------/
SM-maastot Imatra 10.5.2015

SM-maastot Imatra 10.5.2015

Joukkuetulokset - T15

   1.  Lappeenrannan Urheilu-Miehet                 19
           Jyrkinen Ella                                 1
           Peltola Venla                                 4
           Kaijansinkko Siiri                           14

   2.  Lempäälän Kisa Yleisurheilu                  20
           Ranta Venla                                   3
           Ranta Johanna                                 5
           Mahkonen Anniina                             12

   3.  Jyväskylän Kenttäurheilijat                  22
           Mäkinen Lotta                                 2
           Nurminen Inka                                 7
           Rainio Siiri                                 13

   4.  Tampereen Pyrintö                            50
           Forss Jemina                                 10
           Siukonen Kaisa                               18
           Keinonen Kiia                                22

   5.  Porvoon Urheilijat                           51
           Romberg Lina                                 11
           Jalkanen Ada                                 17
           Itkonen Evita                                23

   6.  Turun Urheiluliitto                          60
           Penttinen Sunna                               6
           Vuori Jenny                                  24
           Liski Rebekka                                30

   7.  Karhulan Katajaiset                          99
           Rantala Venla                                20
           Björnman Roberta                             39
           Nikkinen Heidi                               40

   8.  Porvoon Urheilijat -2                       125
           Lehtoniemi Liisa                             32
           Niemi Pinja                                  42
           Uwamahoro Clemence                           51

   9.  Karhulan Katajaiset -2                      138
           Hyytiäinen Alisa                             41
           Virtanen Vilma-Leena                         47
           Mannonen Petra                               50

Joukkuetulokset - P15

   1.  Lahden Ahkera                                40
           Hautala Walte                                 8
           Kuva Lassi                                   12
           Kallio Leevi                                 20

   2.  Turun Urheiluliitto                          48
           Lehtonen Valtteri                             7
           Lindberg Mikkel                              13
           Lindholm Eetu                                28

   3.  Joensuun Kataja                              62
           Simanainen Arttu                              9
           Kotiranta Mika                               22
           Auvinen Samuel                               31

   4.  Karhulan Katajaiset                          82
           Laitila Olli-Pekka                           16
           Sorsa Julius                                 30
           Lehtinen Jaakko                              36

   5.  Jyväskylän Kenttäurheilijat                  85
           Helander Eemil                                2
           Seppänen Tuomas                              32
           Siekkinen Patrik                             51

   6.  Nokian Urheilijat                           104
           Helenius Vilho                               24
           Koivuniemi Sakari                            25
           Henriksson Veeti                             55

   7.  Karhulan Katajaiset -2                      135
           Outinen Tuomas                               42
           Arvio Juho                                   44
           Liekari Emil                                 49

   8.  Lappeenrannan Urheilu-Miehet                167
           Lipiäinen Jere                               52
           Turtiainen Jori                              57
           Parkkonen Antti                              58

   9.  Länsi-Uudenmaan Urheilijat                  170
           Kokkinen Leevi                               54
           Kokkinen Peetu                               56
           Savolainen Ville                             60

Joukkuetulokset - M12KM

   1.  Jyväskylän Kenttäurheilijat                  25
           Manninen Henri                                3
           Nieminen Jaakko                               8
           Kärkkäinen Matti                             14

   2.  Joensuun Kataja                              46
           Pennanen Oskari                               7
           Fincke Simo-Pekka                            19
           Pesonen Yrjö                                 20

   3.  Turun Weikot Yleisurheilu                    48
           Niinistö Antti-Pekka                          4
           Hellsten Juha                                21
           Virta Mikko                                  23

   4.  Turun Urheiluliitto                          58
           Rauma Matti                                   5
           Kero Jussi                                   26
           Kero Timo                                    27

Joukkuetulokset - N19

   1.  Turun Urheiluliitto                          15
           Matintalo Johanna                             2
           Uski Hanna                                    5
           Nakolinna Laura                               8

   2.  Esbo IF                                      61
           Koivunen Jasmin                              18
           Buss Sophia                                  21
           Paqvalen Josefina                            22

Joukkuetulokset - M17

   1.  Turun Urheiluliitto                          28
           Lainto Niklas                                 4
           Kekkonen Elmo                                 9
           Yousfi Abdoullah                             15

   2.  Espoon Tapiot                                34
           Lehto Tomi                                    1
           Marekwia Lauri                                7
           Mandelin Max                                 26

   3.  Turun Urheiluliitto -2                       77
           Kinnala Ville                                16
           Vuori Justus                                 21
           Lehtiaho Matias                              40

   4.  Kenttäurheilijat -58                         78
           Vakkila Ville                                22
           Erkkilä Henri                                27
           Korhonen Samuel                              29

   5.  Helsingfors IFK                              92
           Ibrahim Ahmed                                20
           Engblom Casimir                              35
           Siltanen Lauri                               37

   6.  Imatran Urheilijat                          121
           Lipiäinen Roope                              36
           Ahonen Olli                                  38
           Laatikainen Akseli                           47

   7.  Helsingfors IFK -2                          140
           Åström Hugo                                  42
           Aden Sakariye                                48
           Newby Ossian                                 50

Joukkuetulokset - N22

   1.  Karhulan Katajaiset                          27
           Kettunen Oona                                 3
           Rantanen Roosa                               11
           Väyrynen Aino                                13

   2.  Turun Urheiluliitto                          31
           Hulkkonen Johanna                             4
           Saarnio Janina                               10
           Manninen Anu                                 17

   3.  Helsingfors IFK                              47
           Hakala Emma                                  12
           Aho Linda                                    16
           Vainionpää Laura                             19

Joukkuetulokset - M22

   1.  Espoon Tapiot                                23
           Uusipere Aleksi                               3
           Kymäläinen Henrik                             6
           Hakulinen Ossi                               14

   2.  Arctic Athletics Rovaniemi                   46
           Jussila Ville                                11
           Tiiro Matias                                 16
           Vuollet Eino                                 19

Joukkuetulokset - N17

   1.  Lahden Ahkera                                30
           Kuljukka Aino                                 4
           Haara Laura                                   5
           Vaittinen Tara                               21

   2.  Suolahden Urho                               54
           Seppä Saija                                   1
           Möller Siiri                                 13
           Seppä Milla                                  40

   3.  Jyväskylän Kenttäurheilijat                  55
           Ikonen Heini                                  9
           Nyyssönen Jasmin                             11
           Leppikorpi Linda                             35

   4.  Turun Urheiluliitto                          65
           Hyvärinen Anna                                6
           Ervast Maria                                 20
           Järvinen Viola                               39

   5.  Porin Yleisurheilu                           75
           Hakala Anniina                               10
           Vehmasto Matilda                             29
           Färm Heidi                                   36

   6.  Mikkelin Kilpa-Veikot                        80
           Tivinen Noora                                12
           Alenius Pauliina                             30
           Heinikainen Elsa                             38

Joukkuetulokset - N

   1.  Pudasjärven Urheilijat                       32
           Laakkonen Mari                                4
           Saapunki Susanna                             10
           Haataja Iida                                 18

   2.  Turun Urheiluliitto                          53
           Taipale Tiia                                 11
           Sällinen Johanna                             17
           Miettinen Suvi                               25

   3.  Kuopion Reipas                               57
           Murtorinne Maria                             13
           Partanen Anne-Marika                         14
           Lehtonen Anni                                30

   4.  Jyväskylän Kenttäurheilijat                  70
           Föhr Tiina                                   19
           Hyyppä Mari                                  23
           Heikkinen Anna-Elina                         28

   5.  Mikkelin Kilpa-Veikot                        76
           Pajunen Laura                                20
           Hartikainen Eija                             27
           Leikas Minna                                 29

   6.  Runners Club                                 99
           Ulkuniemi Mari                               31
           Hievanen Laura                               33
           Sivonen Kaija                                35

Joukkuetulokset - M19

   1.  Kuopion Reipas                               33
           Mikkonen Samu                                 5
           Hirvonen Mikko                               11
           Hänninen Sami                                17

   2.  Turun Urheiluliitto                          51
           Charicha Kennedy                              1
           Linnasaari Kalle                             15
           Juhanoja Lassi                               35

   3.  Karhulan Katajaiset                          71
           Kettunen Okko                                18
           Lehtinen Antti                               22
           Jeskanen Juuso                               31

   4.  Jyväskylän Kenttäurheilijat                  74
           Eskola Jussi                                 10
           Kirjavainen Viljami                          28
           Hilkamo Vertti                               36

   5.  Imatran Urheilijat                           95
           Ahonen Aapo                                  29
           Mansikka Antti                               32
           Näätänen Aaro                                34

Joukkuetulokset - M4KM

   1.  Lahden Ahkera                                27
           Siikaluoma Martti                             3
           Granberg Hannu                                5
           Marttinen Riku                               19

   2.  Ylikiimingin Nuijamiehet                     33
           Ukonmaanaho Janne                             1
           Leinonen Jaakko                               9
           Oravakangas Rami                             23

   3.  IK Falken                                    53
           Finnholm Jimmy                               10
           Bergdahl Mikael                              17
           Borgmästars Ville                            26

   4.  Kuopion Reipas                               77
           Klemola Väinö                                15
           Haatainen Matti                              18
           Heikkinen Janne                              44

   5.  Joensuun Kataja                              87
           Räsänen Jari                                 15
           Ruippo Teemu                                 34
           Laakkonen Reima                              38

   6.  Jyväskylän Kenttäurheilijat                  97
           Manninen Henri                               12
           Huuskonen Jussi                              32
           Nerg Samu                                    53

   7.  Porin Yleisurheilu                           99
           Sundell Tommi                                 8
           Hakala Juuso                                 30
           Seppänen Kari-Pekka                          61

   8.  Gamlakarleby IF                             118
           Ruostetsaari Pauli                           28
           Backlund Jan-Anders                          43
           Virkkala Joni                                47

   9.  Turun Urheiluliitto                         119
           Rauma Matti                                  24
           Lehikoinen Saku                              45
           Aronen Matti                                 50

  10.  Elimäen Vauhti                              131
           Pukema Hannu-Pekka                           27
           Sakkara Janne                                49
           Rajamäki Markus                              55