85 N50 N55 N60 N65 M60 M65 N30 N35 N40 N45 M50 M55 M30 M35 M40 M45 T9 P9 T10 P10 T11 P11 T12 P12 T13 P13

N40 : 6 km

 (Lähti: 19, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.  4038   Lindholm Johanna                Porvoon Urheilijat ry                 23:15
  2.  4035   Järvelä Katja                   Jyväskylän Kenttäurheilijat ry        23:33         +17
  3.  4043   Nurmi Paula                     Nakkilan Vire                         24:21       +1:05
  4.  4050   Viertorinne Tarja               Kiuruveden Urheilijat                 24:48       +1:32
  5.  4032   Halonen Terhi                   Kunto-Pirkat ry                       24:51       +1:35
  6.  4046   Talonen Anna                    Kuivasjärven Aura                     24:51       +1:35
  7.  4036   Katajainen Saila                Kunto-Pirkat ry                       25:02       +1:46
  8.  4031   Eskolin Tatjana                 Pargas Idrottsförening r.f            25:24       +2:08
  9.  4049   Väisänen Anne                   Kiuruveden Urheilijat                 25:35       +2:19
 10.  4044   Partti Johanna                  Runners Club ry                       26:06       +2:50
 11.  4039   Lindroos Katri                  Kymen Urheiluveteraanit ry            26:31       +3:16
 12.  4048   Tuunanen Mervi                  Hölkkä-ja kuntoliikuntaseura H        27:00       +3:44
 13.  4042   Markkanen Sanna                 Joensuun Kataja ry                    27:03       +3:47
 14.  4041   Lumijärvi Päivi                 Limingan Niittomiehet ry              27:13       +3:57
 15.  4047   Talonen Maarit                  Joensuun Kataja ry                    29:05       +5:49
 16.  4033   Hillberg Sanna                  Kunto-Pirkat ry                       29:21       +6:06
 17.  4037   Lauri Tanja                     Kaipolan Vire ry                      29:47       +6:31
 18.  4045   Sorri Pirjo                     Oulaisten Taru ry                     33:12       +9:56
 19.  4034   Huhtanen Anne                   Jyväskylän Kenttäurheilijat ry        36:09      +12:53

N80 N85 M90 N70 N75 M70 M75 M80 M85 N50 N55 N60 N65 M60 M65 N30 N35 N40 N45 M50 M55 M30 M35 M40 M45 T9 P9 T10 P10 T11 P11 T12 P12 T13 P13

N45 : 6 km

 (Lähti: 31, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.  4536   Hyyppä Mari                     Jyväskylän Kenttäurheilijat ry        23:32
  2.  4543   Mäkinen Sari                    Endurance Ultrarunning Team Fi        23:58         +25
  3.  4552   Riitamäki Sirpa                 Virtain Urheilijat ry                 24:15         +42
  4.  4553   Selter Kaja                     Kunto-Pirkat ry                       24:27         +54
  5.  4537   Joentausta Päivi                Päijät-Hämeen Veteraaniurheili        24:36       +1:03
  6.  4560   Toivonen Sirra                  Kunto-Pirkat ry                       24:41       +1:09
  7.  4540   Koivu Sari                      Varsinais-Suomen Veteraaniurhe        24:57       +1:24
  8.  4542   Mäki-Mantila-Pasanen Ritva      Seinäjoen Seudun Urheilijat ry        25:12       +1:39
  9.  4535   Hämäläinen Kati                 Lohikosken Kisa-Veikot ry             25:59       +2:26
 10.  4551   Pyöriäinen Kaija                Joensuun Kataja ry                    26:51       +3:18
 11.  4538   Kallio-Kokko Riitta             Kuivasjärven Aura                     27:01       +3:29
 12.  4539   Kiminkinen Jaana                Jyväskylän Kenttäurheilijat ry        27:26       +3:53
 13.  4549   Pietilä-Annala Jaana            Kunto-Pirkat ry                       27:33       +4:01
 14.  4555   Siltanen Riitta                 Varsinais-Suomen Veteraaniurhe        27:37       +4:04
 15.  4534   Ahvenjärvi Anne                 Kunto-Pirkat ry                       27:37       +4:05
 16.  4562   Torri-Tuominen Mari             Lohikosken Kisa-Veikot ry             27:50       +4:17
 17.  4558   Taistra Minna                   Suomussalmen Rasti                    28:09       +4:37
 18.  4564   Yijälä Kirsi                    Jyväskylän Kenttäurheilijat ry        28:35       +5:03
 19.  4548   Peltonen Taina                  Kymen Urheiluveteraanit ry            28:50       +5:17
 20.  4541   Laurila Katriina                Kunto-Pirkat ry                       29:32       +6:00
 21.  4556   Simola Nina                     Kymen Urheiluveteraanit ry            29:49       +6:17
 22.  4550   Piiparinen Kirsi                Leppävirran Urheilijat ry             30:58       +7:26
 23.  4559   Teuho Eeva                      Kunto-Pirkat ry                       31:05       +7:32
 24.  4547   Päivike Sirkku                  Varsinais-Suomen Veteraaniurhe        31:09       +7:37
 25.  4561   Torri-Haikka Anu                Lohikosken Kisa-Veikot ry             31:18       +7:45
 26.  4554   Siekkinen Kirsti                Jyväskylän Kenttäurheilijat ry        31:32       +7:59
 27.  4544   Malkki Greta                    Leppävirran Urheilijat ry             31:57       +8:25
 28.  4563   Warwick Minna                   Kaipolan Vire ry                      32:59       +9:26
 29.  4557   Suominen Minna                  Sporttiveteraanit ry                  34:49      +11:16
 30.  4546   Noro Maarit                     Varsinais-Suomen Veteraaniurhe        39:13      +15:41
 31.  4545   Meenan Aira                     Vihdin Urheiluveteraanit ry           44:13      +20:40

N80 N85 M90 N70 N75 M70 M75 M80 M85 N50 N55 N60 N65 M60 M65 N30 N35 N40 N45 M50 M55 M30 M35 M40 M45 T9 P9 T10 P10 T11 P11 T12 P12 T13 P13

M50 : 6 km

 (Lähti: 44, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.  5002   Ahola Asmo                      Pakilan Visa ry                       20:47
  2.  5005   Hakola Jari                     Kyyjärven Kyky                        20:55          +8
  3.  5008   Heinola Esko                    Jalasjärven Jalas ry                  21:06         +18
  4.  5042   Uusitalo Jari                   Porvoon Urheilijat ry                 21:35         +48
  5.  5022   Leppimäki Jari                  Kunto-Pirkat ry                       21:56       +1:09
  6.  5016   Korkalainen Hannu               Päijät-Hämeen Veteraaniurheili        22:10       +1:23
  7.  5017   Kouru Kimmo                     Rauman Urheilijat ry                  22:13       +1:25
  8.  5027   Niemi Reijo                     Pakilan Visa ry                       22:13       +1:26
  9.  5001   Aarnisalo Simo-Pekka            Hämeenlinnan Tarmo ry                 22:14       +1:27
 10.  5014   Kinnunen Jari                   Riihimäen Kiista-Veikot ry            22:15       +1:28
 11.  5020   Laaksonen Seppo                 Voimistelu- ja Urheiluseura Ve        22:21       +1:34
 12.  5032   Rauhala Seppo                   Oulun NMKY:n Urheilijat ry            22:27       +1:40
 13.  5033   Salo Ahti                       Runners Club ry                       22:29       +1:42
 14.  5038   Strömsholm Rolle                Kunto-Pirkat ry                       22:30       +1:43
 15.  5003   Alden Jan                       Porvoon Urheilijat ry                 22:32       +1:45
 16.  5012   Katajamäki Esa                  Pakilan Visa ry                       22:34       +1:47
 17.  5044   Valjakka Jorma                  Runners Club ry                       22:38       +1:51
 18.  5045   Vanha Arto                      Oulun NMKY:n Urheilijat ry            22:43       +1:56
 19.  5028   Päällysaho Pasi                 Runners Club ry                       22:45       +1:58
 20.  5036   Simanov Sergei                  Riihimäen Kiista-Veikot ry            22:47       +2:00
 21.  5021   Lensu Vesa                      Pakilan Visa ry                       23:12       +2:25
 22.  5041   Tukiainen Kimmo                 Kaipolan Vire ry                      23:21       +2:33
 23.  5046   Vihma Timo                      Pakilan Visa ry                       23:23       +2:36
 24.  5006   Hassinen Jukka-Pekka            Kenttäurheilijat -58 ry               23:29       +2:42
 25.  5030   Pylvänäinen Pertti              Pakilan Visa ry                       23:41       +2:54
 26.  5007   Heininen Juha                   Porvoon Urheilijat ry                 23:44       +2:57
 27.  5043   Vähä-Vahe Pekka                 Hangon Hyrskyt                        23:49       +3:02
 28.  5039   Suopuro Tommi                   Hämeenlinnan Kisa ry V- ja U-s        23:53       +3:06
 29.  5024   Lindberg Niko                   Porvoon Urheilijat ry                 23:54       +3:07
 30.  5025   Lindgren Ari                    Finnish Marathon Runners ry.          23:54       +3:07
 31.  5013   Kauppila Jorma                  Vehkalahden Veikot ry                 24:06       +3:19
 32.  5019   Kylmälä Pertti                  LahtiSport35+                         24:08       +3:21
 33.  5047   Viitanen Jarmo                  Kenttäurheilijat -58 ry               24:10       +3:23
 34.  5026   Moilanen Arto                   Päijät-Hämeen Veteraaniurheili        24:18       +3:31
 35.  5034   Salo Aulis                      Porvoon Urheilijat ry                 24:32       +3:44
 36.  5040   Syrjälä Timo                    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe        24:33       +3:46
 37.  5009   Järvinen Jussi                  Alavuden Urheilijat ry                25:07       +4:20
 38.  5031   Pylvänen Esa                    Kymen Urheiluveteraanit ry            25:18       +4:31
 39.  5018   Kuumola Veikko                  Lempäälän Kisa ry                     25:54       +5:06
 40.  5010   Juuso Jarmo                     Veitsiluodon Kisaveikot ry            26:04       +5:17
 41.  5015   Kivistö Seppo                   Varsinais-Suomen Veteraaniurhe        26:16       +5:29
 42.  5035   Schmidlechner Richard           Kunto-Pirkat ry                       26:20       +5:33
 43.  5004   Eskola Jorma                    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe        26:56       +6:09
 44.  5037   Ståhl Peter                     IF Sibbo Vargarna rf                  27:07       +6:20

N80 N85 M90 N70 N75 M70 M75 M80 M85 N50 N55 N60 N65 M60 M65 N30 N35 N40 N45 M50 M55 M30 M35 M40 M45 T9 P9 T10 P10 T11 P11 T12 P12 T13 P13

M55 : 6 km

 (Lähti: 22, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.  5502   Kauppila Jukka                  Oulun NMKY:n Urheilijat ry            20:46
  2.  5506   Kykkänen Seppo                  Kunto-Pirkat ry                       21:09         +23
  3.  5515   Suominen Kari                   Hämeenlinnan Kisa ry V- ja U-s        21:30         +43
  4.  5519   Vänni Veli-Pekka                Kankaanpään Urheilijat ry             21:44         +58
  5.  5507   Lehtinen Eero                   Hämeenlinnan Kisa ry V- ja U-s        22:18       +1:32
  6.  5512   Pellinen Jari                   Hämeenlinnan Kisa ry V- ja U-s        22:44       +1:58
  7.  5503   Kirjavainen Viljo               Oulun NMKY:n Urheilijat ry            22:47       +2:01
  8.  5521   Virta Markku                    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe        23:08       +2:22
  9.  5517   Ukkonen Leo                     Tampereen Pyrintö ry                  23:34       +2:48
 10.  5505   Kukonlehto Kyösti               Valkeakosken Haka ry                  23:38       +2:51
 11.  5508   Leppänen Pekka                  Varsinais-Suomen Veteraaniurhe        23:40       +2:53
 12.  5501   Ahonen Arto                     Kunto-Pirkat ry                       23:59       +3:13
 13.  5518   Vakkuri Ilkka                   Kankaanpään Urheilijat ry             24:21       +3:34
 14.  5510   Niskanen Teijo                  Kiuruveden Urheilijat                 24:33       +3:46
 15.  5523   Vuoksiala Heikki                Vehkalahden Veikot ry                 24:37       +3:51
 16.  5520   Varjo Markku                    Varsinais-Suomen Veteraaniurhe        24:53       +4:06
 17.  5504   Koskela Jari                    Kankaanpään Urheilijat ry             24:58       +4:11
 18.  5513   Rantala Vesa                    Vehkalahden Veikot ry                 25:38       +4:52
 19.  5522   Vornanen Alpo                   Kiuruveden Urheilijat                 25:58       +5:12
 20.  5514   Sjöblom Klaus                   Päijät-Hämeen Veteraaniurheili        26:07       +5:21
 21.  5516   Tuorilainen Eero                Kiuruveden Urheilijat                 27:55       +7:09
 22.  5511   Paananen Harri                  Jyväskylän Kenttäurheilijat ry        28:19       +7:33

N80 N85 M90 N70 N75 M70 M75 M80 M85 N50 N55 N60 N65 M60 M65 N30 N35 N40 N45 M50 M55 M30 M35 M40 M45 T9 P9 T10 P10 T11 P11 T12 P12 T13 P13

M30 : 6 km

 (Lähti: 10, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.  3012   Sorsa Perttu                    Askolan Urheilijat                    20:07
  2.  3006   Nyyssönen Juha                  Kylmäkosken Veikot ry                 20:17          +9
  3.  3010   Silvennoinen Pasi               Riihimäen Kiista-Veikot ry            20:20         +13
  4.  3005   Nikkanen Markku                 Limingan Niittomiehet ry              20:30         +23
  5.  3002   Huhtala Pasi                    Kylmäkosken Veikot ry                 20:45         +37
  6.  3009   Salmus Risto                    Kylmäkosken Veikot ry                 21:14       +1:07
  7.  3003   Juntunen Visa                   Suomussalmen Rasti                    22:22       +2:14
  8.  3011   Uusitalo Matti                  Kuivasjärven Aura                     22:45       +2:38
  9.  3001   Häyrinen Ville                  Heinolan Isku                         22:47       +2:40
 10.  3007   Puhakka Jani                    Kymen Urheiluveteraanit ry            23:21       +3:14

N80 N85 M90 N70 N75 M70 M75 M80 M85 N50 N55 N60 N65 M60 M65 N30 N35 N40 N45 M50 M55 M30 M35 M40 M45 T9 P9 T10 P10 T11 P11 T12 P12 T13 P13

M35 : 6 km

 (Lähti: 21, Keskeytti: 1, Hylätty: 0)

  1.  3501   Ahokas Ilari                    Helsingin Kisa-Veikot                 19:19
  2.  3515   Muukkonen Petteri               Sjundeå Idrottsförening r.f.          19:25          +5
  3.  3503   Haatainen Jouni                 Jyväskylän Kenttäurheilijat ry        19:32         +12
  4.  3519   Siponen Markku                  Kiuruveden Urheilijat                 19:46         +26
  5.  3506   Kulmala Kalle                   Keuruun Kisailijat ry                 19:49         +29
  6.  3512   Maimonen Jarno                  Kunto-Pirkat ry                       19:54         +34
  7.  3520   Tikkanen Harri-Pekka            Kiuruveden Urheilijat                 20:38       +1:18
  8.  3522   Välimäki Markus                 Kylmäkosken Veikot ry                 20:47       +1:27
  9.  3505   Klasila Janne                   Finnish Marathon Runners ry.          20:56       +1:37
 10.  3508   Lähteenmäki Timo                Kylmäkosken Veikot ry                 20:57       +1:37
 11.  3502   Forsblom Tomi                   Lempäälän Kisa ry                     21:00       +1:41
 12.  3507   Kykyri Petri                    Kälviän Tarmo                         21:05       +1:45
 13.  3509   Laitinen Pekka                  Teivo Stayers ry                      21:05       +1:45
 14.  3517   Salonen Tero                    Liedon Luja ry                        21:30       +2:10
 15.  3516   Raivio Miikka                   Virtain Urheilijat ry                 21:37       +2:17
 16.  3514   Martomaa Esa                    Vehkalahden Veikot ry                 22:10       +2:50
 17.  3511   Lassila Kimmo                   Vetelin Urheilijat ry                 22:28       +3:08
 18.  3518   Salonen Timo                    Toholammin Urheilijat ry              22:41       +3:21
 19.  3510   Lampinen Juha                   Vantaan Salamat ry                    23:02       +3:42
 20.  3513   Mäkelä Markus                   Lempäälän Kisa ry                     23:27       +4:08
      3504   Hiltunen Jani                   Lempäälän Kisa ry                     Kesk.

N80 N85 M90 N70 N75 M70 M75 M80 M85 N50 N55 N60 N65 M60 M65 N30 N35 N40 N45 M50 M55 M30 M35 M40 M45 T9 P9 T10 P10 T11 P11 T12 P12 T13 P13

M40 : 6 km

 (Lähti: 26, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.  4020   Palonen Juha                    Teuvan Rivakka ry                     19:56
  2.  4028   Tirkkonen Jami                  Keiteleen Kunto                       20:10         +13
  3.  4011   Kotila Marko                    Toholammin Urheilijat ry              20:35         +39
  4.  4025   Stenhoim Toni                   Kunto-Pirkat ry                       20:43         +46
  5.  4029   Vilppola Jiri                   Kunto-Pirkat ry                       20:51         +55
  6.  4016   Miettinen Tero                  Riihimäen Kiista-Veikot ry            21:04       +1:07
  7.  4015   Määttä Jani                     Limingan Niittomiehet ry              21:09       +1:13
  8.  4014   Lönnström Kim                   Porvoon Urheilijat ry                 21:13       +1:17
  9.  4024   Sakkara Janne                   Kymen Urheiluveteraanit ry            21:17       +1:21
 10.  4008   Kero Timo                       Varsinais-Suomen Veteraaniurhe        21:31       +1:34
 11.  4005   Juntunen Ismo                   Suomussalmen Rasti                    21:41       +1:44
 12.  4001   Erkkilä Kalle                   Tampereen Pyrintö ry                  21:59       +2:03
 13.  4002   Hevonoja Jani                   Kylmäkosken Veikot ry                 22:17       +2:21
 14.  4030   Virtanen Juha                   Hämeenlinnan Tarmo ry                 22:21       +2:24
 15.  4009   Kinnunen Jari                   Suomussalmen Rasti                    22:29       +2:33
 16.  4003   Jaakkola Jari                   Virtain Urheilijat ry                 22:42       +2:45
 17.  4007   Keikko Tommi                    Kylmäkosken Veikot ry                 22:45       +2:49
 18.  4021   Pitkänen Marko                  Jyväskylän Kenttäurheilijat ry        22:48       +2:52
 19.  4022   Roine Janne                     Varsinais-Suomen Veteraaniurhe        22:56       +3:00
 20.  4017   Mikkonen Riku                   Kymen Urheiluveteraanit ry            22:57       +3:00
 21.  4019   Nieminen Jari                   Kylmäkosken Veikot ry                 23:09       +3:12
 22.  4012   Lehtimäki Harri                 Hämeenlinnan Tarmo ry                 23:10       +3:13
 23.  4004   Jämsen Sami                     Jyväskylän Kenttäurheilijat ry        23:54       +3:57
 24.  4010   Kirkkopelto Saku                Vehkalahden Veikot ry                 24:06       +4:09
 25.  4027   Tast Miikka                     Korson Kengurut ry                    24:44       +4:48
 26.  4018   Mutikainen Markus               Lempäälän Kisa ry                     26:52       +6:55

N80 N85 M90 N70 N75 M70 M75 M80 M85 N50 N55 N60 N65 M60 M65 N30 N35 N40 N45 M50 M55 M30 M35 M40 M45 T9 P9 T10 P10 T11 P11 T12 P12 T13 P13

M45 : 6 km

 (Lähti: 29, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.  4519   Mahlamäki Jouko                 Lauttakylän Luja ry                   19:51
  2.  4530   Ronkainen Teppo                 Oulun NMKY:n Urheilijat ry            20:14         +23
  3.  4533   Virtanen Kari                   Hämeenlinnan Tarmo ry                 20:47         +56
  4.  4520   Mäkelä Markku                   Virtain Urheilijat ry                 21:06       +1:15
  5.  4512   Kumpulainen Asko                Kiuruveden Urheilijat                 21:23       +1:32
  6.  4515   Lehtonen Matti                  Vaajakosken Kuohu ry                  21:34       +1:43
  7.  4508   Keronen Tommi                   Kunto-Pirkat ry                       21:39       +1:47
  8.  4523   Nuikka Asko                     Kylmäkosken Veikot ry                 21:42       +1:50
  9.  4517   Loukkalahti Marko               IF Raseborg                           21:51       +2:00
 10.  4509   Kitti Hansi                     Oulun NMKY:n Urheilijat ry            21:55       +2:03
 11.  4506   Haapala Matti                   Vaajakosken Kuohu ry                  21:58       +2:07
 12.  4504   Forsbacka Fredrik               Idrottsföreningen Drott Friidr        22:01       +2:10
 13.  4511   Koskela Pertti                  Hämeenlinnan Kisa ry V- ja U-s        22:01       +2:10
 14.  4518   Luomi Marko                     Lempäälän Kisa ry                     22:04       +2:13
 15.  4531   Ruuska Vesa                     Kunto-Pirkat ry                       22:05       +2:14
 16.  4501   Ahtiainen Ari-Pekka             Hämeenlinnan Kisa ry V- ja U-s        22:20       +2:29
 17.  4529   Rantala Mika                    Vaajakosken Kuohu ry                  22:29       +2:38
 18.  4527   Perttunen Jyrki                 Oulun NMKY:n Urheilijat ry            22:32       +2:41
 19.  4502   Aijälä Timo                     Kunto-Pirkat ry                       22:36       +2:45
 20.  4528   Rangell Pasi                    Hämeenlinnan Kisa ry V- ja U-s        22:48       +2:56
 21.  4505   Haalisto Ilpo                   Varsinais-Suomen Veteraaniurhe        23:02       +3:11
 22.  4513   Laine Veli-Matti                Vampulan Urheilijat ry                23:28       +3:37
 23.  4521   Närhinen Heikki                 Helsingin Kisa-Veikot                 23:53       +4:01
 24.  4516   Lignell Anders                  IF Trean rf                           24:16       +4:24
 25.  4503   Ala-Korpi Raimo                 Tampereen Juoksijat ry                24:40       +4:48
 26.  4524   Ojala Mika                      Teivo Stayers ry                      24:51       +5:00
 27.  4507   Heikkerö Peter                  Porvoon Urheilijat ry                 24:57       +5:06
 28.  4532   Uusitalo Jari                   Hyvinkään Seudun Urheilijat ry        28:01       +8:10
 29.  4510   Komulainen Jouni                Vihdin Urheiluveteraanit ry           34:57      +15:06

N80 N85 M90 N70 N75 M70 M75 M80 M85 N50 N55 N60 N65 M60 M65 N30 N35 N40 N45 M50 M55 M30 M35 M40 M45 T9 P9 T10 P10 T11 P11 T12 P12 T13 P13

T9 : 1 km

 (Lähti: 32, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   224   Talsta Saana                    Helsingin Kisa-Veikot                  4:04
  2.   223   Suarez Jamira                   IF Drott                               4:12          +8
  3.   193   Haapalehto Ellanoora            Lempäälän Kisa                         4:17         +13
  4.   215   Perttula Ella                   Kenttäurheilijat -58                   4:24         +19
  5.   209   Lindén Amalia                   Elimäen Vauhti                         4:26         +21
  6.   228   Välimäki Viivi                  Urjalan Urheilijat                     4:31         +26
  7.   207   Kujanpää Iida                   Tampereen Pyrintö                      4:32         +28
  8.   214   Pawli Elin                      Helsingin Kisa-Veikot                  4:35         +31
  9.   195   Henriksson Emmi                 Nokian Urheilijat                      4:36         +32
 10.   194   Heikkinen Roosa                 Vehkalahden Veikot                     4:37         +33
 11.   217   Pyykkö Erika                    Forssan Salama                         4:38         +33
 12.   222   Savenius Emmi                   Tampereen Pyrintö                      4:39         +35
 13.   218   Saarinen Julia                  Vesilahden Visa                        4:39         +35
 14.   206   Konttinen Tea                   Jyväskylän Kenttäurheilijat            4:40         +36
 15.   210   Mikkonen Sofia                  Lempäälän Kisa                         4:41         +37
 16.   221   Saltbacka Amanda                Tampereen Pyrintö                      4:47         +42
 17.   199   Ingves Erika                    Kristiinan Urheilijat                  4:49         +45
 18.   203   Kaikkonen Oona                  Lempäälän Kisa                         4:52         +48
 19.   202   Juntunen Emma                   Suomussalmen Rasti                     4:54         +50
 20.   201   Jansson Isabella                Tampereen Pyrintö                      4:55         +50
 21.   229   Aarnio Ada                      Kangasalan Urheilijat -68              5:00         +56
 22.   200   Jalkanen Brenda                 Porvoon Urheilijat                     5:01         +56
 23.   212   Paananen Saana                  Tampereen Pyrintö                      5:06       +1:02
 24.   225   Tapper Sanni                    Tampereen Pyrintö                      5:08       +1:03
 25.   198   Immonen Ellen                   Jyväskylän Kenttäurheilijat            5:12       +1:07
 26.   226   Taylor Hilda                    Espoon Tapiot                          5:21       +1:17
 27.   204   Ketola Mila                     Tampereen Pyrintö                      5:24       +1:19
 28.   227   Tuomola Birgit                  Tampereen Pyrintö                      5:26       +1:22
 29.   197   Ilomäki Essi                    Tampereen Pyrintö                      5:27       +1:23
 30.   208   Leinonen Unni                   Tampereen Pyrintö                      5:28       +1:23
 31.   205   Kokko Oona                      Tampereen Pyrintö                      5:44       +1:40
 32.   219   Sabri Alisa                     Tampereen Pyrintö                      5:47       +1:43

N80 N85 M90 N70 N75 M70 M75 M80 M85 N50 N55 N60 N65 M60 M65 N30 N35 N40 N45 M50 M55 M30 M35 M40 M45 T9 P9 T10 P10 T11 P11 T12 P12 T13 P13

P9 : 1 km

 (Lähti: 31, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.     5   Ikola Aapo                      Kenttäurheilijat -58                   4:02
  2.    24   Savukoski Joona                 Keuruun Kisailijat                     4:03          +1
  3.    22   Sainio Antti                    Tampereen Pyrintö                      4:05          +3
  4.    31   Uuttera Konsta                  Ylöjärven Urheilijat                   4:08          +5
  5.    14   Manninen Konsta                 Tampereen Pyrintö                      4:10          +7
  6.     4   Heinonen Antto-Ville            Jyväskylän Kenttäurheilijat            4:16         +14
  7.    26   Simojoki Kaius                  Lammin Säkiä                           4:16         +14
  8.    30   Tynkkynen Konsta                Tampereen Pyrintö                      4:23         +21
  9.    16   Niemelä Miika                   Lempäälän Kisa                         4:23         +21
 10.     1   Aaltonen Eemil                  Turun Urheiluliitto                    4:24         +21
 11.    20   Räisänen Aaro                   Keski-Uudenmaan Yleisurheilu           4:25         +23
 12.    18   Ranta Eero                      Lempäälän Kisa                         4:31         +28
 13.    29   Timonen Roni                    Turun Urheiluliitto                    4:31         +29
 14.    15   Muukkonen Topias                Keravan Urheilijat                     4:33         +31
 15.    11   Lipponen Luukas                 Lempäälän Kisa                         4:35         +32
 16.    10   Lehtinen Joona                  Viialan Valtti                         4:36         +34
 17.    23   Salo Jesse                      Tampereen Pyrintö                      4:37         +35
 18.     2   Aho Samuel                      Helsingin Kisa-Veikot                  4:39         +37
 19.     6   Ingves Anton                    Kristiinan Urheilijat                  4:41         +38
 20.     8   Kiviniemi Petu                  Tampereen Pyrintö                      4:43         +40
 21.    28   Syrjä Tobias                    Tampereen Pyrintö                      4:46         +43
 22.    19   Riiheläinen Eino                Porvoon Urheilijat                     4:46         +44
 23.    21   Sahlberg Santtu                 Vähänkyrön Viesti                      4:47         +44
 24.     7   Kanto Konsta                    Tampereen Pyrintö                      4:47         +45
 25.    13   Luukkaala Kaarle                Vesilahden Visa                        4:48         +46
 26.     3   Halme Aaron                     Tampereen Pyrintö                      4:50         +47
 27.    25   Schmidt Elliot                  Borgå Akilles                          4:50         +48
 28.    12   Luodeslampi Otso                Lempäälän Kisa                         4:50         +48
 29.    17   Pänkäläinen Jaakko              Keuruun Kisailijat                     4:51         +48
 30.    32   Virta Niilo                     Forssan Salama                         4:51         +49
 31.    27   Smolander Lauri                 Tampereen Pyrintö                      5:17       +1:15

N80 N85 M90 N70 N75 M70 M75 M80 M85 N50 N55 N60 N65 M60 M65 N30 N35 N40 N45 M50 M55 M30 M35 M40 M45 T9 P9 T10 P10 T11 P11 T12 P12 T13 P13

T10 : 1 km

 (Lähti: 36, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   246   Kytäjä Nora                     Forssan Salama                         3:37
  2.   251   Manninen Krista                 Tampereen Pyrintö                      3:45          +7
  3.   255   Niemi Nea                       Porvoon Urheilijat                     3:54         +17
  4.   267   Välimäki Nina                   Vammalan seudun Voima                  3:57         +19
  5.   238   Jalkanen Carla                  Porvoon Urheilijat                     3:58         +20
  6.   254   Niemelä Hetta                   Lempäälän Kisa                         4:03         +25
  7.   261   Suuronen Ida                    Lovisa Tor                             4:03         +25
  8.   263   Tirkkonen Riika                 Kuopion Reipas ry                      4:07         +30
  9.   242   Kiminkinen Jenni                Pylkönmäen Yrittävä                    4:09         +31
 10.   240   Junkkala Jessica                Vammalan seudun Voima                  4:12         +34
 11.   245   Kykyri Melissa                  Kälviän Tarmo                          4:14         +36
 12.   234   Huovinen Viivi                  Lahden Ahkera                          4:15         +37
 13.   244   Kukila Henna                    Seinäjoen Seudun Urheilijat            4:15         +37
 14.   239   Julkunen Siiri                  Forssan Salama                         4:15         +37
 15.   258   Rossi Silja                     Tampereen Pyrintö                      4:16         +39
 16.   243   Kuivalahti Viveka               Tampereen Pyrintö                      4:17         +39
 17.   262   Teerijoki Mimosa                Jyväskylän Kenttäurheilijat            4:20         +43
 18.   230   Alanen Veera                    Lempäälän Kisa                         4:21         +43
 19.   241   Kainulainen Erin                Savonlinnan Riento                     4:22         +44
 20.   232   Hiitelä Riia                    Nokian Urheilijat                      4:23         +45
 21.   247   Laitinen Kristiina              Lempäälän Kisa                         4:25         +47
 22.   233   Huntus Disa                     Lempäälän Kisa                         4:26         +48
 23.   235   Huura Anniina                   Tampereen Pyrintö                      4:27         +49
 24.   253   Määttälä Aada                   Toholammin Urheilijat                  4:27         +50
 25.   248   Lampila Ilona                   Vammalan seudun Voima                  4:35         +57
 26.   259   Räisänen Iita                   Keski-Uudenmaan Yleisurheilu           4:36         +58
 27.   260   Saari Enni-Sofia                Ylivieskan Kuula                       4:36         +58
 28.   231   Arvio Emma                      Karhulan Katajaiset                    4:39       +1:01
 29.   249   Lindberg Vanessa                IF Sibbo-Vargarna                      4:40       +1:03
 30.   268   Yijälä Siiri                    Kaipolan Vire                          4:42       +1:04
 31.   250   Luoto Heta                      Tampereen Pyrintö                      4:43       +1:05
 32.   237   Irmola Sofia                    Tampereen Pyrintö                      4:47       +1:09
 33.   236   Inkilä Kiona                    Tampereen Pyrintö                      4:48       +1:10
 34.   257   Pajula Nelli                    Jyväskylän Kenttäurheilijat            4:49       +1:11
 35.   252   Melart Venla                    Tampereen Pyrintö                      4:49       +1:12
 36.   266   Voutilainen Lotta               Jyväskylän Kenttäurheilijat            4:56       +1:18

N80 N85 M90 N70 N75 M70 M75 M80 M85 N50 N55 N60 N65 M60 M65 N30 N35 N40 N45 M50 M55 M30 M35 M40 M45 T9 P9 T10 P10 T11 P11 T12 P12 T13 P13

P10 : 1 km

 (Lähti: 43, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.    81   Valli Lauri                     Kaarinan Ura                           3:37
  2.    50   Katajalaakso Eemeli             Kannuksen Ura                          3:42          +5
  3.    83   Vorselman Simeon                Helsingin Kisa-Veikot                  3:43          +5
  4.    33   Aho Julius                      Helsingin Kisa-Veikot                  3:47         +10
  5.    40   Haapalainen Jere                Tampereen Pyrintö                      3:50         +12
  6.    38   Forsbacka William               IK Falken                              3:50         +12
  7.    35   Ahonen Kasperi                  Vehmaisten Urheilijat                  3:50         +13
  8.    44   Hyppönen Aapo                   Karhulan Katajaiset                    3:50         +13
  9.    80   Syrjälä Elmeri                  Forssan Salama                         3:53         +15
 10.    70   Paukkeri Aarre                  Limingan Niittomiehet                  3:55         +17
 11.    47   Järvinen Patrik                 Tampereen Pyrintö                      3:55         +17
 12.    53   Kortehisto Veeti                Seinäjoen Seudun Urheilijat            3:59         +22
 13.    60   Lehtinen Henrik                 Lauttakylän Luja                       4:00         +23
 14.    52   Ketola Riku-Kasperi             Vesilahden Visa                        4:01         +23
 15.    66   Niko Heikkilä                   Ruoveden Pirkat                        4:02         +24
 16.    34   Ahonen Otto                     Tampereen Pyrintö                      4:02         +24
 17.    79   Savola Vikke                    Tampereen Pyrintö                      4:03         +26
 18.    59   Lehtinen Elmeri                 Lauttakylän Luja                       4:04         +26
 19.    74   Rämä Roni                       Lahden Ahkera                          4:08         +31
 20.    71   Pelkonen Elias                  Mäntsälän Urheilijat                   4:08         +31
 21.    61   Leino Akseli                    Urjalan Urheilijat                     4:11         +34
 22.    54   Koskinen Aaro                   Tampereen Pyrintö                      4:13         +35
 23.    36   Bengs Jeremias                  IF Kraft                               4:14         +36
 24.    56   Kurumaa Elias                   Kankaanpään Seudun Leisku              4:14         +37
 25.    65   Mäkelä Johannes                 Helsingin Kisa-Veikot                  4:16         +38
 26.    62   Little Miro                     Tampereen Pyrintö                      4:17         +39
 27.    37   Eijs Aarni                      Salon Vilpas                           4:17         +40
 28.    39   Fransman Robin                  IF Sibbo-Vargarna                      4:18         +40
 29.    55   Kotila Kaapo                    Toholammin Urheilijat                  4:20         +42
 30.    46   Juntunen Eemeli                 Suomussalmen Rasti                     4:21         +43
 31.    64   Maine Erkka                     Lauttakylän Luja                       4:21         +44
 32.    48   Kalanti Valtteri                Hämeenlinnan Tarmo                     4:22         +45
 33.    41   Hakomäki Reko                   Vähänkyrön Viesti                      4:24         +46
 34.    49   Kankainen Konsta                Tampereen Pyrintö                      4:26         +49
 35.    75   Saine Kosti                     Kankaanpään Seudun Leisku              4:28         +50
 36.    85   Välimäki Vili                   Urjalan Urheilijat                     4:28         +51
 37.    73   Pärkkä Mikko                    Lempäälän Kisa                         4:29         +52
 38.    42   Hintikka Roope                  Jyväskylän Kenttäurheilijat            4:30         +53
 39.    82   Wikman David                    IK Falken                              4:31         +53
 40.    72   Puolimatka Matias               Forssan Salama                         4:33         +55
 41.    68   Närhi Tuomas                    Lempäälän Kisa                         4:36         +58
 42.    58   Lehmus Eetu                     Lempäälän Kisa                         4:52       +1:15
 43.    51   Kauppi Samu                     Urjalan Urheilijat                     5:21       +1:44

N80 N85 M90 N70 N75 M70 M75 M80 M85 N50 N55 N60 N65 M60 M65 N30 N35 N40 N45 M50 M55 M30 M35 M40 M45 T9 P9 T10 P10 T11 P11 T12 P12 T13 P13

T11 : 2 km

 (Lähti: 33, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   278   Hjort Jessica                   Porvoon Urheilijat                     7:38
  2.   284   Knape Victoria                  IF Sibbo-Vargarna                      7:48         +10
  3.   272   Haavisto Ronja                  Nokian Urheilijat                      7:57         +18
  4.   299   Tala Emilia                     Pakilan Visa ry                        8:03         +25
  5.   281   Juntunen Vanessa                Suomussalmen Rasti                     8:04         +26
  6.   270   Aumo Sabina                     Borgå Akilles                          8:09         +31
  7.   279   Hyvärinen Anni                  Orimattilan Jymy                       8:11         +32
  8.   298   Salminen Heidi                  Jyväskylän Kenttäurheilijat            8:11         +33
  9.   283   Kilpinen Emilia                 Forssan Salama                         8:12         +34
 10.   294   Railevirta Sade                 Tampereen Pyrintö                      8:14         +36
 11.   276   Heinonen Varpu-Sofia            Jyväskylän Kenttäurheilijat            8:18         +40
 12.   274   Halonen Jessica                 Savonlinnan Riento                     8:19         +41
 13.   290   Mikkilä Aada                    Seinäjoen Seudun Urheilijat            8:22         +44
 14.   301   Vihreälehto Hertta              Tampereen Pyrintö                      8:26         +48
 15.   287   Latva Jeannette                 ÅIFK Friidrott                         8:28         +50
 16.   286   Lamminmäki Silja                Kangasalan Urheilijat -68              8:34         +56
 17.   275   Heikkinen Ida                   Vehkalahden Veikot                     8:36         +57
 18.   293   Rahkonen Sini                   Viitasaaren Viesti                     8:36         +58
 19.   297   Ruohola Ilona                   Turun Urheiluliitto                    8:38         +59
 20.   289   Lindberg Victoria               IF Sibbo-Vargarna                      8:40       +1:02
 21.   282   Kekkonen Maria                  Turun Urheiluliitto                    8:44       +1:05
 22.   277   Helander Iiris                  Jyväskylän Kenttäurheilijat            8:47       +1:09
 23.   304   Yli-Hannuksela Aino             Tampereen Pyrintö                      8:51       +1:13
 24.   273   Halme Olivia                    Orimattilan Jymy                       9:00       +1:22
 25.   280   Hyytiäinen Siiri                Humppilan Yri                          9:00       +1:22
 26.   296   Riiheläinen Anni                Porvoon Urheilijat                     9:11       +1:33
 27.   288   Lehtinen Neea                   Viialan Valtti                         9:16       +1:38
 28.   285   Kühnis Lea                      Vesilahden Visa                        9:19       +1:41
 29.   271   Elomaa Nanna                    Turun Urheiluliitto                    9:30       +1:51
 30.   264   Warwick Elvi                    Kaipolan Vire                          9:35       +1:57
 31.   295   Ranta Emma                      Lempäälän Kisa                         9:38       +2:00
 32.   292   Pantti Senja                    IF Sibbo-Vargarna                     10:37       +2:58
 33.   303   Yijälä Maria                    Kaipolan Vire                         10:46       +3:08

N80 N85 M90 N70 N75 M70 M75 M80 M85 N50 N55 N60 N65 M60 M65 N30 N35 N40 N45 M50 M55 M30 M35 M40 M45 T9 P9 T10 P10 T11 P11 T12 P12 T13 P13

P11 : 2 km

 (Lähti: 28, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.    97   Kortehisto Atte                 Seinäjoen Seudun Urheilijat            7:22
  2.   112   Tasa Benjamin                   Vehkalahden Veikot                     7:28          +6
  3.    87   Hautala Wäinö                   Lahden Ahkera                          7:35         +12
  4.   110   Rantala Eero                    Karhulan Katajaiset                    7:37         +14
  5.   104   Melnits Ike                     Länsi-Uudenmaan Urheilijat             7:40         +18
  6.   111   Tallqvist Niklas                Borgå Akilles                          7:42         +19
  7.    98   Kumara Heikki                   Laihian Luja                           7:42         +20
  8.   107   Pitkänen Arttu                  Tampereen Pyrintö                      7:45         +23
  9.    92   Härkönen Otto                   Valkeakosken Haka                      7:47         +25
 10.   103   Marjamäki Elias                 Tampereen Pyrintö                      7:50         +27
 11.    94   Kalske Eetu                     Espoon Tapiot                          7:54         +31
 12.   108   Raki Oskari                     Karhulan Katajaiset                    8:01         +38
 13.   102   Linnus Jaakko                   Tampereen Pyrintö                      8:07         +44
 14.   100   Lehtikuusi Elias                Lempäälän Kisa                         8:09         +46
 15.    99   Lampén Leevi                    Lempäälän Kisa                         8:10         +47
 16.    89   Holappa Simo                    Limingan Niittomiehet                  8:14         +52
 17.   113   Tavasti Santeri                 Limingan Niittomiehet                  8:16         +53
 18.   101   Leppimaa Markus                 Lempäälän Kisa                         8:18         +56
 19.    91   Hämäläinen Elmeri               Sulkavan Urheilijat -41                8:19         +57
 20.   105   Ojanen Otto                     Urjalan Urheilijat                     8:20         +57
 21.    86   Arvio Olli                      Karhulan Katajaiset                    8:38       +1:16
 22.    90   Hurskainen Ilari                Pälkäneen Luja-Lukko                   8:45       +1:22
 23.    88   Heikkerö Joona                  Porvoon Urheilijat                     8:48       +1:25
 24.    93   Jalonen Samuli                  Vesilahden Visa                        8:54       +1:31
 25.   109   Ranta Sakari                    Yleisurheilu-Team                      9:17       +1:55
 26.   106   Paso Julius                     Tampereen Pyrintö                      9:28       +2:05
 27.    95   Kero Verneri                    Turun Urheiluliitto                    9:28       +2:06
 28.    96   Kettunen Otro                   Karhulan Katajaiset                   10:14       +2:52

N80 N85 M90 N70 N75 M70 M75 M80 M85 N50 N55 N60 N65 M60 M65 N30 N35 N40 N45 M50 M55 M30 M35 M40 M45 T9 P9 T10 P10 T11 P11 T12 P12 T13 P13

T12 : 2 km

 (Lähti: 36, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   323   Mattila Elisa                   Valkealan Kajo                         7:28
  2.   314   Katajalaakso Enni               Kannuksen Ura                          7:31          +3
  3.   317   Kotinurmi Pinja                 Orimattilan Jymy                       7:38         +10
  4.   312   Kainulainen Ella                Savonlinnan Riento                     7:48         +20
  5.   311   Jyrkinen Elena                  Lappeenrannan Urheilu-Miehet           7:49         +21
  6.   307   Hakomäki Veera                  Vähänkyrön Viesti                      7:56         +27
  7.   326   Niinimäki Kerttu                Viialan Valtti                         7:56         +28
  8.   316   Korkealaakso Moona              Lappeenrannan Urheilu-Miehet           7:56         +28
  9.   327   Nisonen Rebecca                 Lappeenrannan Urheilu-Miehet           8:02         +33
 10.   308   Jalkanen Rhonda                 Porvoon Urheilijat                     8:04         +36
 11.   319   Maikola Linnea                  Kalannin Vankka                        8:05         +37
 12.   310   Junkkala Julia                  Vammalan seudun Voima                  8:06         +38
 13.   336   Tuomala Miina-Maria             Jyväskylän Kenttäurheilijat            8:07         +39
 14.   329   Pennanen Emmi                   Jyväskylän Kenttäurheilijat            8:07         +39
 15.   322   Marjanen Neili                  Jyväskylän Kenttäurheilijat            8:12         +44
 16.   339   Uusinoka Veera                  Tampereen Pyrintö                      8:13         +45
 17.   343   Vänttinen Janette               Porvoon Urheilijat                     8:17         +49
 18.   315   Kianta Pinja                    Lempäälän Kisa                         8:17         +49
 19.   341   Vuorinen Aino                   Valkeakosken Haka                      8:20         +52
 20.   321   Manninen Mila                   Tampereen Pyrintö                      8:22         +54
 21.   325   Möller Sanni                    Suolahden Urho                         8:22         +54
 22.   328   Paakkola Emilia                 Laitasaaren Veto                       8:23         +55
 23.   309   Joensivu Inka                   Lempäälän Kisa                         8:24         +56
 24.   330   Pennanen Viola                  Lempäälän Kisa                         8:24         +56
 25.   306   Haapamäki Emma                  Tampereen Pyrintö                      8:25         +57
 26.   313   Kannisto Isa                    Jyväskylän Kenttäurheilijat            8:33       +1:05
 27.   342   Vänskä Edit                     Porvoon Urheilijat                     8:41       +1:13
 28.   337   Tuomi Petra                     Tampereen Pyrintö                      8:42       +1:14
 29.   332   Sahlberg Siina                  Vähänkyrön Viesti                      8:42       +1:14
 30.   320   Maine Lotta-Maria               Lauttakylän Luja                       8:56       +1:28
 31.   340   Virta Anni                      Forssan Salama                         9:05       +1:37
 32.   334   Sanden Laura                    Urjalan Urheilijat                     9:26       +1:58
 33.   305   Alanenpää Johanna               Aavasaksan Urheilijat                  9:33       +2:05
 34.   318   Kuikka Emma                     Hämeenlinnan Tarmo                     9:35       +2:07
 35.   331   Riihimäki Olivia                Tampereen Pyrintö                      9:43       +2:14
 36.   324   Merviö Kerttu                   Tampereen Pyrintö                     10:44       +3:15

N80 N85 M90 N70 N75 M70 M75 M80 M85 N50 N55 N60 N65 M60 M65 N30 N35 N40 N45 M50 M55 M30 M35 M40 M45 T9 P9 T10 P10 T11 P11 T12 P12 T13 P13

P12 : 2 km

 (Lähti: 40, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   154   Vesma Mikko                     Raision Kuula                          6:57
  2.   155   Vesma Matias                    Raision Kuula                          7:02          +4
  3.   118   Elo Olli                        Vaajakosken Kuohu                      7:11         +13
  4.   136   Nevala Atte                     Kenttäurheilijat -58                   7:12         +14
  5.   117   Björkendahl Carl                Borgå Akilles                          7:17         +20
  6.   124   Hyytiäinen Jussi                Mikkelin Kilpa-Veikot                  7:18         +20
  7.   120   Harju Ville                     Janakkalan Jana                        7:21         +24
  8.   137   Nyström Taavi                   Hämeenlinnan Tarmo                     7:22         +24
  9.   130   Kolehmainen Otso                Iitin Pyrintö                          7:22         +25
 10.   149   Syrjälä Niilo                   Forssan Salama                         7:23         +25
 11.   143   Salo Kristian                   Porvoon Urheilijat                     7:24         +27
 12.   122   Heinimaa Valtteri               Kangasalan Kisa                        7:26         +28
 13.   151   Uusitalo Iiro                   Forssan Salama                         7:26         +28
 14.   128   Ketola Niko-Petteri             Vesilahden Visa                        7:40         +42
 15.   139   Pasanen Aapo                    Seinäjoen Seudun Urheilijat            7:41         +44
 16.   119   Haapanen Tuure                  Turun Urheiluliitto                    7:43         +46
 17.   133   Lyytikäinen Tomi                Siilinjärven Hiihtoseura               7:46         +48
 18.   121   Heikkinen Santtu                Lempäälän Kisa                         7:47         +49
 19.   144   Saru Elias                      Turun Urheiluliitto                    7:48         +50
 20.   114   Aalto Sulo                      Janakkalan Jana                        7:50         +52
 21.   125   Ilomäki Tommi                   Jyväskylän Kenttäurheilijat            7:52         +54
 22.   134   Moilanen Veikko                 Suomussalmen Rasti                     7:53         +55
 23.   147   Suojanen Pyry                   Turun Urheiluliitto                    7:53         +56
 24.   141   Pyssysalo Aron                  Keski-Uudenmaan Yleisurheilu           7:54         +56
 25.   116   Antinaho Leevi                  Lempäälän Kisa                         7:54         +56
 26.   135   Mononen Matias                  Janakkalan Jana                        7:54         +57
 27.   153   Veikkolainen Juho               Viialan Valtti                         7:56         +59
 28.   145   Schmidt Linus                   Borgå Akilles                          8:00       +1:02
 29.   138   Närhi Juha                      Lempäälän Kisa                         8:00       +1:02
 30.   142   Rolig Antti                     Jyväskylän Kenttäurheilijat            8:03       +1:05
 31.   150   Turkka Joel                     Tampereen Pyrintö                      8:05       +1:08
 32.   148   Suoniemi Ville                  Tampereen Pyrintö                      8:14       +1:16
 33.   146   Smolander Tuomas                Tampereen Pyrintö                      8:20       +1:23
 34.   129   Kivelä Leevi                    Lempäälän Kisa                         8:24       +1:26
 35.   132   Lipponen Leevi                  Lempäälän Kisa                         8:37       +1:40
 36.   131   Lehto Lassi                     Lempäälän Kisa                         8:49       +1:52
 37.   115   Ali Joonatan                    Turun Urheiluliitto                    9:13       +2:15
 38.   123   Hyytiäinen Lauri                Humppilan Yri                          9:13       +2:16
 39.   140   Puolimatka Miikka               Forssan Salama                         9:16       +2:18
 40.   127   Kanto Lassi                     Tampereen Pyrintö                      9:27       +2:30

N80 N85 M90 N70 N75 M70 M75 M80 M85 N50 N55 N60 N65 M60 M65 N30 N35 N40 N45 M50 M55 M30 M35 M40 M45 T9 P9 T10 P10 T11 P11 T12 P12 T13 P13

T13 : 2 km

 (Lähti: 26, Keskeytti: 1, Hylätty: 0)

  1.   369   Rönkä Silja                     Lahden Ahkera                          7:11
  2.   360   Mäkinen Lotta                   Jyväskylän Kenttäurheilijat            7:11          +0
  3.   355   Latva Isabella                  ÅIFK Friidrott                         7:22         +11
  4.   350   Jullenmaa Kiia                  Porin Yleisurheilu                     7:31         +20
  5.   371   Tirri Sini                      Toijalan Vauhti                        7:36         +24
  6.   370   Siukonen Kaisa                  Tampereen Pyrintö                      7:40         +29
  7.   367   Rantala Venla                   Karhulan Katajaiset                    7:46         +35
  8.   366   Ranta Johanna                   Lempäälän Kisa                         7:50         +39
  9.   356   Latva-Koivisto Annika           Ilmajoen Kisailijat                    7:52         +41
 10.   362   Niittyviita Sara                Lahden Ahkera                          7:54         +43
 11.   368   Rantala Milja                   Kangasalan Kisa                        8:01         +49
 12.   361   Niemelä Hilla                   Lempäälän Kisa                         8:07         +56
 13.   352   Kotila Neea                     Toholammin Urheilijat                  8:09         +58
 14.   364   Pennanen Alisa                  Forssan Salama                         8:19       +1:07
 15.   353   Kukila Heini                    Seinäjoen Seudun Urheilijat            8:20       +1:09
 16.   344   Alanko Anna                     Tampereen Pyrintö                      8:22       +1:10
 17.   348   Jalo Annika                     Paimion Urheilijat                     8:23       +1:12
 18.   373   Uwamahoro Clemence              Porvoon Urheilijat                     8:31       +1:20
 19.   372   Tuominen Salla                  Tampereen Pyrintö                      8:35       +1:24
 20.   357   Lehtinen Pinja                  Viialan Valtti                         9:00       +1:48
 21.   351   Juujärvi Jasmin                 Lempäälän Kisa                         9:04       +1:53
 22.   346   Halmes Sofia                    Lempäälän Kisa                         9:26       +2:15
 23.   359   Luukkaala Riikka                Vesilahden Visa                        9:51       +2:40
 24.   365   Puolimatka Maria                Forssan Salama                         9:54       +2:43
 25.   354   Lamminmäki Salla                Kangasalan Urheilijat -68             10:08       +2:57
       349   Joutsi Emilia                   Tampereen Pyrintö                     Kesk.

N80 N85 M90 N70 N75 M70 M75 M80 M85 N50 N55 N60 N65 M60 M65 N30 N35 N40 N45 M50 M55 M30 M35 M40 M45 T9 P9 T10 P10 T11 P11 T12 P12 T13 P13

P13 : 2 km

 (Lähti: 33, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   170   Julkunen Akseli                 Forssan Salama                         6:46
  2.   176   Laitila Olli-Pekka              Karhulan Katajaiset                    6:48          +1
  3.   165   Helander Eemil                  Jyväskylän Kenttäurheilijat            6:48          +1
  4.   164   Hautala Walte                   Lahden Ahkera                          7:00         +13
  5.   171   Juntunen Jani                   Suomussalmen Rasti                     7:03         +16
  6.   183   Pennanen Valtteri               Leppävirran Viri                       7:06         +19
  7.   184   Piippo Eemil                    Tampereen Pyrintö                      7:08         +22
  8.   187   Sorsa Julius                    Karhulan Katajaiset                    7:11         +24
  9.   172   Kangasvieri Roope               Toholammin Urheilijat                  7:16         +29
 10.   180   Mäkinen Julius                  Tampereen Pyrintö                      7:22         +36
 11.   182   Peltokangas Eetu                Toholammin Urheilijat                  7:25         +38
 12.   158   Arvio Juho                      Karhulan Katajaiset                    7:28         +41
 13.   189   Uitto Eelis                     Viipurin Urheilijat                    7:29         +42
 14.   173   Konttinen Valtteri              Jyväskylän Kenttäurheilijat            7:30         +43
 15.   157   Ahola Viljami                   Hämeenlinnan Tarmo                     7:34         +47
 16.   168   Hihnala Henrik                  Tampereen Pyrintö                      7:37         +51
 17.   169   Hiitelä Roni                    Nokian Urheilijat                      7:40         +54
 18.   186   Sointu Joona                    Vesilahden Visa                        7:41         +54
 19.   177   Lehtonen Otto                   Tampereen Pyrintö                      7:45         +58
 20.   159   Auvinen Aaro                    Ylöjärven Urheilijat                   7:46         +59
 21.   191   Wikman Adam                     IK Falken                              7:52       +1:05
 22.   163   Harju Olli                      Janakkalan Jana                        7:54       +1:07
 23.   181   Mäkinen Miikka                  Jyväskylän Kenttäurheilijat            8:00       +1:13
 24.   174   Kumara Eemeli                   Laihian Luja                           8:08       +1:21
 25.   175   Laine Aatu                      Hämeenlinnan Tarmo                     8:11       +1:24
 26.   179   Merviö Aleksi                   Tampereen Pyrintö                      8:12       +1:25
 27.   162   Eikkula Ville                   Tampereen Pyrintö                      8:17       +1:30
 28.   167   Hietala Topias                  Toholammin Urheilijat                  8:25       +1:38
 29.   190   Valkolehto Tommi                Nokian Urheilijat                      8:31       +1:44
 30.   166   Henriksson Veeti                Nokian Urheilijat                      8:38       +1:51
 31.   185   Rautavaara Aleksi               Tampereen Pyrintö                      8:53       +2:06
 32.   192   Väliharju Joonas                Tampereen Pyrintö                      9:20       +2:33
 33.   156   Aalto Otto                      Tampereen Pyrintö                      9:39       +2:52