------/
SM-maastot Lempäälä 11.5.2014

SM-maastot Lempäälä 11.5.2014

T15 P15 M12KM N19 M17 N22 M22 N17 N M19 M4KM

Tytöt 15 : 4,0 km

 (Lähti: 92, Keskeytti: 2, Hylätty: 0)

  1.   590   Joronen Reetta                  Savonlinnan Riento                    15:06
  2.   638   Ranta Venla                     Lempäälän Kisa                        15:23         +17
  3.   589   Jalkanen Ada                    Porvoon Urheilijat                    15:27         +20
  4.   653   Suomalainen Alina               Kuortaneen Kunto                      15:28         +22
  5.   591   Jyrkinen Ella                   Lappeenrannan Urheilu-Miehet          15:34         +28
  6.   649   Snäll Astrid                    Forssan Salama                        15:35         +29
  7.   574   Gauriloff Katri                 Keski-Uudenmaan Yleisurheilu          15:39         +33
  8.   636   Rainio Siiri                    Jyväskylän Kenttäurheilijat           15:42         +36
  9.   631   Penttinen Sunna                 Turun Urheiluliitto                   15:49         +43
 10.   624   Möller Siiri                    Suolahden Urho                        15:50         +44
 11.   617   Mahkonen Anniina                Toijalan Vauhti                       15:54         +48
 12.   611   Laukkanen Silja                 Borgå Akilles                         15:57         +50
 13.   628   Nurminen Inka                   Jyväskylän Kenttäurheilijat           15:57         +51
 14.   575   Haara Laura                     Lahden Ahkera                         15:58         +52
 15.   642   Ruokonen Sara-Elise             Kuusjoen Humu                         16:00         +54
 16.   595   Katajalaakso Emma               Kannuksen Ura                         16:06       +1:00
 17.   623   Mäki-Panula Tiina               Seinäjoen Seudun Urheilijat           16:07       +1:01
 18.   586   Ikonen Heini                    Hankasalmen Hanka                     16:08       +1:02
 19.   622   Moisio Iiris                    Kuopion Reipas ry                     16:09       +1:03
 20.   604   Kuljukka Aino                   Lahden Ahkera                         16:12       +1:06
 21.   632   Perkiö Riina                    Espoon Tapiot                         16:13       +1:06
 22.   645   Seppä Milla                     Suolahden Urho                        16:13       +1:07
 23.   568   Ankkuri Anni-Sofia              Seinäjoen Seudun Urheilijat           16:17       +1:11
 24.   572   Forss Jemina                    Tampereen Pyrintö                     16:20       +1:13
 25.   603   Kukonlehto Hilda                Valkeakosken Haka                     16:25       +1:19
 26.   613   Lilja Andrea                    IF Länken                             16:26       +1:20
 27.   598   Keränen Maija                   Hämeenlinnan Tarmo                    16:26       +1:20
 28.   581   Hiltunen Elli                   Varkauden Kenttä-Veikot               16:27       +1:20
 29.   648   Smidtslund Janita               Porvoon Urheilijat                    16:28       +1:21
 30.   657   Vehmasto Matilda                Porin Yleisurheilu                    16:28       +1:22
 31.   570   Ervast Maria                    Turun Urheiluliitto                   16:31       +1:25
 32.   652   Sumuvuori Lotta                 Seinäjoen Seudun Urheilijat           16:31       +1:25
 33.   654   Sydänmaa Oona                   Anjalan Liitto                        16:31       +1:25
 34.   584   Hyytiäinen Alisa                Karhulan Katajaiset                   16:31       +1:25
 35.   646   Sikkinen Aino                   Tampereen Pyrintö                     16:32       +1:26
 36.   606   Kuusinen Sanni                  Janakkalan Jana                       16:33       +1:26
 37.   658   Westerlund Erika                IF Drott                              16:36       +1:30
 38.   573   Färm Heidi                      Porin Yleisurheilu                    16:38       +1:32
 39.   588   Itkonen Evita                   Porvoon Urheilijat                    16:39       +1:33
 40.   662   Vuorio Ester                    Janakkalan Jana                       16:40       +1:34
 41.   656   Tulonen Jenna                   IF Raseborg                           16:43       +1:36
 42.   641   Romberg Lina                    Porvoon Urheilijat                    16:43       +1:37
 43.   651   Stenberg Sofia                  Porin Yleisurheilu                    16:44       +1:38
 44.   583   Hyvärinen Ella                  Lahden Ahkera                         16:46       +1:39
 45.   650   Stark Alexandra                 Vasa IS                               16:47       +1:41
 46.   567   Alenius Pauliina                Mikkelin Kilpa-Veikot                 16:49       +1:43
 47.   600   Kivenmäki Sara                  Kuortaneen Kunto                      16:52       +1:46
 48.   616   Löf Roosa                       Kalajoen Junkkarit                    16:56       +1:50
 49.   576   Haataja Sanni                   Esbo IF                               16:57       +1:50
 50.   569   Eerola Lotta                    Tampereen Pyrintö                     16:57       +1:51
 51.   618   Mensonen Veera                  Maaningan Mahti                       16:59       +1:53
 52.   635   Puranen Tiina                   IF Drott                              17:00       +1:53
 53.   614   Liski Rebekka                   Turun Urheiluliitto                   17:00       +1:54
 54.   633   Pietiläinen Frida               Porin Yleisurheilu                    17:01       +1:55
 55.   579   Heiskanen Essi                  Kenttäurheilijat -58                  17:06       +2:00
 56.   566   Alasaukko-Oja Meri              Kenttäurheilijat -58                  17:08       +2:02
 57.   639   Rantanen Essi                   Mynämäen Isku                         17:12       +2:06
 58.   578   Heikkilä Tuuli                  Veikkolan Veikot                      17:13       +2:07
 59.   625   Niemi Pinja                     Porvoon Urheilijat                    17:15       +2:09
 60.   607   Kähärä Jasmin                   Mikkelin Kilpa-Veikot                 17:18       +2:12
 61.   664   Österblad Cecilia               Vasa IS                               17:18       +2:12
 62.   585   Hämäläinen Rosa-Maria           Suolahden Urho                        17:19       +2:13
 63.   660   Voutilainen Minna               Kuopion Reipas ry                     17:19       +2:13
 64.   630   Pakola Jonna                    Kosken Kaiku                          17:20       +2:13
 65.   619   Metzner Emma                    IF Raseborg                           17:21       +2:15
 66.   597   Keinonen Kiia                   Tampereen Pyrintö                     17:24       +2:18
 67.   637   Rajamäki Josefine               Vaasan Toverit                        17:25       +2:19
 68.   647   Sillanpää Saara                 Forssan Salama                        17:26       +2:20
 69.   610   Lahtinen Sonja                  Valkeakosken Haka                     17:29       +2:23
 70.   608   Laakkonen Johanna               Kuopion Reipas ry                     17:30       +2:24
 71.   612   Lehikoinen Viivi                Helsingfors IFK                       17:35       +2:29
 72.   644   Sarin Anselika                  Forssan Salama                        17:36       +2:30
 73.   634   Pulkkinen Erika                 Vehmaisten Urheilijat                 17:40       +2:34
 74.   643   Salonen Tuuli                   Sysmän Sisu                           17:44       +2:38
 75.   605   Kupari Noora                    Seinäjoen Seudun Urheilijat           17:47       +2:41
 76.   609   Laakso Maisa                    IF Drott                              17:47       +2:41
 77.   627   Nummi Samina                    Espoon Tapiot                         17:49       +2:43
 78.   593   Kalliokoski Loviisa             Perhon Kiri                           17:50       +2:44
 79.   602   Kuivalahti Nelly                Tampereen Pyrintö                     17:51       +2:45
 80.   663   Välkki Lotta                    Vehmaisten Urheilijat                 17:58       +2:51
 81.   661   Voutilainen Viivi               Jyväskylän Kenttäurheilijat           17:58       +2:51
 82.   587   Isola Saana                     Tampereen Pyrintö                     18:01       +2:55
 83.   582   Holopainen Laura                Kuopion Reipas ry                     18:30       +3:24
 84.   621   Moilanen Katriina               Heinolan Isku                         18:40       +3:34
 85.   594   Karsikas Neea                   Hämeenlinnan Tarmo                    18:52       +3:46
 86.   601   Klemettinen Kaisa               Jyväskylän Kenttäurheilijat           19:32       +4:26
 87.   596   Katajamäki Sonja                IF Nykarlebynejden                    19:49       +4:42
 88.   620   Mielonen Riikka                 Kuopion Reipas ry                     20:38       +5:32
 89.   640   Riihikoski Henriikka            Vehmaisten Urheilijat                 21:04       +5:58
 90.   571   Forsell Saara                   Hämeenlinnan Tarmo                    21:39       +6:33
       577   Hakkila Aino                    Espoon Tapiot                         Kesk.
       615   Lukin Mette                     Kuopion Reipas ry                     Kesk.

T15 P15 M12KM N19 M17 N22 M22 N17 N M19 M4KM

Pojat 15 : 4,0 km

 (Lähti: 82, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   252   Lehto Tomi                      Espoon Tapiot                         13:14
  2.   248   Lainto Niklas                   Turun Urheiluliitto                   13:26         +12
  3.   214   Hautala Wilho                   Lahden Ahkera                         13:30         +15
  4.   265   Parantainen Kalle               Viipurin Urheilijat                   13:44         +30
  5.   279   Svartsjö Alex                   IF Femman                             13:44         +30
  6.   216   Heikkilä Niklas                 Kuusankosken Urheiluseura             13:53         +39
  7.   251   Lehtinen Miika                  Jyväskylän Kenttäurheilijat           13:56         +42
  8.   261   Meriläinen Matias               Nurmijärven Yleisurheilu              13:59         +44
  9.   291   Väänänen Veikka                 Espoon Tapiot                         14:04         +49
 10.   260   Marekwia Lauri                  Espoon Tapiot                         14:06         +51
 11.   224   Hyvärinen Roope                 Rauman Urheilijat                     14:09         +55
 12.   277   Simanainen Arttu                Joensuun Kataja                       14:17       +1:02
 13.   290   Vänttinen Christian             Raision Kuula                         14:19       +1:05
 14.   238   Kohtaniemi Ravinder             Ykspihlajan Reima                     14:20       +1:05
 15.   231   Kanerva Janne                   Lahden Ahkera                         14:20       +1:06
 16.   241   Koponen Tomi                    Maaningan Mahti                       14:24       +1:10
 17.   285   Uusitalo Tuomas                 Espoon Tapiot                         14:28       +1:14
 18.   256   Lindholm Kevin                  Lovisa Tor                            14:29       +1:15
 19.   292   Yousfi Abdoullah                Turun Urheiluliitto                   14:30       +1:15
 20.   204   Aho Aaro                        Valkeakosken Haka                     14:31       +1:17
 21.   254   Lindberg Peik                   Turun Urheiluliitto                   14:32       +1:18
 22.   247   Kytölä Kim                      Esbo IF                               14:33       +1:19
 23.   281   Talsi Emil                      IF Raseborg                           14:37       +1:22
 24.   225   Hämäläinen Ville                Sulkavan Urheilijat -41               14:38       +1:23
 25.   243   Kotila Eemeli                   Toholammin Urheilijat                 14:38       +1:23
 26.   289   Vuori Justus                    Turun Urheiluliitto                   14:39       +1:24
 27.   258   Mandelin Max                    Espoon Tapiot                         14:41       +1:26
 28.   269   Rantahalvari Leo                Säkylän Urheilijat                    14:44       +1:29
 29.   229   Kahilainen Otto                 Kenttäurheilijat -58                  14:47       +1:33
 30.   235   Kilpeläinen Vilho               Piikkiön Kehitys                      14:48       +1:34
 31.   236   Kinnala Ville                   Turun Urheiluliitto                   14:52       +1:38
 32.   270   Rantahalvari Onni               Säkylän Urheilijat                    14:56       +1:42
 33.   217   Heikkinen Joni                  Oulun Pyrintö                         14:57       +1:42
 34.   215   Hava Joni                       Kenttäurheilijat -58                  14:58       +1:43
 35.   245   Kuuttinen Patrik                IF Kraft                              15:00       +1:45
 36.   220   Helkama Niilo                   Salon Vilpas                          15:02       +1:48
 37.   213   Harakka Johannes                Leppävirran Viri                      15:05       +1:50
 38.   223   Hyrkäs Jaakko                   Lempäälän Kisa                        15:05       +1:51
 39.   246   Kuva Lassi                      Lahden Ahkera                         15:06       +1:52
 40.   264   Panttila Santtu                 Teuvan Rivakka                        15:07       +1:53
 41.   249   Lampinen Juuso                  Mikkelin Kilpa-Veikot                 15:08       +1:54
 42.   259   Mannonen Ville                  Pakilan Veto                          15:09       +1:54
 43.   257   Lönnström Eric                  Porvoon Urheilijat                    15:09       +1:55
 44.   209   Engblom Casimir                 Helsingfors IFK                       15:10       +1:56
 45.   237   Kivelä Aleksi                   Lempäälän Kisa                        15:10       +1:56
 46.   273   Salonen Artturi                 Länsi-Uudenmaan Urheilijat            15:16       +2:02
 47.   272   Sallinen Elias                  Valkeakosken Haka                     15:19       +2:04
 48.   274   Seppälä Tuomas                  Säkylän Urheilijat                    15:24       +2:09
 49.   280   Tallbacka Anton                 Helsingfors IFK                       15:25       +2:11
 50.   267   Peltola Teemu                   Längelmäen Urheilijat                 15:29       +2:15
 51.   253   Lehtonen Valtteri               Turun Urheiluliitto                   15:31       +2:16
 52.   255   Lindholm Eetu                   Turun Urheiluliitto                   15:40       +2:25
 53.   208   Björkendahl Carl-Vilhelm        Borgå Akilles                         15:43       +2:29
 54.   227   Jalkanen Robin                  Porvoon Urheilijat                    15:47       +2:32
 55.   262   Mäenpää Valtteri                Lempäälän Kisa                        15:50       +2:35
 56.   287   Valoranta Pietari               Jyväskylän Kenttäurheilijat           15:53       +2:38
 57.   271   Rauhansalo Joni                 Valkeakosken Haka                     15:55       +2:41
 58.   278   Sivosavi Juho-Kusti             Turun Weikot Yleisurheilu             15:56       +2:41
 59.   266   Parikka Severi                  Lahden Ahkera                         15:56       +2:41
 60.   240   Kokkinen Peetu                  Länsi-Uudenmaan Urheilijat            15:56       +2:42
 61.   263   Määttänen Jaakko                Keski-Uudenmaan Yleisurheilu          15:57       +2:42
 62.   226   Ingman Erik                     IF Raseborg                           16:01       +2:47
 63.   221   Hellman Aleksi                  Liedon Parma                          16:03       +2:49
 64.   284   Uusitalo Elmeri                 Nurmijärven Yleisurheilu              16:06       +2:51
 65.   207   Asklöf Henrik                   Espoon Tapiot                         16:07       +2:52
 66.   203   Aden Sakariye                   Helsingfors IFK                       16:07       +2:53
 67.   250   Lehtiaho Matias                 Turun Urheiluliitto                   16:10       +2:56
 68.   283   Tuura Ville                     Haapajärven Kiilat                    16:14       +2:59
 69.   205   Akbari Ashgar                   Turun Urheiluliitto                   16:15       +3:00
 70.   233   Kauppila Simo                   Nurmijärven Yleisurheilu              16:19       +3:04
 71.   288   Virolainen Aapo                 Nurmijärven Yleisurheilu              16:21       +3:06
 72.   276   Siekkinen Patrik                Jyväskylän Kenttäurheilijat           16:38       +3:24
 73.   222   Hurskainen Joona                Polvijärven Urheilijat                16:47       +3:33
 74.   268   Pennanen Aleksi                 Leppävirran Viri                      16:49       +3:34
 75.   232   Kataja-Rahko Lauri              Seinäjoen Seudun Urheilijat           16:49       +3:35
 76.   239   Kokkinen Leevi                  Länsi-Uudenmaan Urheilijat            16:55       +3:40
 77.   275   Sevelius Ville                  Porvoon Urheilijat                    16:56       +3:42
 78.   212   Hakala Aarne                    Pyhäselän Urheilijat                  17:12       +3:57
 79.   218   Heinonen Waltteri               Laitilan Jyske                        17:15       +4:01
 80.   282   Tirroniemi Iikka                Veitsiluodon Kisaveikot               17:17       +4:03
 81.   206   Arhola Valtteri                 Kenttäurheilijat -58                  17:34       +4:19
 82.   230   Kanerva Antti                   Forssan Salama                        17:38       +4:23

T15 P15 M12KM N19 M17 N22 M22 N17 N M19 M4KM

Miehet 12 km : 12,0 km

 (Lähti: 45, Keskeytti: 2, Hylätty: 0)

  1.     1   Korir Lewis                     IF Länken                             36:45
  2.     4   Utriainen Jussi                 Lahden Ahkera                         37:19         +33
  3.    52   Vattulainen Arttu               Joensuun Kataja                       37:26         +40
  4.     6   Pajunen Jere                    Joensuun Kataja                       37:32         +46
  5.     2   Rotich Willy                    IF Länken                             37:41         +55
  6.    32   Nieminen Jaakko                 Jyväskylän Kenttäurheilijat           37:46       +1:00
  7.    18   Jokinen Tuomas                  Turun Weikot Yleisurheilu             37:47       +1:01
  8.     3   Manninen Henri                  Jyväskylän Kenttäurheilijat           37:47       +1:01
  9.    37   Pennanen Oskari                 Joensuun Kataja                       38:12       +1:26
 10.    54   Wihlman Niklas                  Pargas IF                             38:34       +1:48
 11.    47   Toivanen Teemu                  Leppävirran Viri                      38:53       +2:08
 12.    10   Tuokko Marko                    Naantalin Löyly                       39:09       +2:23
 13.    22   Kero Jukka                      Turun Urheiluliitto                   39:19       +2:33
 14.    35   Partanen Marko                  Keuruun Kisailijat                    39:22       +2:36
 15.     8   Kuorikoski Petteri              Kuortaneen Kunto                      39:23       +2:37
 16.    44   Suonpää Lasse                   Turun Weikot Yleisurheilu             39:23       +2:37
 17.    21   Kero Jaakko                     Turun Urheiluliitto                   39:29       +2:43
 18.    30   Metsälä Juuso                   Joensuun Kataja                       39:45       +2:59
 19.    28   Lipiäinen Lauri                 Sjundeå IF                            39:52       +3:06
 20.    31   Muukkonen Petteri               Sjundeå IF                            39:55       +3:10
 21.    48   Tolonen Mikko                   Oulun Pyrintö                         39:59       +3:13
 22.    12   Haatainen Jouni                 Jyväskylän Kenttäurheilijat           40:09       +3:23
 23.    55   Virta Mikko                     Turun Weikot Yleisurheilu             40:13       +3:27
 24.    45   Sällinen Mika                   Gamlakarleby IF                       40:17       +3:31
 25.    36   Peltoniemi Ossi                 Ylikiimingin Nuijamiehet              40:23       +3:37
 26.    23   Kirwa Francis                   Lahden Ahkera                         40:28       +3:42
 27.    46   Taini Matti                     Seinäjoen Seudun Urheilijat           40:43       +3:57
 28.    24   Kronberg Patrick                IF Länken                             40:54       +4:08
 29.    14   Hellström Magnus                Sjundeå IF                            40:56       +4:10
 30.    43   Sellami Gharbi                  Polvijärven Urheilijat                41:01       +4:15
 31.    27   Lieto Panu                      Keuruun Kisailijat                    41:18       +4:32
 32.    29   Luoto Mika                      Turun Urheiluliitto                   41:26       +4:40
 33.    33   Niskanen Iiro                   Lempäälän Kisa                        41:27       +4:42
 34.    41   Rahkonen Jukka                  Polvijärven Urheilijat                41:33       +4:47
 35.    15   Hirsimäki Juha                  Lahden Ahkera                         41:40       +4:54
 36.    20   Kaas Jan                        Gamlakarleby IF                       42:03       +5:17
 37.    16   Hukka Sakari                    Polvijärven Urheilijat                42:12       +5:26
 38.    26   Kärkkäinen Matti                Jyväskylän Kenttäurheilijat           42:31       +5:45
 39.    25   Kuusela Mikko                   Kenttäurheilijat -58                  42:32       +5:46
 40.    42   Salmenoja Samuli                Liedon Luja                           43:15       +6:29
 41.    50   Utriainen Ilkka                 Turun Urheiluliitto                   43:41       +6:55
 42.    39   Piispa Toni                     Kenttäurheilijat -58                  45:42       +8:56
 43.    56   Välikorpi Jari                  Kenttäurheilijat -58                  46:06       +9:20
        11   Feuth Thijs                     Turun Urheiluliitto                   Kesk.
        13   Hallanaro Marko                 Esbo IF                               Kesk.

T15 P15 M12KM N19 M17 N22 M22 N17 N M19 M4KM

Naiset 19 : 4,0 km

 (Lähti: 39, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   754   Hukka Minttu                    Karhulan Katajaiset                   13:52
  2.   757   Hyyppä Emma                     Lahden Ahkera                         13:55          +3
  3.   771   Matintalo Johanna               Turun Urheiluliitto                   14:24         +31
  4.   786   Wallenius Noora                 Keski-Uudenmaan Yleisurheilu          14:37         +44
  5.   772   Muinonen Sofia                  Espoon Tapiot                         14:38         +45
  6.   750   Halonen Johanna                 Porvoon Urheilijat                    14:49         +56
  7.   765   Korpela Julia                   Raahen Vesa                           14:56       +1:03
  8.   749   Haataja Anna                    Lapin Lukko                           15:05       +1:12
  9.   784   Ukskoski Karoliina              Kaustisten Pohjan-Veikot              15:15       +1:22
 10.   779   Saari Anna-Kaisa                Ylivieskan Kuula                      15:16       +1:23
 11.   760   Jokela Emmi                     Vammalan seudun Voima                 15:25       +1:32
 12.   751   Harala Linnea                   Someron Esa                           15:30       +1:37
 13.   770   Marjaniemi Roosa                Noormarkun Nopsa                      15:41       +1:48
 14.   777   Rantanen Nelli                  Karhulan Katajaiset                   15:50       +1:57
 15.   755   Hulkkonen Niina                 Kenttäurheilijat -58                  15:52       +1:59
 16.   774   Otsamo Pihla                    Sjundeå IF                            15:59       +2:06
 17.   787   Viitamaa Marianne               Vammalan seudun Voima                 16:04       +2:11
 18.   768   Lindholm Krista                 Karhulan Katajaiset                   16:04       +2:12
 19.   790   Yahya Sarah                     Helsingin Kisa-Toverit                16:18       +2:25
 20.   747   Gröndahl Antonia                Turun Urheiluliitto                   16:18       +2:25
 21.   780   Seitsonen Stina                 Raision Kuula                         16:26       +2:33
 22.   788   Virtanen Amanda                 Uudenkaupungin Kenttäkarhut           16:31       +2:38
 23.   776   Rantanen Roosa                  Karhulan Katajaiset                   16:32       +2:39
 24.   752   Heikkilä Venla                  Mäntsälän Urheilijat                  16:35       +2:42
 25.   782   Taipalus Sanni                  Lehtimäen Jyske                       16:44       +2:51
 26.   758   Hyyrynen Noora                  Lahden Ahkera                         16:50       +2:57
 27.   769   Manderbacka Hanne               IF Femman                             16:54       +3:01
 28.   746   Aaltomaa Sonja                  Helsingin Kisa-Veikot                 17:01       +3:08
 29.   759   Hämäläinen Roosa                Kälviän Tarmo                         17:12       +3:19
 30.   789   Von Schoultz Katja              Helsingfors IFK                       17:29       +3:36
 31.   767   Leivo Nina                      Helsingfors IFK                       17:30       +3:37
 32.   775   Rantanen Emilia                 Mynämäen Isku                         17:37       +3:44
 33.   748   Grönroos Wilma                  Turun Urheiluliitto                   17:43       +3:50
 34.   766   Lausmaa Hanna                   Oulun Pyrintö                         17:43       +3:50
 35.   781   Sjöstedt Åsa                    Helsingfors IFK                       18:00       +4:07
 36.   761   Julkunen Sonja                  Tampereen Pyrintö                     18:07       +4:14
 37.   763   Kivikko Tiina                   Lahden Ahkera                         18:38       +4:46
 38.   783   Tokola Linnea                   Vammalan seudun Voima                 19:24       +5:32
 39.   773   Mäkinen Pauliina                Ylöjärven Urheilijat                  22:31       +8:38

T15 P15 M12KM N19 M17 N22 M22 N17 N M19 M4KM

Miehet 17 : 4,0 km

 (Lähti: 88, Keskeytti: 2, Hylätty: 0)

  1.   324   Karjalainen Jiri                Joensuun Kataja                       12:33
  2.   318   Ihamäki Antti                   Alajärven Ankkurit                    12:39          +5
  3.   369   Ryynänen Robin                  Keski-Uudenmaan Yleisurheilu          12:54         +20
  4.   297   Antikainen Pekka                Kaarinan Ura                          13:00         +26
  5.   296   Alen Jere                       Karkkilan Pojat                       13:04         +31
  6.   303   Heikkilä Ollipekka              IF Raseborg                           13:13         +40
  7.   354   Ojanaho Olli                    Lapin Lukko                           13:15         +41
  8.   306   Heinonen Eero                   Forssan Salama                        13:15         +41
  9.   321   Julkunen Aaro                   Forssan Salama                        13:17         +43
 10.   313   Hussa Samuli                    Haapaveden Urheilijat                 13:18         +45
 11.   373   Sevelius Emil                   Porvoon Urheilijat                    13:21         +48
 12.   300   Eskola Jussi                    Jyväskylän Kenttäurheilijat           13:22         +48
 13.   391   Visala Teemu                    Valkeakosken Haka                     13:23         +49
 14.   309   Hirvonen Mikko                  Kuopion Reipas ry                     13:24         +51
 15.   341   Lönnström Emil                  Porvoon Urheilijat                    13:25         +51
 16.   362   Puutio Konsta                   Ykspihlajan Reima                     13:25         +51
 17.   302   Heikkilä Tuomas                 Mäntsälän Urheilijat                  13:35       +1:01
 18.   298   Eerola Teemu                    Tampereen Pyrintö                     13:36       +1:03
 19.   325   Kettunen Okko                   Karhulan Katajaiset                   13:37       +1:04
 20.   367   Rintala Niku                    Teuvan Rivakka                        13:38       +1:04
 21.   333   Lahtinen Topi                   Tampereen Urheilijat -38              13:39       +1:06
 22.   315   Hämäläinen Konsta               Sulkavan Urheilijat -41               13:41       +1:07
 23.   316   Härkönen Aleksi                 Pudasjärven Urheilijat                13:45       +1:11
 24.   356   Paukkeri Jarkko                 Limingan Niittomiehet                 13:45       +1:12
 25.   371   Sandell Kevin                   IK Falken                             13:47       +1:13
 26.   293   af Hällström Fabian             Helsingfors IFK                       13:52       +1:18
 27.   370   Salmenkylä Anton                Helsingin Kisa-Veikot                 13:54       +1:21
 28.   363   Pyssysalo Anton                 Keski-Uudenmaan Yleisurheilu          13:55       +1:21
 29.   330   Kuusimaa Akseli                 Karhulan Katajaiset                   13:57       +1:24
 30.   387   Turtiainen Jari                 Savonlinnan Riento                    13:58       +1:25
 31.   312   Huotari Mika                    Kenttäurheilijat -58                  14:01       +1:28
 32.   386   Tulonen Benjamin                IF Raseborg                           14:01       +1:28
 33.   346   Mutanen Aapo                    Lahden Ahkera                         14:01       +1:28
 34.   317   Ibrahim Ahmed                   Helsingfors IFK                       14:01       +1:28
 35.   382   Toikka Max                      Sjundeå IF                            14:04       +1:31
 36.   357   Pernu Lari                      Sjundeå IF                            14:05       +1:31
 37.   368   Ruohola Akseli                  Liedon Parma                          14:08       +1:35
 38.   385   Toppari Oskari                  Espoon Tapiot                         14:11       +1:37
 39.   327   Kohtaniemi Naveen               Ykspihlajan Reima                     14:12       +1:39
 40.   359   Puputti Tuomas                  IF Raseborg                           14:16       +1:42
 41.   299   Erkkilä Henri                   Kenttäurheilijat -58                  14:16       +1:43
 42.   379   Sulisalo Samuli                 Lapin Lukko                           14:19       +1:46
 43.   334   Lahtinen Manu                   Tampereen Urheilijat -38              14:21       +1:47
 44.   349   Nieminen Pyry                   Mynämäen Isku                         14:24       +1:51
 45.   335   Lahtinen Vesa                   Länsi-Uudenmaan Urheilijat            14:26       +1:52
 46.   355   Parantainen Ville               Viipurin Urheilijat                   14:26       +1:52
 47.   360   Puranen Konsta                  Tampereen Pyrintö                     14:28       +1:55
 48.   381   Tervala Miska                   Forssan Salama                        14:29       +1:55
 49.   337   Lehtinen Antti                  Karhulan Katajaiset                   14:33       +1:59
 50.   365   Ranta Jaakko                    Yleisurheilu-Team                     14:39       +2:05
 51.   350   Nikander Markus                 Länsi-Uudenmaan Urheilijat            14:39       +2:05
 52.   383   Toivanen Elmeri                 IF Raseborg                           14:39       +2:06
 53.   343   Moilanen Lasse                  Pudasjärven Urheilijat                14:40       +2:07
 54.   342   Mohamud Hamza                   Helsingfors IFK                       14:43       +2:09
 55.   328   Korhonen Miikka                 Tampereen Pyrintö                     14:44       +2:10
 56.   351   Niskanen Valtteri               Lempäälän Kisa                        14:45       +2:11
 57.   366   Reijonen Kasperi                Porvoon Urheilijat                    14:46       +2:12
 58.   384   Toivonen Eevert                 Forssan Salama                        14:50       +2:16
 59.   340   Luoma Eetu                      Kälviän Tarmo                         14:51       +2:17
 60.   338   Lindahl Jesper                  Porvoon Urheilijat                    14:51       +2:17
 61.   361   Purhonen Mikko                  Espoon Tapiot                         14:51       +2:18
 62.   380   Syrjäläinen Topi                Sjundeå IF                            14:52       +2:19
 63.   388   Tynys Joona                     Forssan Salama                        14:55       +2:22
 64.   358   Pitkänen Konsta                 Tampereen Pyrintö                     14:59       +2:25
 65.   311   Huila Joona                     Euran Raiku                           15:03       +2:30
 66.   301   Haavisto Olli                   Nokian Urheilijat                     15:04       +2:31
 67.   345   Mustonen Pyry                   Tampereen Pyrintö                     15:07       +2:34
 68.   319   Jalli Eero                      Forssan Salama                        15:11       +2:38
 69.   336   Lapila Eero                     Liedon Luja                           15:14       +2:41
 70.   307   Hiidenhovi Aleks                Forssan Salama                        15:18       +2:45
 71.   323   Kaario Otto                     Jyväskylän Kenttäurheilijat           15:20       +2:47
 72.   374   Siltanen Lauri                  Helsingfors IFK                       15:22       +2:48
 73.   329   Koskenmäki Erno                 Porvoon Urheilijat                    15:23       +2:49
 74.   347   Niemi Jere                      Keski-Uudenmaan Yleisurheilu          15:23       +2:50
 75.   375   Siltanen Simo                   Salon Vilpas                          15:23       +2:50
 76.   294   Alanenpää Janne                 Aavasaksan Urheilijat                 15:28       +2:55
 77.   378   Strömsholm Robert               Tampereen Urheilijat -38              15:36       +3:03
 78.   352   Nurmi Veikko                    Tampereen Pyrintö                     15:38       +3:04
 79.   322   Järvelin Atte                   Lempäälän Kisa                        15:38       +3:05
 80.   353   Nurminen Jani                   Valkeakosken Haka                     15:38       +3:05
 81.   305   Heimonen Aleksi                 Tampereen Urheilijat -38              15:48       +3:15
 82.   331   Laakkonen Aarni                 Helsingin Tarmo                       15:51       +3:18
 83.   392   Visuri Ilari                    Helsingfors IFK                       15:54       +3:20
 84.   314   Häikiö Amos                     Helsingin Tarmo                       15:54       +3:20
 85.   389   Tyrväinen Tatu                  Länsi-Uudenmaan Urheilijat            16:58       +4:25
 86.   372   Schmid Arman                    Jyväskylän Kenttäurheilijat           17:02       +4:29
       304   Heikkinen Valtteri              Vehkalahden Veikot                    Kesk.
       364   Rahkola Mikko                   Lapin Lukko                           Kesk.

T15 P15 M12KM N19 M17 N22 M22 N17 N M19 M4KM

Naiset 22 : 4,0 km

 (Lähti: 32, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.    86   Richardsson Camilla             Vasa IS                               13:22
  2.    85   Rantanen Meri                   Nummen Kipinä                         13:25          +3
  3.    82   Mäkäräinen Venla                Kuopion Reipas ry                     13:59         +36
  4.    84   Nikander Saara                  Länsi-Uudenmaan Urheilijat            14:06         +44
  5.    75   Laitinen Vilma                  Turun Urheiluliitto                   14:31       +1:09
  6.    70   Karkkulainen Laura              Pyhäselän Urheilijat                  14:31       +1:09
  7.    96   Välimäki Ilona                  Uudenkaupungin Kenttäkarhut           14:54       +1:31
  8.    79   Maaskola Emilia                 Turun Toverit                         15:02       +1:39
  9.    64   Hokkanen Pihla                  Savonlinnan Riento                    15:13       +1:51
 10.    83   Niemistö Katri                  Jyväskylän Kenttäurheilijat           15:17       +1:54
 11.    98   Hulkkonen Johanna               Kenttäurheilijat -58                  15:18       +1:56
 12.    65   Holopainen Aurora               Porvoon Urheilijat                    15:27       +2:04
 13.    67   Huostila Anna                   Oriveden Ponnistus                    15:30       +2:08
 14.    72   Kivelä Sanni                    Turun Urheiluliitto                   15:42       +2:19
 15.    76   Lankinen Sara                   Kenttäurheilijat -58                  15:47       +2:25
 16.    66   Horn Nora                       Porvoon Urheilijat                    15:50       +2:27
 17.    63   Hirvonen Eveliina               Turun Urheiluliitto                   15:51       +2:28
 18.    94   Vilkko Sanna                    Turun Urheiluliitto                   16:05       +2:42
 19.    92   Suihko Ella                     Tampereen Pyrintö                     16:07       +2:44
 20.    80   Mattila Roosa-Maria             Turun Urheiluliitto                   16:09       +2:46
 21.    74   Lahtinen Roosa                  Tampereen Pyrintö                     16:13       +2:50
 22.    87   Rintala Ida                     Nokian Urheilijat                     16:16       +2:53
 23.    77   Liukkonen Sonja                 Länsi-Uudenmaan Urheilijat            16:28       +3:05
 24.    91   Skog Henna                      Someron Esa                           16:36       +3:13
 25.    73   Kymäläinen Sanni                Tampereen Pyrintö                     16:37       +3:14
 26.    93   Söderström Mikaela              Porvoon Urheilijat                    16:38       +3:15
 27.    89   Saarnio Janina                  Turun Urheiluliitto                   17:10       +3:47
 28.    95   Vuori Julia                     Salon Vilpas                          17:18       +3:55
 29.    81   Mäkinen Essi                    Lempäälän Kisa                        17:28       +4:05
 30.    68   Hyvärinen Emilia                Lahden Ahkera                         17:55       +4:33
 31.    88   Räisänen Mira                   Raahen Vesa                           19:33       +6:11
 32.    97   Ylä-Peräinen Tiia               Länsi-Uudenmaan Urheilijat            20:31       +7:08

T15 P15 M12KM N19 M17 N22 M22 N17 N M19 M4KM

Miehet 22 : 6,0 km

 (Lähti: 38, Keskeytti: 1, Hylätty: 0)

  1.   485   Siikaluoma Martti               Lahden Ahkera                         18:14
  2.   464   Keskipoikela Kalle              Arctic Athletics Rovaniemi            18:16          +2
  3.   456   Heikkilä Ville                  Lammin Säkiä                          18:57         +43
  4.   470   Laukkarinen Jesse               Sjundeå IF                            19:26       +1:12
  5.   467   Koskinen Roope                  Jyväskylän Kenttäurheilijat           19:26       +1:12
  6.   459   Hämäläinen Markus               Haminan Ponteva                       19:38       +1:24
  7.   469   Kuukka Elias                    Tampereen Pyrintö                     19:41       +1:27
  8.   458   Huuskonen Jussi                 Jyväskylän Kenttäurheilijat           19:42       +1:28
  9.   496   Ylisaukko-Oja Jani              Arctic Athletics Rovaniemi            19:47       +1:33
 10.   472   Loukkalahti Otto                IF Raseborg                           20:00       +1:46
 11.   457   Huhtinen Mikko                  Sjundeå IF                            20:03       +1:49
 12.   493   Vilkman Konsta                  Jyväskylän Kenttäurheilijat           20:07       +1:53
 13.   480   Peltoniemi Niklas               Teuvan Rivakka                        20:11       +1:57
 14.   462   Jurvakainen Tuukka              Jyväskylän Kenttäurheilijat           20:39       +2:25
 15.   478   Ojansivu Antti                  Teivo Stayers                         20:45       +2:31
 16.   483   Sainio Santeri                  Kangasalan Kisa                       20:48       +2:34
 17.   473   Moilanen Janne                  Pudasjärven Urheilijat                20:49       +2:35
 18.   475   Nerg Samu                       Jyväskylän Kenttäurheilijat           20:51       +2:37
 19.   486   Siirde Geir                     Helsingin Kisa-Toverit                20:53       +2:39
 20.   460   Härkönen Oscar                  Espoon Tapiot                         21:07       +2:53
 21.   479   Parkkinen Ville                 Kuivasjärven Aura                     21:10       +2:56
 22.   468   Kronberg Christian              IF Länken                             21:11       +2:57
 23.   487   Sipponen Jere                   Turun Urheiluliitto                   21:14       +3:00
 24.   461   Joukas Juuso                    Yläneen Kiri                          21:19       +3:05
 25.   490   Valtonen Luukas                 IF Raseborg                           21:22       +3:08
 26.   463   Jussila Ville                   Iin Urheilijat                        21:24       +3:10
 27.   471   Leskinen Antti-Pekka            Sjundeå IF                            21:25       +3:11
 28.   488   Suominen Ville                  IF Länken                             21:32       +3:18
 29.   454   Elo Markku                      Turun Urheiluliitto                   21:42       +3:28
 30.   474   Mäki-Heikkilä Rikhard           IF Länken                             21:47       +3:33
 31.   476   Niemelä Aleksi                  Jyväskylän Kenttäurheilijat           21:51       +3:37
 32.   491   Vesanto Anssi                   IF Raseborg                           21:54       +3:40
 33.   484   Selenius Andreas                IF Raseborg                           21:54       +3:40
 34.   492   Viholainen Eeli                 Jyväskylän Kenttäurheilijat           22:03       +3:49
 35.   495   Vuollet Eino                    Arctic Athletics Rovaniemi            22:06       +3:52
 36.   494   Visuri Kerkko                   Helsingfors IFK                       22:09       +3:55
 37.   482   Räsänen Markus                  Nilsiän Nujakka                       22:19       +4:05
       466   Knuuttila Mikko                 Lahden Ahkera                         Kesk.

T15 P15 M12KM N19 M17 N22 M22 N17 N M19 M4KM

Naiset 17 : 4,0 km

 (Lähti: 75, Keskeytti: 2, Hylätty: 0)

  1.   740   Vainio Alisa                    Lappeenrannan Urheilu-Miehet          13:51
  2.   734   Seppä Saija                     Suolahden Urho                        14:39         +48
  3.   710   Nordlund Nelli                  Eurajoen Veikot                       14:48         +56
  4.   739   Uski Hanna                      Turun Urheiluliitto                   14:50         +58
  5.   685   Karlsson Lycke                  Vasa IS                               14:51         +59
  6.   694   Kuuttinen Heidi                 IF Kraft                              14:53       +1:01
  7.   713   Nummi Taika                     Espoon Tapiot                         14:56       +1:04
  8.   714   Nurmi Enni                      Espoon Tapiot                         15:24       +1:32
  9.   708   Nakolinna Laura                 Turun Urheiluliitto                   15:30       +1:38
 10.   703   Mast Sofia                      Nastolan Naseva                       15:33       +1:41
 11.   728   Rahkola Ella-Noora              Lapin Lukko                           15:41       +1:49
 12.   697   Leponiemi Klaara                Lempäälän Kisa                        15:45       +1:53
 13.   665   Alakoski Anni                   Forssan Salama                        15:49       +1:57
 14.   696   Lehtonen Kaarina                Hyvinkään seudun Urheilijat           15:58       +2:06
 15.   673   Hakala Anniina                  Porin Yleisurheilu                    16:03       +2:12
 16.   674   Heikkinen Elina                 Oulun Pyrintö                         16:07       +2:15
 17.   741   Westerlund Hanna                IF Drott                              16:10       +2:18
 18.   688   Kivelä Essi                     Espoon Tapiot                         16:11       +2:19
 19.   706   Myötyri Ellinoora               Nokian Urheilijat                     16:15       +2:23
 20.   702   Martikainen Karoliina           IF Sibbo-Vargarna                     16:16       +2:24
 21.   744   Vähähyyppä Jenna                Kälviän Tarmo                         16:18       +2:26
 22.   682   Jalkanen Emma                   Porvoon Urheilijat                    16:21       +2:29
 23.   689   Klemettinen Veera               Jyväskylän Kenttäurheilijat           16:22       +2:30
 24.   709   Niemi Janette                   Haminan Ponteva                       16:24       +2:32
 25.   737   Talvitie Jenni                  Ilmajoen Kisailijat                   16:27       +2:35
 26.   738   Talvitie Laura                  Ilmajoen Kisailijat                   16:28       +2:36
 27.   680   Jaakkola Jolana                 Virtain Urheilijat                    16:29       +2:37
 28.   677   Hyvärinen Anna                  Turun Urheiluliitto                   16:30       +2:38
 29.   690   Koivunen Jasmin                 Esbo IF                               16:31       +2:39
 30.   736   Sundman Josefina                IF Raseborg                           16:31       +2:39
 31.   723   Peltoniemi Vilja                Kaustisen Pohjan-Veikot               16:32       +2:41
 32.   701   Löf Ninni                       Kalajoen Junkkarit                    16:33       +2:41
 33.   666   Alatalo Sanni                   Tampereen Pyrintö                     16:38       +2:46
 34.   724   Piippo Eveliina                 Tampereen Pyrintö                     16:39       +2:47
 35.   718   Nyyssönen Jasmin                Jyväskylän Kenttäurheilijat           16:41       +2:49
 36.   692   Koskela Sanna                   Ilmajoen Kisailijat                   16:41       +2:49
 37.   698   Leppikorpi Linda                Jyväskylän Kenttäurheilijat           16:41       +2:49
 38.   669   Cederberg Ida-Marie             Pargas IF                             16:45       +2:53
 39.   683   Juva Jonna                      Salon Vilpas                          16:49       +2:57
 40.   719   Oikarinen Pauliina              Paltamon Urheilijat                   16:55       +3:03
 41.   681   Jahkola Janina                  Jyväskylän Kenttäurheilijat           17:00       +3:08
 42.   726   Plit Heidi                      Espoon Tapiot                         17:03       +3:11
 43.   742   Vikman Sonja                    Turun Urheiluliitto                   17:04       +3:12
 44.   670   Escartin Elva                   Espoon Tapiot                         17:05       +3:13
 45.   717   Nymalm Amy                      Nagu IF                               17:08       +3:16
 46.   711   Norrbacka Sanni                 Hyvinkään seudun Urheilijat           17:11       +3:19
 47.   735   Ståhlberg Emilia                Track and Field Espoo                 17:17       +3:25
 48.   675   Holappa Elli                    Nastolan Naseva                       17:23       +3:31
 49.   693   Kovanen Maiju                   Laukaan Urheilijat                    17:23       +3:31
 50.   691   Kontkanen Ronja                 Tampereen Pyrintö                     17:27       +3:35
 51.   667   Andersson Ida                   Nurmijärven Yleisurheilu              17:29       +3:37
 52.   684   Jyrkinen Emma                   Lappeenrannan Urheilu-Miehet          17:30       +3:38
 53.   712   Nummela Liinu                   Mäntsälän Urheilijat                  17:30       +3:38
 54.   679   Immonen Ella                    Nastolan Naseva                       17:33       +3:41
 55.   699   Leppimaa Noora                  Lempäälän Kisa                        17:36       +3:44
 56.   731   Räsänen Johanna                 Nilsiän Nujakka                       17:36       +3:44
 57.   686   Kilpi Rosa                      Oulun Pyrintö                         17:42       +3:50
 58.   676   Huttunen Eveliina               Savonlinnan Riento                    17:42       +3:50
 59.   745   Väistö Roosa                    Leppävirran Viri                      17:42       +3:50
 60.   730   Rontu Nella                     Salon Vilpas                          17:45       +3:53
 61.   678   Hyvärinen Roosa                 Lahden Ahkera                         18:04       +4:12
 62.   721   Paqvalen Josefina               Esbo IF                               18:28       +4:37
 63.   668   Annala Vilma                    Kangasalan Kisa                       18:30       +4:38
 64.   705   Mononen Emma                    Helsingin Tarmo                       18:34       +4:42
 65.   733   Sederholm Mila                  Lappeenrannan Urheilu-Miehet          18:34       +4:42
 66.   727   Puikkonen Janika                Jyväskylän Kenttäurheilijat           18:45       +4:53
 67.   672   Haikonen Anna-Leena             Mikkelin Kilpa-Veikot                 19:01       +5:09
 68.   707   Mäkinen Riikka                  Mäntsälän Urheilijat                  19:05       +5:14
 69.   725   Piksilä Erica                   Helsingfors IFK                       19:33       +5:41
 70.   722   Pelkonen Roosa                  Mäntsälän Urheilijat                  19:38       +5:46
 71.   716   Nurminen Jutta                  Valkeakosken Haka                     19:43       +5:51
 72.   729   Rintanen Heini                  Kangasalan Kisa                       19:45       +5:53
 73.   732   Saalo Hanna-Mari                Hyvinkään seudun Urheilijat           20:07       +6:15
       671   Haanpää Anni                    Tampereen Pyrintö                     Kesk.
       715   Nurminen Laura                  Mäntsälän Urheilijat                  Kesk.

T15 P15 M12KM N19 M17 N22 M22 N17 N M19 M4KM

Naiset : 6,0 km

 (Lähti: 49, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   501   Eriksson Sandra                 IK Falken                             19:58
  2.   546   Mäki Kristiina                  Lahden Ahkera                         20:29         +31
  3.   555   Sandell-Hyvärinen Annemari      Forssan Salama                        20:38         +39
  4.   545   Mäkelä Janica                   Forssan Salama                        21:07       +1:08
  5.   562   Tyni Kaisa                      Haminan Ponteva                       21:10       +1:12
  6.   515   Haka-Risku Minna                Vammalan seudun Voima                 21:23       +1:24
  7.   507   Chydenius Nina                  Viipurin Urheilijat                   21:55       +1:57
  8.   542   Murtorinne Maria                Kuopion Reipas ry                     21:58       +1:59
  9.   549   Norrgrann Saara                 IF Länken                             22:08       +2:09
 10.   520   Hemminki Anni                   Rovaniemen Roadrunners                22:18       +2:19
 11.   524   Kainulainen Angela              Vammalan seudun Voima                 22:22       +2:23
 12.   538   Lindholm Johanna                Lovisa Tor                            22:24       +2:26
 13.   560   Tofferi Henni                   Viipurin Urheilijat                   22:24       +2:26
 14.   543   Mustonen Kukka-Maaria           Kenttäurheilijat -58                  22:27       +2:29
 15.   509   Taipale Tiia                    Turun Urheiluliitto                   22:30       +2:31
 16.   513   Alusniemi Sini                  Jyväskylän Kenttäurheilijat           22:38       +2:40
 17.   539   Lähteenmäki Krista              Ikaalisten Urheilijat                 22:39       +2:41
 18.   540   Miettinen Suvi                  Turun Urheiluliitto                   22:40       +2:42
 19.   528   Klemelä Sanni                   Forssan Salama                        22:43       +2:44
 20.   530   Knuuti Anna-Mari                Forssan Salama                        22:44       +2:45
 21.   544   Mustonen Katja                  Koiviston Kipinä                      22:45       +2:46
 22.   534   Laakkonen Mari                  Pudasjärven Urheilijat                22:46       +2:48
 23.   561   Tukiainen Paula                 Kenttäurheilijat -58                  22:52       +2:54
 24.   532   Kullberg Sanna                  Kenttäurheilijat -58                  23:04       +3:06
 25.   529   Knutar Päivi                    Kälviän Tarmo                         23:04       +3:06
 26.   550   Oksanen Pauliina                Jyväskylän Kenttäurheilijat           23:07       +3:08
 27.   537   Leivo Jaana                     Kenttäurheilijat -58                  23:13       +3:14
 28.   558   Syvälä Minna                    Espoon Tapiot                         23:13       +3:14
 29.   527   Kero Andreina                   Turun Urheiluliitto                   23:18       +3:20
 30.   563   Utriainen Pauliina              Lahden Ahkera                         23:23       +3:25
 31.   556   Sointu Laura                    Tampereen Urheilijat -38              23:40       +3:41
 32.   511   Ahervo Eeva                     Kenttäurheilijat -58                  23:43       +3:44
 33.   531   Kokko Päivi                     Helsingin Jyry                        23:44       +3:46
 34.   521   Hyyppä Mari                     Jyväskylän Kenttäurheilijat           23:47       +3:48
 35.   554   Salminen Laura                  Viipurin Urheilijat                   23:58       +4:00
 36.   518   Heikkinen Anna-Elina            Jyväskylän Kenttäurheilijat           24:05       +4:07
 37.   559   Sällinen Johanna                Turun Urheiluliitto                   24:07       +4:09
 38.   551   Pajunen Laura                   Mikkelin Kilpa-Veikot                 24:13       +4:15
 39.   522   Ilomäki Kirsti                  Lahden Ahkera                         24:24       +4:26
 40.   553   Railio Jonna                    Helsingin Kisa-Veikot                 24:45       +4:47
 41.   526   Kellokoski-Kari Eija            Vetelin Urheilijat                    24:50       +4:51
 42.   517   Hartikainen Eija                Mikkelin Kilpa-Veikot                 24:54       +4:55
 43.   557   Soivanen Satu                   Mikkelin Kilpa-Veikot                 25:05       +5:06
 44.   514   Bergdahl Mari                   Kälviän Tarmo                         25:52       +5:53
 45.   535   Lehtonen Anni                   Kuopion Reipas ry                     25:57       +5:59
 46.   512   Ala-Pöntiö Johanna              Kälviän Tarmo                         25:58       +6:00
 47.   519   Heino Janina                    Nakkilan Vire                         26:16       +6:17
 48.   564   Virtanen Niina                  Lahden Ahkera                         26:33       +6:35
 49.   547   Mäkinen Henna                   Karhulan Katajaiset                   26:41       +6:42

T15 P15 M12KM N19 M17 N22 M22 N17 N M19 M4KM

Miehet 19 : 6,0 km

 (Lähti: 50, Keskeytti: 2, Hylätty: 0)

  1.   432   Raitanen Topi                   Sjundeå IF                            19:11
  2.   428   Mikkonen Samu                   Kuopion Reipas ry                     19:14          +2
  3.   440   Saleva Eero                     Sjundeå IF                            19:19          +8
  4.   449   Tenhunen Miika                  Nivalan Urheilijat                    19:19          +8
  5.   395   Ahola Topias                    Mikkelin Kilpa-Veikot                 19:25         +13
  6.   438   Ruostetsaari Pauli              Gamlakarleby IF                       19:31         +20
  7.   435   Rinne Joonas                    Saarijärven Pullistus                 19:47         +36
  8.   448   Talvinen Arto                   IF Raseborg                           20:01         +49
  9.   403   Huostila Anssi                  Lammin Säkiä                          20:01         +50
 10.   424   Loukkalahti Vilho               IF Raseborg                           20:08         +57
 11.   407   Kangas Veli                     IF Raseborg                           20:09         +58
 12.   414   Kymäläinen Henrik               Espoon Tapiot                         20:13       +1:01
 13.   447   Syrjäläinen Arttu               Sjundeå IF                            20:14       +1:03
 14.   409   Karppinen Aleksi                Laitasaaren Veto                      20:15       +1:04
 15.   406   Kalliokoski Jooseppi            Perhon Kiri                           20:20       +1:09
 16.   415   Kyrölä Markus                   Lempäälän Kisa                        20:23       +1:11
 17.   408   Karkkulainen Jussi              Pyhäselän Urheilijat                  20:23       +1:12
 18.   398   Haarala Juuso                   Gamlakarleby IF                       20:25       +1:13
 19.   452   Virkkala Joni                   Gamlakarleby IF                       20:25       +1:14
 20.   396   Bengs Jesper                    Vasa IS                               20:30       +1:19
 21.   420   Liipo Arttu                     Oulun Pyrintö                         20:38       +1:27
 22.   439   Rönkkö Juho                     Vieremän Koitto                       20:39       +1:28
 23.   423   Lipsanen Jeremias               Mikkelin Kilpa-Veikot                 20:41       +1:30
 24.   405   Hänninen Sami                   Kuopion Reipas ry                     20:45       +1:33
 25.   413   Kuukka Anton                    Tampereen Pyrintö                     20:45       +1:33
 26.   444   Silvennoinen Santeri            Joensuun Kataja                       21:13       +2:01
 27.   429   Moilanen Pauli                  Lapin Lukko                           21:16       +2:04
 28.   446   Suominen Eemeli                 IF Raseborg                           21:47       +2:35
 29.   399   Hagiali Liiban                  Espoon Tapiot                         21:49       +2:37
 30.   426   Mielonen Lauri                  Kuopion Reipas ry                     21:51       +2:39
 31.   402   Hollanti Juuso                  Gamlakarleby IF                       21:59       +2:47
 32.   401   Heiskanen Sami                  Kenttäurheilijat -58                  22:15       +3:03
 33.   431   Raikunen Samuli                 Liedon Parma                          22:16       +3:05
 34.   441   Salopelto Atso                  Imatran Urheilijat                    22:19       +3:07
 35.   433   Rantanen Mikael                 Tampereen Urheilijat -38              22:27       +3:15
 36.   417   Lehto Elias                     Karjaan Ura                           22:27       +3:16
 37.   411   Kortetmaa Aleksi                Toholammin Urheilijat                 22:33       +3:21
 38.   443   Seilonen Antti                  Noormarkun Nopsa                      22:33       +3:21
 39.   400   Hanhela Samu                    Limingan Niittomiehet                 22:34       +3:23
 40.   418   Lehto Linus                     Karjaan Ura                           22:38       +3:26
 41.   425   Lyytikäinen Osku                Imatran Urheilijat                    22:44       +3:33
 42.   422   Lipiäinen Kalle                 Imatran Urheilijat                    22:49       +3:37
 43.   416   Lampinen Ville                  IF Raseborg                           22:51       +3:39
 44.   436   Ruohola Aaro                    Liedon Parma                          22:54       +3:42
 45.   410   Kommio Jere                     Janakkalan Jana                       23:16       +4:04
 46.   437   Ruokamo Alexi                   Posion Pyrintö                        23:43       +4:32
 47.   430   Penttilä Iiro                   Gamlakarleby IF                       24:21       +5:10
 48.   404   Hyvönen Arvi                    Lapin Lukko                           25:00       +5:49
       397   Björklöf Tomas                  Karjaan Ura                           Kesk.
       445   Sundén Marc                     IF Sibbo-Vargarna                     Kesk.

T15 P15 M12KM N19 M17 N22 M22 N17 N M19 M4KM

Miehet 4 km : 4,0 km

 (Lähti: 75, Keskeytti: 5, Hylätty: 0)

  1.   101   Korir Lewis                     IF Länken                             11:25
  2.   137   Keskisalo Jukka                 Joensuun Kataja                       11:35          +9
  3.   195   Ukonmaanaho Janne               Ylikiimingin Nuijamiehet              11:40         +14
  4.   103   Piipponen Ilari                 Karhulan Katajaiset                   11:52         +27
  5.   148   Lindahl Anders                  IF Länken                             11:53         +27
  6.   131   Jantunen Panu                   Parikkalan Urheilijat                 11:53         +27
  7.   135   Kekki Ossi                      Lahden Ahkera                         12:01         +36
  8.   196   Utriainen Jussi                 Lahden Ahkera                         12:04         +38
  9.   114   Bergdahl Mikael                 IK Falken                             12:06         +40
 10.   116   Finnholm Jimmy                  IK Falken                             12:10         +45
 11.   106   Leinonen Jaakko                 Ylikiimingin Nuijamiehet              12:12         +46
 12.   109   Granberg Hannu                  Lahden Ahkera                         12:13         +47
 13.   153   Marttinen Riku                  Lahden Ahkera                         12:16         +51
 14.   110   Lehtinen Joonas                 Turun Urheiluliitto                   12:17         +52
 15.   119   Haatainen Matti                 Kuopion Reipas ry                     12:21         +55
 16.   177   Rauma Matti                     Turun Urheiluliitto                   12:29       +1:03
 17.   194   Tuokko Marko                    Naantalin Löyly                       12:31       +1:06
 18.   198   Varis Kari                      Joensuun Kataja                       12:32       +1:06
 19.   184   Räsänen Jari                    Joensuun Kataja                       12:33       +1:07
 20.   193   Träskelin Joakim                Vasa IS                               12:34       +1:09
 21.   121   Hakala Juuso                    Porin Yleisurheilu                    12:37       +1:11
 22.   118   Fox Matthew                     Viipurin Urheilijat                   12:39       +1:13
 23.   191   Taini Antti                     Ylikiimingin Nuijamiehet              12:39       +1:13
 24.   104   Lindfors Eetu                   Karhulan Katajaiset                   12:42       +1:16
 25.   115   Brunila Johannes                Turun Urheiluliitto                   12:43       +1:17
 26.   171   Pukema Hannu-Pekka              Rovaniemen Roadrunners                12:45       +1:19
 27.   192   Toivari Maunu                   Turun Urheiluliitto                   12:45       +1:20
 28.   107   Kärjä Tapani                    Kalajoen Junkkarit                    12:46       +1:20
 29.   188   Sipilä Pyry                     Sjundeå IF                            12:48       +1:22
 30.   168   Penttinen Topi                  Lahden Ahkera                         12:49       +1:24
 31.   190   Strömsholm Jani                 Kenttäurheilijat -58                  12:50       +1:25
 32.   138   Klemola Väinö                   Kuopion Reipas ry                     12:51       +1:25
 33.   164   Pellinen Mikko                  Teuvan Rivakka                        12:56       +1:30
 34.   133   Julkunen Jaakko                 Lapin Veikot                          12:59       +1:34
 35.   155   Männikkö Antti                  Kuivasjärven Aura                     13:01       +1:35
 36.   170   Pulkkanen Olli                  Kuopion Reipas ry                     13:01       +1:36
 37.   180   Rossi Jere                      Joutsan Pommi                         13:06       +1:40
 38.   134   Järvelä Juha                    Sjundeå IF                            13:06       +1:41
 39.   174   Raittinen Antti                 Kurikan Ryhti                         13:07       +1:41
 40.   163   Ojapalo Joona                   Sjundeå IF                            13:10       +1:45
 41.   179   Ronnila Reijo                   Heinolan Isku                         13:10       +1:45
 42.   125   Heittola Tommi                  Tampereen Urheilijat -38              13:10       +1:45
 43.   150   Maamela Sami                    Anjalan Liitto                        13:11       +1:45
 44.   124   Heikkinen Janne                 Kuopion Reipas ry                     13:15       +1:50
 45.   197   Vanhanen Jari                   Sjundeå IF                            13:19       +1:53
 46.   183   Rytkönen Kalle                  Pakilan Visa                          13:20       +1:54
 47.   129   Huusko Samuli                   Oulun Pyrintö                         13:22       +1:57
 48.   189   Strandvall Matias               Tampereen Pyrintö                     13:24       +1:59
 49.   178   Rehnström Dennis                Jyväskylän Kenttäurheilijat           13:28       +2:02
 50.   200   Vesa-Matti Seppälä              Turun Weikot Yleisurheilu             13:29       +2:04
 51.   201   Vuorinen Lauri                  Karhulan Katajaiset                   13:36       +2:11
 52.   111   Ahola Asmo                      Endurance Ultrarunning Team Fi        13:37       +2:12
 53.   146   Leppäsaajo Jouni                Viipurin Urheilijat                   13:41       +2:15
 54.   202   Välitalo Ilkka-Petri            Muurolan Kisaveikot                   13:45       +2:19
 55.   141   Kumpula Juha-Pekka              Teuvan Rivakka                        13:48       +2:22
 56.   173   Pyylampi Tomi                   Joensuun Kataja                       13:49       +2:24
 57.   112   Areva Aleksi                    Turun Toverit                         13:50       +2:24
 58.   176   Rajamäki Markus                 Kuusankosken Urheiluseura             13:50       +2:25
 59.   186   Salo Jussi                      Lempäälän Kisa                        13:55       +2:29
 60.   145   Lehikoinen Saku                 Turun Urheiluliitto                   13:56       +2:30
 61.   156   Naskali Riku-Antti              Lempäälän Kisa                        14:10       +2:45
 62.   113   Asikainen Saku                  Eurajoen Veikot                       14:14       +2:48
 63.   149   Luoto Severi                    IF Länken                             14:22       +2:56
 64.   130   Isola Markus                    Muurolan Kisaveikot                   14:27       +3:01
 65.   161   Nuikka Asko                     Kylmäkosken Veikot                    14:27       +3:01
 66.   128   Hevonoja Jani                   Kylmäkosken Veikot                    14:29       +3:03
 67.   117   Flander Frans-Anton             Helsingin Kisa-Toverit                14:38       +3:12
 68.   143   Lassila Kimmo                   Vetelin Urheilijat                    14:40       +3:14
 69.   132   Jeskanen Juuso                  Karhulan Katajaiset                   14:52       +3:26
 70.   187   Seppä Esa                       Lempäälän Kisa                        15:02       +3:36
       791   Huhtala Pasi                    Teivo Stayers                         Kesk.
       136   Kero Jukka                      Turun Urheiluliitto                   Kesk.
       139   Knif Mikkel                     IK Falken                             Kesk.
       175   Raittinen Jussi                 Kurikan Ryhti                         Kesk.
       181   Rotich Willy                    IF Länken                             Kesk.