Ampumajuoksun SM pika 28.08.2021 Tuusula

M13 N13 M14 M15 N14 N15 N16 N17 M16 M17 M22 MYL M35 M19 N19 N22 NYL N35 M40 N40 M45 N45 M50 N50 M55 N55 M60 N60 M65 M70 M75 M80

M13 2,0 km ( 3x0,7 km)

Lähti: 32, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1.

2

Muhonen Eetu

Seinäjoen Hiihtoseura

8:39,6

(00)

+0,0

2.

28

Korpela Lauri

Saloisten Reipas

8:39,8

(00)

+0,2

3.

31

Seppälä Olli

Ahveniston Ampumahiihtäjät

8:42,1

(11)

+2,5

4.

12

Selin Okko

Ounasvaaran Hiihtoseura

9:02,1

(00)

+22,5

5.

27

Bengs Hannes

Närpes Kraft Skidförening

9:09,3

(01)

+29,7

6.

3

Petrelius Erkka

Ounasvaaran Hiihtoseura

9:21,8

(12)

+42,2

7.

33

Kalliomäki Konsta

Kauhajoen Karhu

9:42,4

(02)

+1:02,8

8.

25

Soininen Jesse

Tuusulan Voima-Veikot

9:59,7

(11)

+1:20,1

9.

5

Juures Oskari

Orimattilan Jymy

10:02,7

(30)

+1:23,1

10.

20

Hurskainen Onni

Kontiolahden Urheilijat

10:05,2

(00)

+1:25,6

11.

1

Sendee Korawik

Kouvolan Hiihtoseura

10:14,8

(11)

+1:35,2

12.

13

Turunen Ossi

Oulun Hiihtoseura

10:21,8

(20)

+1:42,2

13.

23

Pentilä Vilho

Kauhajoen Karhu

10:23,6

(00)

+1:44,0

14.

29

Väistö Leevi

Kontiolahden Urheilijat

10:38,8

(02)

+1:59,2

15.

22

Ekbom Tomas

Österby Sportklubb

10:42,1

(00)

+2:02,5

16.

17

Kouvalainen Niilo

Vieremän Koitto

10:42,8

(24)

+2:03,2

17.

19

Piiroinen Aapeli

Kontiolahden Urheilijat

10:43,2

(01)

+2:03,6

18.

10

Suvinen Sisu

Soisalon Ampumahiihtäjät

10:48,2

(21)

+2:08,6

19.

24

Lång Elmeri

Puijon Hiihtoseura

10:58,6

(11)

+2:19,0

20.

4

Oila Aapeli

Tuusulan Voima-Veikot

11:00,6

(24)

+2:21,0

21.

21

Järviluoma Ukko

Nivalan Urheilijat

11:01,0

(11)

+2:21,4

22.

6

Sirkka Lari

Sumiaisten Kunto

11:02,5

(22)

+2:22,9

23.

16

Tietäväinen Osku

Kontiolahden Urheilijat

11:17,8

(11)

+2:38,2

24.

18

Niemelä Jussi

Kauhajoen Karhu

11:19,3

(12)

+2:39,7

25.

14

Forsström Theo

Österby Sportklubb

11:23,6

(03)

+2:44,0

26.

26

Haapamäki Elmeri

Seinäjoen Hiihtoseura

11:27,7

(21)

+2:48,1

27.

15

Sirkka Henri

Sumiaisten Kunto

11:28,5

(23)

+2:48,9

28.

8

Mäkelä Antti

Ahveniston Ampumahiihtäjät

11:34,4

(12)

+2:54,8

29.

32

Lindström Melvin

Ingå IF

11:44,5

(11)

+3:04,9

30.

9

Seppälä Juho

Ahveniston Ampumahiihtäjät

12:24,7

(44)

+3:45,1

31.

30

Lammi Rasmus

Lahden Hiihtoseura

12:49,3

(42)

+4:09,7

32.

7

Tani Elias

Kymin Koskenpojat

14:43,6

(03)

+6:04,0

M13 N13 M14 M15 N14 N15 N16 N17 M16 M17 M22 MYL M35 M19 N19 N22 NYL N35 M40 N40 M45 N45 M50 N50 M55 N55 M60 N60 M65 M70 M75 M80

N13 2,0 km ( 3x0,7 km)

Lähti: 37, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1.

68

Mennala Venla

Ahveniston Ampumahiihtäjät

8:17,5

(00)

+0,0

2.

60

Meriläinen Minttu

Seinäjoen Hiihtoseura

9:15,7

(21)

+58,2

3.

69

Hyyrynen Hilma

Kouvolan Hiihtoseura

9:20,0

(11)

+1:02,5

4.

42

Riippi Aliisa

Seinäjoen Hiihtoseura

9:24,8

(20)

+1:07,3

5.

53

Fagerudd Viivi

Larsmo idrotsförening

9:32,9

(00)

+1:15,4

6.

43

Pesämaa Saaga

Oulun Hiihtoseura

9:42,6

(02)

+1:25,1

7.

36

Pentilä Vilma

Kauhajoen Karhu

9:44,6

(02)

+1:27,1

8.

40

Rauhanen Netta

Puijon Hiihtoseura

9:44,9

(00)

+1:27,4

9.

67

Miettinen Ebba

Tuusulan Voima-Veikot

9:46,2

(11)

+1:28,7

10.

34

Koskela Aino

Kouvolan Hiihtoseura

9:54,3

(20)

+1:36,8

11.

50

Öhberg Stella

Tuusulan Voima-Veikot

10:11,7

(10)

+1:54,2

12.

58

Nelimarkka Jasmiina

Seinäjoen Hiihtoseura

10:34,9

(01)

+2:17,4

13.

35

Pitkänen Tara

Kuikan Kisailijat

10:52,0

(10)

+2:34,5

14.

59

Mettälä Ella

Kauhajoen Karhu

10:55,9

(24)

+2:38,4

15.

52

Kirjavainen Aurora

Puijon Hiihtoseura

11:02,5

(01)

+2:45,0

16.

45

Koskinen Ellen

Oulun Hiihtoseura

11:14,8

(00)

+2:57,3

17.

65

Rinta-Keturi Neea

Seinäjoen Hiihtoseura

11:16,0

(00)

+2:58,5

18.

70

Saranpää Saara

Seinäjoen Hiihtoseura

11:17,0

(10)

+2:59,5

19.

56

Rinta Sofi

Oulun Hiihtoseura

11:23,5

(02)

+3:06,0

20.

71

Poikela Enna

Ounasvaaran Hiihtoseura

11:31,3

(31)

+3:13,8

21.

55

Aalto Ilona

Iisveden Kiri

11:37,6

(23)

+3:20,1

22.

38

Pesämaa Oona

Oulun Hiihtoseura

11:39,8

(31)

+3:22,3

23.

51

Uusitalo Katri

Kauhajoen Karhu

11:42,7

(20)

+3:25,2

24.

64

Miettinen Mette

Tuusulan Voima-Veikot

11:43,4

(21)

+3:25,9

25.

41

Koskinen Aino

Ahveniston Ampumahiihtäjät

12:11,4

(22)

+3:53,9

26.

57

Juka Eevi

Oulun Hiihtoseura

12:12,1

(21)

+3:54,6

27.

39

Rana Özkilkic Laila

Lahden Hiihtoseura

12:23,4

(03)

+4:05,9

28.

66

Hietamäki Outi

Seinäjoen Hiihtoseura

12:30,7

(30)

+4:13,2

29.

54

Häkkinen Mette

Punkalaitumen Kunto

12:41,3

(23)

+4:23,8

30.

61

Rajala Kerttu

Ylistaron Kilpa-Veljet

12:50,5

(22)

+4:33,0

31.

37

Hietamäki Anni

Seinäjoen Hiihtoseura

13:26,6

(51)

+5:09,1

32.

62

Sorri Elli

Tuusulan Voima-Veikot

13:53,9

(22)

+5:36,4

33.

49

Mäkelä Anna

Ahveniston Ampumahiihtäjät

13:58,4

(34)

+5:40,9

34.

48

Luttinen Alina

Ahveniston Ampumahiihtäjät

14:14,3

(22)

+5:56,8

35.

46

Tani Nelli

Kymin Koskenpojat

14:19,1

(03)

+6:01,6

36.

44

Hirvonen Hilla

Lahden Hiihtoseura

14:48,0

(23)

+6:30,5

37.

63

Pitkänen Melinda

Kuikan Kisailijat

15:17,3

(12)

+6:59,8

M13 N13 M14 M15 N14 N15 N16 N17 M16 M17 M22 MYL M35 M19 N19 N22 NYL N35 M40 N40 M45 N45 M50 N50 M55 N55 M60 N60 M65 M70 M75 M80

M14 3,0 km ( 3x1,0 km)

Lähti: 12, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1.

73

Latvalahti Tuomas

Tuusulan Voima-Veikot

13:41,4

(10)

+0,0

2.

77

Hietamäki Matias

Seinäjoen Hiihtoseura

13:57,9

(11)

+16,5

3.

75

Remes Arttu

Keuruun Kisailijat

14:13,0

(22)

+31,6

4.

82

Lifflander Jesse

Saloisten Reipas

14:24,2

(11)

+42,8

5.

83

Savolainen Kasperi

Ski Jyväskylä

14:26,6

(22)

+45,2

6.

72

Koikkalainen Martti

Tuusulan Voima-Veikot

14:47,6

(21)

+1:06,2

7.

81

Ollikka Topias

Ahveniston Ampumahiihtäjät

15:03,9

(32)

+1:22,5

8.

76

Konttinen Otto

Puijon Hiihtoseura

15:22,5

(34)

+1:41,1

9.

80

Heinonen Tomas

Säkylän Urheilijat

15:23,7

(31)

+1:42,3

10.

74

Sirviö Kasperi

Soisalon Ampumahiihtäjät

15:38,7

(21)

+1:57,3

11.

79

Kirjavainen Aaro

Puijon Hiihtoseura

16:50,3

(23)

+3:08,9

12.

78

Niemelä Otto

Kauhajoen Karhu

17:05,3

(33)

+3:23,9

M13 N13 M14 M15 N14 N15 N16 N17 M16 M17 M22 MYL M35 M19 N19 N22 NYL N35 M40 N40 M45 N45 M50 N50 M55 N55 M60 N60 M65 M70 M75 M80

M15 3,0 km ( 3x1,0 km)

Lähti: 15, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1.

89

Hauhia Aleksi

Seinäjoen Hiihtoseura

12:11,9

(01)

+0,0

2.

90

Saarinen Kaapo

Lahden Hiihtoseura

12:59,8

(12)

+47,9

3.

86

Jarkko Joonas

Saloisten Reipas

13:25,7

(11)

+1:13,8

4.

97

Lyytinen Severi

Puijon Hiihtoseura

13:34,3

(02)

+1:22,4

5.

87

Kirjavainen Akseli

Puijon Hiihtoseura

13:40,1

(31)

+1:28,2

6.

92

Seppälä Joel

Ahveniston Ampumahiihtäjät

13:50,5

(31)

+1:38,6

7.

94

Mäntyranta Ronni

Oulun Hiihtoseura

13:55,6

(14)

+1:43,7

8.

85

Koskinen Eemi

Ahveniston Ampumahiihtäjät

14:26,9

(14)

+2:15,0

9.

88

Aalto Kalle

Iisveden Kiri

14:32,4

(31)

+2:20,5

10.

99

Järvinen Veeti

Seinäjoen Hiihtoseura

14:53,9

(11)

+2:42,0

11.

95

Riippi Lari

Seinäjoen Hiihtoseura

15:38,4

(03)

+3:26,5

12.

91

Sorjonen Iisakki

Kontiolahden Urheilijat

15:45,7

(32)

+3:33,8

13.

84

Ruhanen Aapo

Tuusulan Voima-Veikot

17:09,4

(33)

+4:57,5

14.

93

Ekbom Johan

Österby Sportklubb

17:18,0

(31)

+5:06,1

15.

96

Muhonen Aatu

Seinäjoen Hiihtoseura

17:28,0

(23)

+5:16,1

M13 N13 M14 M15 N14 N15 N16 N17 M16 M17 M22 MYL M35 M19 N19 N22 NYL N35 M40 N40 M45 N45 M50 N50 M55 N55 M60 N60 M65 M70 M75 M80

N14 3,0 km ( 3x1,0 km)

Lähti: 11, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1.

108

Leikos Jonna

Tuusulan Voima-Veikot

14:46,6

(00)

+0,0

2.

109

Koski Hanni

Kangasalan Kisa

14:48,2

(30)

+1,6

3.

102

Lång Emma

Puijon Hiihtoseura

14:51,2

(10)

+4,6

4.

107

Ylikauppila Silja

Alavieskan Viri

15:46,3

(01)

+59,7

5.

105

Viinonen Venla

Seinäjoen Hiihtoseura

15:47,5

(12)

+1:00,9

6.

104

Rauhanen Lotta

Puijon Hiihtoseura

16:08,6

(42)

+1:22,0

7.

101

Savelainen Iiris

Haapajärven Kiilat

16:16,7

(12)

+1:30,1

8.

100

Rajala Maija

Ylistaron Kilpa-Veljet

17:10,1

(25)

+2:23,5

9.

103

Sorjonen Aino

Kontiolahden Urheilijat

17:56,5

(33)

+3:09,9

10.

110

Naumanen Anni

Oulun Hiihtoseura

18:17,2

(22)

+3:30,6

11.

106

Luhtanen Anni

Tuusulan Voima-Veikot

21:56,7

(45)

+7:10,1

M13 N13 M14 M15 N14 N15 N16 N17 M16 M17 M22 MYL M35 M19 N19 N22 NYL N35 M40 N40 M45 N45 M50 N50 M55 N55 M60 N60 M65 M70 M75 M80

N15 3,0 km ( 3x1,0 km)

Lähti: 16, Keskeytti: 1, Hylätty: 0

1.

121

Olli Karoliina

Oripään Urheilijat

12:58,1

(00)

+0,0

2.

119

Kujala Erika

Oulun Hiihtoseura

14:04,8

(03)

+1:06,7

3.

114

Hakala Eveliina

Ahveniston Ampumahiihtäjät

14:07,5

(12)

+1:09,4

4.

122

Luhtasaari Nea

Seinäjoen Hiihtoseura

14:08,2

(11)

+1:10,1

5.

116

Rantakömi Ilona

Hollolan Urheilijat -46

14:20,0

(01)

+1:21,9

6.

126

Lehtonen Aura

Kontiolahden Urheilijat

15:11,2

(03)

+2:13,1

7.

127

Nylund Helmina

Seinäjoen Hiihtoseura

15:11,6

(12)

+2:13,5

8.

125

Kiiskinen Kiira

Kontiolahden Urheilijat

15:21,2

(22)

+2:23,1

9.

118

Sipiläinen Aino

Orimattilan Jymy

15:24,5

(12)

+2:26,4

10.

115

Hyyrynen Nanna

Kouvolan Hiihtoseura

15:30,5

(12)

+2:32,4

11.

120

Laukkanen Inka

Kontiolahden Urheilijat

16:25,7

(11)

+3:27,6

12.

124

Saltbacka Matilda

Ahveniston Ampumahiihtäjät

+2min IBU 11.3.3.a

16:36,5

(11)

+3:38,4

13.

112

Hursti Hetastiina

Kontiolahden Urheilijat

17:10,2

(03)

+4:12,1

14.

111

Saltbacka Amanda

Ahveniston Ampumahiihtäjät

+4 min IBU 11.3.3.a

18:27,5

(21)

+5:29,4

15.

123

Turunen Menni

Kontiolahden Urheilijat

18:41,2

(31)

+5:43,1

117

Rantalainen Laura

Kangasalan Kisa

Kesk.

(1-)

 

 

M13 N13 M14 M15 N14 N15 N16 N17 M16 M17 M22 MYL M35 M19 N19 N22 NYL N35 M40 N40 M45 N45 M50 N50 M55 N55 M60 N60 M65 M70 M75 M80

N16 3,0 km ( 3x1,0 km)

Lähti: 13, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1.

130

Oikkonen Sissi

Ounasvaaran Hiihtoseura

13:22,8

(21)

+0,0

2.

140

Hurskainen Saga

Kontiolahden Urheilijat

13:46,2

(01)

+23,4

3.

136

Hietamäki Sini

Seinäjoen Hiihtoseura

14:15,6

(22)

+52,8

4.

133

Yläharju Pinja

Imatran Urheilijat

14:31,3

(23)

+1:08,5

5.

134

Hämäläinen Inka

Kontiolahden Urheilijat

14:47,9

(22)

+1:25,1

6.

131

Palsinajärvi Melia

Kontiolahden Urheilijat

15:05,1

(42)

+1:42,3

7.

135

Haikka Annika

Kymin Koskenpojat

15:08,7

(11)

+1:45,9

8.

128

Näsi Minea

Seinäjoen Hiihtoseura

15:32,8

(14)

+2:10,0

9.

141

Vuollet Katriina

Sotkamon Jymy

15:45,7

(13)

+2:22,9

10.

139

Suuronen Inka-Riina

Saloisten Reipas

16:37,1

(12)

+3:14,3

11.

132

Tuomainen Iida-Maria

Hollolan Urheilijat -46

16:40,6

(32)

+3:17,8

12.

137

Väisänen Venla

Seinäjoen Hiihtoseura

17:21,4

(14)

+3:58,6

13.

129

Salmela Inka

Ounasvaaran Hiihtoseura

19:04,2

(53)

+5:41,4

M13 N13 M14 M15 N14 N15 N16 N17 M16 M17 M22 MYL M35 M19 N19 N22 NYL N35 M40 N40 M45 N45 M50 N50 M55 N55 M60 N60 M65 M70 M75 M80

N17 3,0 km ( 3x1,0 km)

Lähti: 12, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1.

155

Sorvisto Vilma

Oulun Hiihtoseura

13:56,4

(12)

+0,0

2.

148

Rainio Lyydia

Tuusulan Voima-Veikot

14:12,6

(12)

+16,2

3.

142

Asunmaa Iida

Seinäjoen Hiihtoseura

15:18,0

(12)

+1:21,6

4.

152

Sorvisto Ella

Oulun Hiihtoseura

15:19,8

(33)

+1:23,4

5.

143

Oksanen Sonja

Sumiaisten Kunto

15:37,7

(12)

+1:41,3

6.

154

Yli-Futka Amanda

Kontiolahden Urheilijat

16:35,8

(13)

+2:39,4

7.

149

Grankulla Åsa

Kontiolahden Urheilijat

17:01,9

(13)

+3:05,5

8.

144

Haikama Inka

Ahveniston Ampumahiihtäjät

17:20,2

(05)

+3:23,8

9.

145

Rantakömi Sofia

Hollolan Urheilijat -46

18:07,8

(23)

+4:11,4

10.

153

Pirttikoski Sanni

Kontiolahden Urheilijat

18:07,9

(14)

+4:11,5

11.

151

Kyntäjä Linda

Kymin Koskenpojat

18:20,2

(11)

+4:23,8

12.

147

Miikki Hanna

Imatran Urheilijat

20:57,8

(22)

+7:01,4

M13 N13 M14 M15 N14 N15 N16 N17 M16 M17 M22 MYL M35 M19 N19 N22 NYL N35 M40 N40 M45 N45 M50 N50 M55 N55 M60 N60 M65 M70 M75 M80

M16 3,0 km ( 3x1,0 km)

Lähti: 7, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1.

156

Hautaniemi Arno

Seinäjoen Hiihtoseura

12:07,9

(01)

+0,0

2.

160

Martikainen Antti

Hollolan Urheilijat -46

13:03,2

(22)

+55,3

3.

162

Saarinen Rasmus

Hollolan Urheilijat -46

13:59,6

(24)

+1:51,7

4.

161

Lappalainen Rasmus

Ahveniston Ampumahiihtäjät

14:23,0

(21)

+2:15,1

5.

158

Heiskanen Kouta

Vieremän Koitto

14:44,0

(25)

+2:36,1

6.

157

Lemberg Ville

Seinäjoen Hiihtoseura

14:44,5

(43)

+2:36,6

7.

163

Leskelä Valtteri

Haapajärven Kiilat

16:26,3

(45)

+4:18,4

M13 N13 M14 M15 N14 N15 N16 N17 M16 M17 M22 MYL M35 M19 N19 N22 NYL N35 M40 N40 M45 N45 M50 N50 M55 N55 M60 N60 M65 M70 M75 M80

M17 3,0 km ( 3x1,0 km)

Lähti: 14, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1.

177

Huttunen Antti

Alavieskan Viri

12:25,8

(11)

+0,0

2.

172

Naumanen Eemi

Puijon Hiihtoseura

12:30,3

(03)

+4,5

3.

167

Myyry Markus

Kontiolahden Urheilijat

12:59,3

(33)

+33,5

4.

174

Jaakkola Saku

Kauhajoen Karhu

13:00,1

(12)

+34,3

5.

169

Klemettinen Jimi

Soisalon Ampumahiihtäjät

13:00,5

(23)

+34,7

6.

170

Heinonen Eemil

Kontiolahden Urheilijat

13:03,3

(04)

+37,5

7.

173

Pajuranta Teemu

Seinäjoen Hiihtoseura

13:15,2

(32)

+49,4

8.

164

Kinnunen Juuso

Oulun Hiihtoseura

13:24,0

(13)

+58,2

9.

171

Kujala Eeli

Oulun Hiihtoseura

13:51,3

(35)

+1:25,5

10.

175

Säily Niko

Alavieskan Viri

15:02,3

(44)

+2:36,5

11.

176

Zerni Topias

Kouvolan Hiihtoseura

15:22,1

(34)

+2:56,3

12.

168

Ylilauri Viljami

Saloisten Reipas

15:22,9

(44)

+2:57,1

13.

165

Savojoki Verneri

Halikon Hakoniskat

15:31,4

(23)

+3:05,6

14.

166

Hostikka Veeti

Kymin Koskenpojat

16:18,6

(34)

+3:52,8

M13 N13 M14 M15 N14 N15 N16 N17 M16 M17 M22 MYL M35 M19 N19 N22 NYL N35 M40 N40 M45 N45 M50 N50 M55 N55 M60 N60 M65 M70 M75 M80

M22 4,0 km ( 3x1,3 km)

Lähti: 19, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1.

191

Erkkilä Elias

Saloisten Reipas

15:17,7

(02)

+0,0

2.

194

Jokela Roope

Oulun Hiihtoseura

15:22,6

(03)

+4,9

3.

197

Hökkä Juho

Oulun Hiihtoseura

15:30,4

(22)

+12,7

4.

200

Kolehmainen Santeri

Soisalon Ampumahiihtäjät

15:36,0

(03)

+18,3

5.

186

Kuittinen Anssi

Soisalon Ampumahiihtäjät

15:59,4

(21)

+41,7

6.

187

Stevander Pyry

Soisalon Ampumahiihtäjät

16:00,0

(31)

+42,3

7.

198

Karvinen Otto-Eemil

Kontiolahden Urheilijat

16:10,8

(52)

+53,1

8.

184

Petrelius Eetu

Ounasvaaran Hiihtoseura

16:23,1

(13)

+1:05,4

9.

199

Kalliomäki Saku

Kauhajoen Karhu

16:27,3

(23)

+1:09,6

10.

181

Maijala Matias

Lapin Biathlon Tokka

16:39,9

(33)

+1:22,2

11.

192

Kuuttinen Patrik

Närpes Kraft skidförening

16:47,0

(41)

+1:29,3

12.

189

Joronen Sameli

Seinäjoen Hiihtoseura

17:02,2

(22)

+1:44,5

13.

183

Kauhajärvi Juho

Kauhajoen Karhu

17:15,4

(23)

+1:57,7

14.

193

Kotajärvi Jaakko

Oulun Hiihtoseura

17:17,4

(33)

+1:59,7

15.

188

Yläharju Joona

Imatran Urheilijat

17:23,5

(31)

+2:05,8

16.

179

Rinta-Keturi Niko

Seinäjoen Hiihtoseura

18:22,9

(32)

+3:05,2

17.

182

Kataja-Rahko Lauri

Seinäjoen Hiihtoseura

18:36,4

(21)

+3:18,7

18.

178

Nyström Roope

Ahveniston Ampumahiihtäjät

19:21,2

(33)

+4:03,5

19.

185

Tuokko Karri

Hollolan Urheilijat -46

+2 min IBU 11.3.3.a

20:28,6

(04)

+5:10,9

M13 N13 M14 M15 N14 N15 N16 N17 M16 M17 M22 MYL M35 M19 N19 N22 NYL N35 M40 N40 M45 N45 M50 N50 M55 N55 M60 N60 M65 M70 M75 M80

MYL 4,0 km ( 3x1,3 km)

Lähti: 18, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1.

212

Peltoniemi Lauri

Saloisten Reipas

14:26,2

(01)

2.

210

Seppälä Tero

Haapajärven Kiilat

14:41,0

(03)

+14,8

3.

216

Heikki Laitinen

Kontiolahden Urheilijat

14:54,1

(13)

+27,9

4.

201

Iivari Antti

Kauhajoen Karhu

15:10,4

(02)

+44,2

5.

209

Jarva Olli

Imatran Urheilijat

15:15,0

(11)

+48,8

6.

207

Hakala Matti

Ahveniston Ampumahiihtäjät

15:28,5

(20)

+1:02,3

7.

213

Mänttäri Marko

Imatran Urheilijat

15:33,9

(11)

+1:07,7

8.

211

Harjula Tuomas

Tuusulan Voima-Veikot

15:48,6

(12)

+1:22,4

9.

215

Stenbacka Wilhelm

Kauhajoen Karhu

16:03,6

(24)

+1:37,4

10.

203

Pyssysalo Anton

Tuusulan Voima-Veikot

16:31,0

(02)

+2:04,8

11.

205

Virolainen Jukka

Imatran Urheilijat

17:13,9

(03)

+2:47,7

12.

206

Lammi Mika

Kauhajoen Karhu

17:41,1

(21)

+3:14,9

13.

217

Orpana Sami

Lahden Hiihtoseura

+2 min IBU 11.3.3.a

18:09,6

(03)

+3:43,4

14.

204

Hakala Juuso

Lahden Hiihtoseura

18:16,8

(22)

+3:50,6

15.

214

Sormunen Roope

Sumiaisten Kunto

19:22,3

(53)

+4:56,1

16.

218

Huikko Niklas

Lahden Hiihtoseura

20:42,3

(22)

+6:16,1

17.

208

Kupila Joona

Oulun Hiihtoseura

+4 min IBU 11.3.3.a

22:23,5

(12)

+7:57,3

18.

202

Erkkilä Aapo

Saloisten Reipas

26:27,8

(31)

+12:01,6

M13 N13 M14 M15 N14 N15 N16 N17 M16 M17 M22 MYL M35 M19 N19 N22 NYL N35 M40 N40 M45 N45 M50 N50 M55 N55 M60 N60 M65 M70 M75 M80

M35 4,0 km ( 3x1,3 km)

Lähti: 3, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1.

220

Kinnunen Jouni

Oulun Hiihtoseura

16:50,3

(31)

+0,0

2.

221

Savonmäki Tuomo

Riihimäen Kisko

17:23,8

(11)

+33,5

3.

219

Kauppinen Jarkko

Iisalmen Visa

18:16,6

(40)

+1:26,3

M13 N13 M14 M15 N14 N15 N16 N17 M16 M17 M22 MYL M35 M19 N19 N22 NYL N35 M40 N40 M45 N45 M50 N50 M55 N55 M60 N60 M65 M70 M75 M80

M19 3,0 km ( 3x1,0 km)

Lähti: 17, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1.

235

Heikkinen Arttu

Puijon Hiihtoseura

11:14,8

(00)

+0,0

2.

228

Kotikumpu Vili

Oulun Hiihtoseura

11:33,7

(01)

+18,9

3.

223

Rantala Valtteri

Ahveniston Ampumahiihtäjät

11:57,4

(20)

+42,6

4.

238

Loukkaanhuhta Kalle

Oulun Hiihtoseura

12:12,1

(30)

+57,3

5.

226

Ranta Sakari

Tuusulan Voima-Veikot

12:20,7

(12)

+1:05,9

6.

230

Paasonen Onni

Mikkelin Hiihtäjät

12:23,0

(21)

+1:08,2

7.

231

Nieminen Turkka

Seinäjoen Hiihtoseura

12:30,4

(31)

+1:15,6

8.

240

Nyström Taavi

Ahveniston Ampumahiihtäjät

12:35,8

(03)

+1:21,0

9.

239

Nelimarkka Joonas

Seinäjoen Hiihtoseura

12:37,3

(21)

+1:22,5

10.

237

Salonen Seeti

Ahveniston Ampumahiihtäjät

12:59,1

(32)

+1:44,3

11.

234

Stevander Karri

Seinäjoen Hiihtoseura

13:28,0

(32)

+2:13,2

12.

232

Lemberg Roope

Seinäjoen Hiihtoseura

13:28,9

(33)

+2:14,1

13.

233

Saarinen Jasper

Hollolan Urheilijat -46

13:45,4

(32)

+2:30,6

14.

229

Nevala Matias

Seinäjoen Hiihtoseura

13:46,6

(24)

+2:31,8

15.

236

Melonen Aapo

Rantasalmen Urheilijat

13:47,1

(22)

+2:32,3

16.

222

Oikkonen Severi

Ounasvaaran Hiihtoseura

14:30,4

(24)

+3:15,6

17.

227

Rannikko Pyry

Tuusulan Voima-Veikot

14:49,6

(34)

+3:34,8

M13 N13 M14 M15 N14 N15 N16 N17 M16 M17 M22 MYL M35 M19 N19 N22 NYL N35 M40 N40 M45 N45 M50 N50 M55 N55 M60 N60 M65 M70 M75 M80

N19 3,0 km ( 3x1,0 km)

Lähti: 17, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1.

245

Jyrkinen Elena

Imatran Urheilijat

13:04,6

(31)

+0,0

2.

257

Irvankoski Emilia

Ounasvaaran Hiihtoseura

13:51,7

(20)

+47,1

3.

255

Remes Inka

Keuruun Kisailijat

14:25,1

(21)

+1:20,5

4.

251

Leinamo Sonja

Ahveniston Ampumahiihtäjät

14:26,9

(31)

+1:22,3

5.

249

Jokinen Anniina

Hollolan Urheilijat -46

14:35,2

(11)

+1:30,6

6.

242

Helander Iiris

Keuruun Kisailijat

14:42,4

(23)

+1:37,8

7.

250

Achrén Frida

Vörå IF

14:47,4

(11)

+1:42,8

8.

243

Halme Olivia

Hollolan Urheilijat -46

14:55,1

(11)

+1:50,5

9.

246

Vähäsarja Nea

Tuusulan Voima-Veikot

15:02,9

(12)

+1:58,3

10.

256

Ojala Jenni

Ounasvaaran Hiihtoseura

15:15,1

(34)

+2:10,5

11.

247

Järviluoma Tuuli

Nivalan Urheilijat

15:18,5

(42)

+2:13,9

12.

241

Hyvärinen Anni

Orimattilan Jymy

15:19,6

(22)

+2:15,0

13.

258

Mattila Saara

Halikon Hakoniskat

15:25,1

(11)

+2:20,5

14.

248

Ollila Kaisla

Tuusulan Voima-Veikot

15:26,3

(21)

+2:21,7

15.

244

Rantala Anniina

Orimattilan Jymy

15:40,5

(02)

+2:35,9

16.

252

Puranen Kerttu

Saloisten Reipas

17:04,7

(43)

+4:00,1

17.

253

Kauhajärvi Laura

Kauhajoen Karhu

17:58,3

(22)

+4:53,7

M13 N13 M14 M15 N14 N15 N16 N17 M16 M17 M22 MYL M35 M19 N19 N22 NYL N35 M40 N40 M45 N45 M50 N50 M55 N55 M60 N60 M65 M70 M75 M80

N22 3,0 km ( 3x1,0 km)

Lähti: 17, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1.

265

Erkkilä Emmi

Saloisten Reipas

13:04,2

(02)

+0,0

2.

272

Peuralahti Seela

Oulun Hiihtoseura

13:12,6

(20)

+8,4

3.

261

Keränen Noora Kaisa

Ahveniston Ampumahiihtäjät

13:17,7

(01)

+13,5

4.

273

Takanen Iida-Mari

Kymin Koskenpojat

13:22,5

(00)

+18,3

5.

270

Tuominen Jatta

Hollolan Urheilijat -46

13:38,5

(01)

+34,3

6.

266

Kukonlehto Hilda

Ahveniston Ampumahiihtäjät

13:53,9

(12)

+49,7

7.

262

Nyfors Amanda

Larsmo idrotsförening

14:45,5

(21)

+1:41,3

8.

276

Oikkonen Sanni

Ounasvaaran Hiihtoseura

14:56,2

(23)

+1:52,0

9.

269

Veijalainen Aino

Kontiolahden Urheilijat

15:30,7

(13)

+2:26,5

10.

268

Kupari Noora

Seinäjoen Hiihtoseura

15:30,9

(32)

+2:26,7

11.

274

Naukkarinen Sara

Kontiolahden Urheilijat

15:54,6

(23)

+2:50,4

12.

259

Rinta-Keturi Anni

Seinäjoen Hiihtoseura

16:02,0

(11)

+2:57,8

13.

275

Antikainen Kaisa

Tuusulan Voima-Veikot

16:25,9

(32)

+3:21,7

14.

264

Mäki-Panula Tiina

Seinäjoen Hiihtoseura

16:38,6

(21)

+3:34,4

15.

271

Lehtola Hilla

Saloisten Reipas

16:43,9

(12)

+3:39,7

16.

267

von Frenckel Rafaela

Ingå IF

18:10,8

(32)

+5:06,6

17.

260

Haikama Outi

Ahveniston Ampumahiihtäjät

19:08,5

(53)

+6:04,3

M13 N13 M14 M15 N14 N15 N16 N17 M16 M17 M22 MYL M35 M19 N19 N22 NYL N35 M40 N40 M45 N45 M50 N50 M55 N55 M60 N60 M65 M70 M75 M80

NYL 3,0 km ( 3x1,0 km)

Lähti: 17, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1.

294

Mäkäräinen Kaisa