Ampumajuoksun SM Yhteislähtö 29.08.2021 Tuusula

N13 M13 N14 M14 N15 M15 N16 M16 N17 M17 N19 M19 N22 M22 NYL MYL N35 M35 N40 M40 N45 M45 N50 M50 N55 M55 N60 M60 M65 M70 M75 M80

N13 2,0 km ( 3x0,7 km)

Lähti: 28, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

Sija

Nro

Nimi

Seura

Tulos

Sakot

Ero

1.

31

Riippi Aliisa

Seinäjoen Hiihtoseura

8:46,3

(00)

+0,0

2.

36

Koskela Aino

Kouvolan Hiihtoseura

8:50,6

(00)

+4,3

3.

28

Mennala Venla

Ahveniston Ampumahiihtäjät

9:00,1

(11)

+13,8

4.

30

Hyyrynen Hilma

Kouvolan Hiihtoseura

9:10,0

(11)

+23,7

5.

29

Meriläinen Minttu

Seinäjoen Hiihtoseura

9:12,0

(12)

+25,7

6.

40

Mettälä Ella

Kauhajoen Karhu

9:18,6

(11)

+32,3

7.

32

Pesämaa Saaga

Oulun Hiihtoseura

9:27,1

(10)

+40,8

8.

34

Rauhanen Netta

Puijon Hiihtoseura

9:47,0

(00)

+1:00,7

9.

38

Nelimarkka Jasmiina

Seinäjoen Hiihtoseura

9:56,9

(00)

+1:10,6

10.

35

Miettinen Ebba

Tuusulan Voima-Veikot

10:02,0

(22)

+1:15,7

11.

50

Koskinen Aino

Ahveniston Ampumahiihtäjät

10:13,3

(00)

+1:27,0

12.

49

Miettinen Mette

Tuusulan Voima-Veikot

10:24,0

(00)

+1:37,7

13.

46

Poikela Enna

Ounasvaaran Hiihtoseura

10:30,2

(11)

+1:43,9

14.

37

Öhberg Stella

Tuusulan Voima-Veikot

10:33,9

(12)

+1:47,6

15.

47

Aalto Ilona

Iisveden Kiri

10:44,7

(12)

+1:58,4

16.

51

Juka Eevi

Oulun Hiihtoseura

11:13,0

(12)

+2:26,7

17.

55

Rajala Kerttu

Ylistaron Kilpa-Veljet

11:21,3

(10)

+2:35,0

18.

33

Pentilä Vilma

Kauhajoen Karhu

11:26,4

(35)

+2:40,1

19.

48

Uusitalo Katri

Kauhajoen Karhu

11:46,8

(22)

+3:00,5

20.

56

Hietamäki Anni

Seinäjoen Hiihtoseura

11:59,0

(23)

+3:12,7

21.

45

Rinta Sofi

Oulun Hiihtoseura

12:01,7

(13)

+3:15,4

22.

42

Koskinen Ellen

Oulun Hiihtoseura

12:17,4

(30)

+3:31,1

23.

41

Kirjavainen Aurora

Puijon Hiihtoseura

12:25,1

(23)

+3:38,8

24.

39

Pitkänen Tara

Kuikan Kisailijat

12:34,0

(12)

+3:47,7

25.

54

Häkkinen Mette

Punkalaitumen Kunto

12:42,7

(43)

+3:56,4

26.

53

Hietamäki Outi

Seinäjoen Hiihtoseura

12:43,9

(24)

+3:57,6

27.

44

Saranpää Saara

Seinäjoen Hiihtoseura

13:33,6

(44)

+4:47,3

28.

58*)

Pitkänen Melinda

Kuikan Kisailijat

17:10,7

(40)

+8:24,4

*) +2 min IBU 11.3.3.a

N13 M13 N14 M14 N15 M15 N16 M16 N17 M17 N19 M19 N22 M22 NYL MYL N35 M35 N40 M40 N45 M45 N50 M50 N55 M55 N60 M60 M65 M70 M75 M80

M13 2,0 km ( 3x0,7 km)

Lähti: 26, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

Sija

Nro

Nimi

Seura

Tulos

Sakot

Ero

1.

6

Petrelius Erkka

Ounasvaaran Hiihtoseura

8:19,7

(00)

+0,0

2.

3

Seppälä Olli

Ahveniston Ampumahiihtäjät

8:49,0

(02)

+29,3

3.

5

Bengs Hannes

Närpes Kraft Skidförening

8:56,3

(30)

+36,6

4.

1

Muhonen Eetu

Seinäjoen Hiihtoseura

9:13,6

(30)

+53,9

5.

2

Korpela Lauri

Saloisten Reipas

9:15,7

(11)

+56,0

6.

9

Juures Oskari

Orimattilan Jymy

9:28,1

(11)

+1:08,4

7.

14

Väistö Leevi

Kontiolahden Urheilijat

9:37,8

(00)

+1:18,1

8.

7

Kalliomäki Konsta

Kauhajoen Karhu

9:38,6

(11)

+1:18,9

9.

4

Selin Okko

Ounasvaaran Hiihtoseura

9:59,7

(02)

+1:40,0

10.

12

Turunen Ossi

Oulun Hiihtoseura

10:02,9

(12)

+1:43,2

11.

18

Lång Elmeri

Puijon Hiihtoseura

10:08,1

(02)

+1:48,4

12.

8

Soininen Jesse

Tuusulan Voima-Veikot

10:08,4

(22)

+1:48,7

13.

11

Sendee Korawik

Kouvolan Hiihtoseura

10:20,0

(31)

+2:00,3

14.

13

Pentilä Vilho

Kauhajoen Karhu

10:31,8

(03)

+2:12,1

15.

21

Tietäväinen Osku

Kontiolahden Urheilijat

10:35,6

(01)

+2:15,9

16.

10

Hurskainen Onni

Kontiolahden Urheilijat

10:47,2

(20)

+2:27,5

17.

16

Piiroinen Aapeli

Kontiolahden Urheilijat

10:58,2

(11)

+2:38,5

18.

19

Oila Aapeli

Tuusulan Voima-Veikot

11:10,9

(43)

+2:51,2

19.

17

Suvinen Sisu

Soisalon Ampumahiihtäjät

11:18,4

(14)

+2:58,7

20.

15

Kouvalainen Niilo

Vieremän Koitto

11:22,9

(34)

+3:03,2

21.

23

Haapamäki Elmeri

Seinäjoen Hiihtoseura

11:46,2

(22)

+3:26,5

22.

26

Seppälä Juho

Ahveniston Ampumahiihtäjät

11:46,6

(03)

+3:26,9

23.

20

Järviluoma Ukko

Nivalan Urheilijat

12:54,2

(24)

+4:34,5

24.

25

Lindström Melvin

Ingå IF

13:09,1

(42)

+4:49,4

25.

24*)

Mäkelä Antti

Ahveniston Ampumahiihtäjät

13:09,9

(23)

+4:50,2

26.

22

Niemelä Jussi

Kauhajoen Karhu

13:36,1

(45)

+5:16,4

*) +2 min IBU 11.3.3.a

N13 M13 N14 M14 N15 M15 N16 M16 N17 M17 N19 M19 N22 M22 NYL MYL N35 M35 N40 M40 N45 M45 N50 M50 N55 M55 N60 M60 M65 M70 M75 M80

N14 3,0 km ( 4x0,8 km)

Lähti: 7, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

Sija

Nro

Nimi

Seura

Tulos

Sakot

Ero

1.

62

Lång Emma

Puijon Hiihtoseura

18:06,1

(111)

+0,0

2.

61

Leikos Jonna

Tuusulan Voima-Veikot

18:14,7

(111)

+8,6

3.

64

Rauhanen Lotta

Puijon Hiihtoseura

19:28,5

(233)

+1:22,4

4.

65

Savelainen Iiris

Haapajärven Kiilat

20:01,4

(321)

+1:55,3

5.

67

Sorjonen Aino

Kontiolahden Urheilijat

20:11,1

(411)

+2:05,0

6.

66

Rajala Maija

Ylistaron Kilpa-Veljet

20:28,3

(333)

+2:22,2

7.

63*)

Ylikauppila Silja

Alavieskan Viri

22:18,1

(411)

+4:12,0

*) +2 min IBU 11.3.3.a

N13 M13 N14 M14 N15 M15 N16 M16 N17 M17 N19 M19 N22 M22 NYL MYL N35 M35 N40 M40 N45 M45 N50 M50 N55 M55 N60 M60 M65 M70 M75 M80

M14 3,0 km ( 4x0,8 km)

Lähti: 9, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

Sija

Nro

Nimi

Seura

Tulos

Sakot

Ero

1.

87

Remes Arttu

Keuruun Kisailijat

16:06,6

(201)

+0,0

2.

91

Konttinen Otto

Puijon Hiihtoseura

17:31,0

(332)

+1:24,4

3.

85

Latvalahti Tuomas

Tuusulan Voima-Veikot

18:13,7

(231)

+2:07,1

4.

92

Heinonen Tomas

Säkylän Urheilijat

18:25,8

(232)

+2:19,2

5.

89

Savolainen Kasperi

Ski Jyväskylä

18:54,5

(434)

+2:47,9

6.

88

Lifflander Jesse

Saloisten Reipas

19:21,6

(531)

+3:15,0

7.

90

Koikkalainen Martti

Tuusulan Voima-Veikot

19:55,5

(412)

+3:48,9

8.

95

Niemelä Otto

Kauhajoen Karhu

20:05,3

(423)

+3:58,7

9.

94*)

Kirjavainen Aaro

Puijon Hiihtoseura

22:01,1

(243)

+5:54,5

*) +2 min IBU 11.3.3.a

N13 M13 N14 M14 N15 M15 N16 M16 N17 M17 N19 M19 N22 M22 NYL MYL N35 M35 N40 M40 N45 M45 N50 M50 N55 M55 N60 M60 M65 M70 M75 M80

N15 3,0 km ( 4x0,8 km)

Lähti: 15, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

Sija

Nro

Nimi

Seura

Tulos

Sakot

Ero

1.

69

Olli Karoliina

Oripään Urheilijat

16:16,1

(130)

+0,0

2.

71

Hakala Eveliina

Ahveniston Ampumahiihtäjät

16:39,4

(121)

+23,3

3.

73

Rantakömi Ilona

Hollolan Urheilijat -46

17:20,8

(120)

+1:04,7

4.

70

Kujala Erika

Oulun Hiihtoseura

18:14,3

(333)

+1:58,2

5.

78

Hyyrynen Nanna

Kouvolan Hiihtoseura

18:19,3

(302)

+2:03,2

6.

72

Luhtasaari Nea

Seinäjoen Hiihtoseura

18:45,6

(341)

+2:29,5

7.

82

Saltbacka Amanda

Ahveniston Ampumahiihtäjät

18:48,5

(312)

+2:32,4

8.

74

Lehtonen Aura

Kontiolahden Urheilijat

18:55,9

(232)

+2:39,8

9.

75

Nylund Helmina

Seinäjoen Hiihtoseura

18:56,6

(133)

+2:40,5

10.

79

Laukkanen Inka

Kontiolahden Urheilijat

18:57,1

(201)

+2:41,0

11.

80

Saltbacka Matilda

Ahveniston Ampumahiihtäjät

19:03,8

(231)

+2:47,7

12.

81

Hursti Hetastiina

Kontiolahden Urheilijat

19:05,3

(120)

+2:49,2

13.

83

Turunen Menni

Kontiolahden Urheilijat

19:14,5

(101)

+2:58,4

14.

76

Kiiskinen Kiira

Kontiolahden Urheilijat

20:24,1

(144)

+4:08,0

15.

77*)

Sipiläinen Aino

Orimattilan Jymy

21:14,0

(324)

+4:57,9

*) +2 min IBU 11.3.3.a

N13 M13 N14 M14 N15 M15 N16 M16 N17 M17 N19 M19 N22 M22 NYL MYL N35 M35 N40 M40 N45 M45 N50 M50 N55 M55 N60 M60 M65 M70 M75 M80

M15 3,0 km ( 4x0,8 km)

Lähti: 12, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

Sija

Nro

Nimi

Seura

Tulos

Sakot

Ero

1.

96

Hauhia Aleksi

Seinäjoen Hiihtoseura

15:44,7

(032)

+0,0

2.

98

Jarkko Joonas

Saloisten Reipas

15:53,5

(112)

+8,8

3.

101

Seppälä Joel

Ahveniston Ampumahiihtäjät

16:02,8

(032)

+18,1

4.

103

Koskinen Eemi

Ahveniston Ampumahiihtäjät

16:14,0

(121)

+29,3

5.

97

Saarinen Kaapo

Lahden Hiihtoseura

16:22,1

(223)

+37,4

6.

104

Aalto Kalle

Iisveden Kiri

17:03,5

(314)

+1:18,8

7.

100

Kirjavainen Akseli

Puijon Hiihtoseura

17:12,2

(513)

+1:27,5

8.

107

Ruhanen Aapo

Tuusulan Voima-Veikot

18:32,7

(122)

+2:48,0

9.

105

Järvinen Veeti

Seinäjoen Hiihtoseura

18:35,0

(222)

+2:50,3

10.

102*)

Mäntyranta Ronni

Oulun Hiihtoseura

18:43,0

(234)

+2:58,3

11.

108

Muhonen Aatu

Seinäjoen Hiihtoseura

19:05,0

(132)

+3:20,3

12.

106

Sorjonen Iisakki

Kontiolahden Urheilijat

20:01,1

(144)

+4:16,4

*) +2 min IBU 11.3.3.a

N13 M13 N14 M14 N15 M15 N16 M16 N17 M17 N19 M19 N22 M22 NYL MYL N35 M35 N40 M40 N45 M45 N50 M50 N55 M55 N60 M60 M65 M70 M75 M80

N16 4,0 km ( 5x0,8 km)

Lähti: 9, Keskeytti: 1, Hylätty: 0

Sija

Nro

Nimi

Seura

Tulos

Sakot

Ero

1.

130

Oikkonen Sissi

Ounasvaaran Hiihtoseura

21:32,8

(1332)

+0,0

2.

133

Yläharju Pinja

Imatran Urheilijat

22:32,5

(2205)

+59,7

3.

134

Hämäläinen Inka

Kontiolahden Urheilijat

23:26,9

(2143)

+1:54,1

4.

136

Haikka Annika

Kymin Koskenpojat

24:00,3

(0243)

+2:27,5

5.

135

Palsinajärvi Melia

Kontiolahden Urheilijat

24:54,2

(4332)

+3:21,4

6.

138

Vuollet Katriina

Sotkamon Jymy

25:08,2

(1333)

+3:35,4

7.

140

Tuomainen Iida-Maria

Hollolan Urheilijat -46

26:38,1

(2342)

+5:05,3

8.

139*)

Suuronen Inka-Riina

Saloisten Reipas

29:50,5

(2324)

+8:17,7

131

Hurskainen Saga

Kontiolahden Urheilijat

Kesk.

(435-)

*) +2 min IBU 11.3.3.a

N13 M13 N14 M14 N15 M15 N16 M16 N17 M17 N19 M19 N22 M22 NYL MYL N35 M35 N40 M40 N45 M45 N50 M50 N55 M55 N60 M60 M65 M70 M75 M80

M16 4,0 km ( 5x0,8 km)

Lähti: 6, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

Sija

Nro

Nimi

Seura

Tulos

Sakot

Ero

1.

109

Hautaniemi Arno

Seinäjoen Hiihtoseura

20:03,4

(4021)

+0,0

2.

111

Saarinen Rasmus

Hollolan Urheilijat -46

21:14,9

(3333)

+1:11,5

3.

113

Heiskanen Kouta

Vieremän Koitto

22:33,1

(1334)

+2:29,7

4.

115

Leskelä Valtteri

Haapajärven Kiilat

22:33,4

(4332)

+2:30,0

5.

110*)

Martikainen Antti

Hollolan Urheilijat -46

23:14,1

(4323)

+3:10,7

6.

112

Lappalainen Rasmus

Ahveniston Ampumahiihtäjät

25:56,0

(2343)

+5:52,6

*) +2 min IBU 11.3.3.a

N13 M13 N14 M14 N15 M15 N16 M16 N17 M17 N19 M19 N22 M22 NYL MYL N35 M35 N40 M40 N45 M45 N50 M50 N55 M55 N60 M60 M65 M70 M75 M80

N17 4,0 km ( 5x0,8 km)

Lähti: 11, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

Sija

Nro

Nimi

Seura

Tulos

Sakot

Ero

1.

147

Rainio Lyydia

Tuusulan Voima-Veikot

21:20,6

(0211)

+0,0

2.

150

Sorvisto Ella

Oulun Hiihtoseura

22:36,3

(4031)

+1:15,7

3.

148

Sorvisto Vilma

Oulun Hiihtoseura

23:52,6

(2443)

+2:32,0

4.

146

Asunmaa Iida

Seinäjoen Hiihtoseura

26:01,4

(1344)

+4:40,8

5.

152

Rantakömi Sofia

Hollolan Urheilijat -46

26:35,5

(1212)

+5:14,9

6.

149

Oksanen Sonja

Sumiaisten Kunto

26:47,0

(3442)

+5:26,4

7.

154

Yli-Futka Amanda

Kontiolahden Urheilijat

26:48,6

(3123)

+5:28,0

8.

153

Grankulla Åsa

Kontiolahden Urheilijat

27:06,6

(3232)

+5:46,0

9.

156

Pirttikoski Sanni

Kontiolahden Urheilijat

28:40,1

(4313)

+7:19,5

10.

151*)

Haikama Inka

Ahveniston Ampumahiihtäjät

29:14,4

(4323)

+7:53,8

11.

155

Kyntäjä Linda

Kymin Koskenpojat

30:25,2

(0333)

+9:04,6

*) +2 min IBU 11.3.3.a

N13 M13 N14 M14 N15 M15 N16 M16 N17 M17 N19 M19 N22 M22 NYL MYL N35 M35 N40 M40 N45 M45 N50 M50 N55 M55 N60 M60 M65 M70 M75 M80

M17 4,0 km ( 5x0,8 km)

Lähti: 13, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

Sija

Nro

Nimi

Seura

Tulos

Sakot

Ero

1.

118

Naumanen Eemi

Puijon Hiihtoseura

18:11,1

(2020)

+0,0

2.

119

Myyry Markus

Kontiolahden Urheilijat

20:12,8

(3422)

+2:01,7

3.

125

Kujala Eeli

Oulun Hiihtoseura

20:31,2

(1233)

+2:20,1

4.

117

Huttunen Antti

Alavieskan Viri

20:38,5

(1134)

+2:27,4

5.

122

Heinonen Eemil

Kontiolahden Urheilijat

20:51,0

(1312)

+2:39,9

6.

128

Ylilauri Viljami

Saloisten Reipas

21:15,9

(1302)

+3:04,8

7.

121

Klemettinen Jimi

Soisalon Ampumahiihtäjät

22:12,5

(4333)

+4:01,4

8.

126

Säily Niko

Alavieskan Viri

23:13,6

(2435)

+5:02,5

8.

124

Kinnunen Juuso

Oulun Hiihtoseura

23:13,6

(3055)

+5:02,5

10.

120

Jaakkola Saku

Kauhajoen Karhu

23:21,7

(4333)

+5:10,6

11.

123*)

Pajuranta Teemu

Seinäjoen Hiihtoseura

24:04,2

(3225)

+5:53,1

12.

127

Zerni Topias

Kouvolan Hiihtoseura

24:24,4

(1124)